Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rászoruló családtag...

Egy rászoruló családtag kérné, hogy fogadjátok be, de a párotok nem menne bele? A lakás viszont nagy, elférne.

Figyelt kérdés

Az hozzá tartozik, hogy ő a tulajdonosa az ingatlannak, amiben élünk, ketten...Nem egy 1,5 szobás panel, hanem egy 90 négyzetméteres kétszintes ikerház egy részfele az övé. Földszinten előszoba, nappali, konyha, wc külön, fent meg 3 (!) szoba van és egy bazinagy fürdőszoba.


Még így se megy bele, hogy ekkora a ház. Nemrég lett véve újonnan, megújuló energia, hűtő-fűtő klímákkal telepakolva, külön garázs, udvar, beálló...



2022. aug. 30. 01:18
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/171 anonim ***** válasza:
96%

Jót mosolyogtam magamban a kérdésre,sajnos volt

hasonlóhoz "szerencsém".


Pár éve,az akkori barátnőm kérésére

( szerencsére mára már csak ex barátnő)

Befogadtam "pár napra" a 22 éves drogos öccsét.


Igazság szerint csak feltételezem hogy drogos rajta kapni nem kaptam rajta.


Az öccse 22 éves volt akkor, nem tanult és dolgozni sem dolgozott.Otthon a szüleivel állandóan veszekedtek.


Az exem pedig megkért,hogy fogadjuk be pár napra,


" mert most nehéz időszakon megy át, és pozitív emberekre van szüksége maga körül "


Ez volt az indok.


Eleinte nem volt gond az 1-2 napban.Aztán észrevettem hogy a pénztárcámból eltünedeznek kisebb összegek


( meglepő módon mindig egy doboz cigi árai tűntek el)


Majd rejtélyes módon a Zeppelin karórám is eltűnt, pedig van egy óratartó dobozon ahová a többi óra mellé beszoktam helyezni.


Aztán ilyenkor,ha azt ember kérdezni,szóvá tenni merte mindig dührohamot kapott és üvöltözött.


Közel 2 hónapig lakott velünk amiért "kidobtam" a lakásból...


Szóval volt egy ilyen düh rohama összefüggéstelenül el kezdett kiabálni nem volt semmi értelme,majd elővette f@szát és a konyhába elkezdte a konyhapult széléhez csapkodni.


Akkor természetesen nagyon "udvariasan" kikisértem a bejárati ajtón.


Az akkori barátnőm elkezdett sipitozni,hogy ezt miért kellett?Tudhatnám,hogy nehéz időszakon megy át az ő öccse.


Megmondtam neki semmi baj,30 perced van összecsomagolni amit ennyi idő után nem tudsz összeszedni,azt kidobom az ablakon,ma este már téged se akarlak a lakásomban látni.

2022. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/171 anonim ***** válasza:
95%

"Ha a férjem pedig ilyet mondana akkor költöznék a testvéremmel"


Vinnéd a gyerekeket is, vagy maradnak az otthonukban?

2022. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/171 anonim ***** válasza:
95%
Teljes mértékben igaza van a párodnak. Én sem fogadnám be a helyébe, mert ott ragadna évekre és nem tudná kitenni őket. A saját testvérenet se fogadnám be, nemhogy a páromét. Nem is várhatod el, így pláne nem, hogy semmi közöd a házhoz. A testvéred amúgy nem dolgozott? Nem kap CSED-et, GYED-et? Apuka gondolom fizeti a gyerektartást, aztán 1 évesen mehet bölcsibe a gyerek. Mert így azért ki lehet húzni. Ha nem dolgozott és csak gyes van az gáz. A szüleitekkel mi a helyzet? Másik albérlet? Bár az 1-1.5 fél szobásak sem olcsók.
2022. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/171 anonim ***** válasza:
97%

"Ha a férjem pedig ilyet mondana akkor költöznék a testvéremmel"

Helyes, mert a TE feladatod eltartani őket, nem a férjedé.

2022. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/171 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Ha nem talál rendes anyaotthont, ahova mehetne a babával, mondja azt, hogy ukrán menekült és azonnal kap szállást és ingyenes ellátást is.

Nem a te gondod őt befogadni. Ha úgy érzed, hogy igen, akkor költözz el a pasitól és fogadd be őket a saját lakásodba!

2022. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/171 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező a szokásos forgatókönyv szerint el is tűnt.
2022. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/171 anonim ***** válasza:
42%

Csak a kerdest es az elso kommentedet olvastam kerdezo:

1. en se mennek bele vagy csak nagyon kemeny feltetelekkel ennek oka sajat nagyin rossz elettapasztalatok.


Valoszinu parodnak van ilyen a multjaban vagy a masik lehetoseg: tesodat valami miatt nem.szereti annyora mint amennyira attol tart lelakja a hazat/nem tudja kitenni, ha megsi konfliktus tamadna.


Ezt a paroddal kell megbeszelned mi a pontos ok es nem szabad szemelyes tamadasnak venni.

Esetlegesen ha megis ugy erzed ez neked nagyon fontos, akkor ajanlj kompromisszumot, mint fix tol-ig lakhat ott, rendes berleti szerzodessel (amiben a mit lehet mit nem is benne van), es nyugodtan kerjetek el a rezsi ra eso reszet es valamicske kepletes berleti dijat es tisztazzatok mennyire kozoskodtok a tisztasagiszerek/elelmezes teren egymassal.

Lehet neked a tesod, de hidd el valoban ki tudja csapni nehany aprosag is a biztositekot az egyutt lakoknal olyan mint elhasz alja valaki a kedvenc samponod vagy meregdraga tusfurdod, nem talalod a papucsod mert mas felvette es rohadtul nem tudni hol esett le a labarol vagy amit magadnak vettel kedvenc joghurtodat azt mire hazaersz munkabol felzabalta valaki es neked nem jutott vagy mindig tele mosatlannal a mosogato holott te nem ugy hagytad stb.

A masik hogy kisbabaval meg sokan meg jobban odzkodnak ferdiak elsosorban amiatt, hogy ejjel tudnak e majd pihenni vagy szexelno a parjukkal. Pl hajnali haromtol uvokt ket oran at egy kisbaba es mindegy mekkora a haz de felebred esnem tud visszaaludni vagy epp osszebujna veled a konyhaban es benyit a tesod anyatejcsicsogos haloingben vagy hat ugye halkan kell szexeljetek lefekves utan🙂

2022. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/171 A kérdező kommentje:

Nem tűntem el! Itt vagyok! (Dolgoztam)


Valószínűleg egy albit fogunk összedobni apukám és én a tesómnak, mert páron szüleinek is fülébe jutott az ötlet és ma leendő anyós hívott, hogy ezt én hogy képzelem, mikor nekik 70 Misi van ebbe házba vagy több. Rosszul esett, hogy a párom nem velem beszélte ezt meg, hanem rámküldte az anyját, mert eddig semmi konfliktus nem volt a szüleivel. Na mindegy.


A gyerek apja meglépett, a szokásos módon, én nem sokat tudok róla, de nem egy pénzes ember. Tesóm fél ettől a bíróság hercehurcától, de már mondtam neki, hogy muszáj bevasalni a gyerektartást rajta, mert annyi pénze még apámnak meg nekem sincs együtt, hogy eltartsuk őket.

2022. aug. 30. 16:26
 99/171 anonim ***** válasza:
98%

De kérdező, ne haragudj már, nem gondolod gáznak, hogy Te az anyósod által finanszírozott házba akarod beköltözzetni élősködni a testvéredet?


Vagy ez ilyen tipikus hergelős kamu kérdés? Mert ilyen pofátlan nem lehet valaki, nem igaz, hogy nem érted meg, mi a probléma a kéréseddel.


Amúgy, te sem a pároddal beszéled meg, hanem idegenekkel a gyk-n.

2022. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/171 A kérdező kommentje:

De igen, érzem, hogy ez így nem oké, de azt nem gondoltam, hogy ebből ekkora probléma lesz és kulturáltan meg tudjuk beszélni, mi ketten, a szülők bevonása nélkül, merthogy nem tinik vagyunk már. Természetesen ez nem elvárás lett volna, hanem jól esett volna, ha segítettek volna, legalább pár hónapig. Nyilván most már látom, hogy ez nem járható út, ahogy a sok-sok komment is írja.

Apukám szegény befogadná őket, mert nagyon sajnálja tesómat és a babát is, de a közösen összedobott albi tűnik a legjobb megoldásnak, mert az ő korában apukámnak is előbb-utóbb nekünk kell majd segíteni.

2022. aug. 30. 16:36
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!