Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom sorban áll az...

A családom sorban áll az adomány cuccokért, pedig nem rászorulók. Hogy tudnék hatni rájuk?

Figyelt kérdés

Tipikusan az a fajta emberek, akik a saját, hitelmentes házuk udvarán beszállnak a szalonból kihozott hitelmentes autóba és elhajtanak vele az ingyenes ételosztásra enni egyet.

Minden rászorulóknak szánt ingyen dolog kell nekik és már kezd kellemetlen lenni ez nekem is.

Főleg, hogy látom a munkámból adódóan, hogy mennyi valódi szegény elől veszik el.

Próbáltam velük beszélni erről, de nem is értették mi a gondom. Hogy lehetne úgy hatni rájuk, hogy megértsék és ne legyen sértődés?

Kis város és sokan ismernek és hozták már szóba nekem egyre kellemetlenebb.


2019. szept. 28. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha ez szokássá vált náluk, akkor nagyon semmit se tehetsz.

Majd eljöhet még az az idő is, amikor valóba szükségük lehet az ingyen dolgokra.

2019. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Akik szóba hozzák, azok miért neked hozzák szóba, miért nem őnekik?
2019. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy értelmezem, első körben az a baj nálad, hogy kisváros és mindenki ismer. Így is ciki. Ha nagyvárosban élnétek, mondjuk Győrben, vagy Bp.-n, akkor is ugyanígy gondolnád? Arra vagyok kíváncsi, hogy csak amiatt zavar, hogy szóvá tették már neked, vagy egyébként is így gondolnád.

A te szüleid tipikusan az az embertípus, hogy tökmindegy mi az, ha ingyen van, az kell nekik, akkor is, ha tele vannak pénzzel. Itt van példának a saját anyám. Ma tudod mit csinált? A bátyámék által ma vett húsról levagdalt zsíros részt képes volt elkérni és már ki is sütötte magának. Két falat az egész. Azzal a jelszóval, mert ő azt szereti. Agyrém. :/ Itt laknak a szomszéd lakásban, nem kellett messzire hoznia tesómnak. De akkor is. Szóval ja, vannak ilyen emberek. Ahol két forinttal olcsóbb a benzin, akkor oda megy tankolni, az nem zavarja, hogy a város másik végén van, és több kerül az út, mint amennyiért tankol. Lehetne még sorolni a hülyeségeit neki is. Ráadásul hiába dumál az ember, egyszerűen nem érdekli. Szerintem ez valami kényszerbetegség.

2019. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%
Hol van ez? Milyen mázlisták, itt sajnos bezárt az ingyen konyha.
2019. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit: azért ingyen melegételért még sosem állt sorba. A szegények elől soha nem enné meg. Ennyi a pozitívuma. Ő is tele van pénzzel. Nem értem, ez miért alakul ki egyes embereknél.
2019. szept. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Igen érdekes szituáció és egyben gyakori.

Elmondanám,hogy a Szociálpolitikai Osztályhoz Mercédesszel illik menni és megkapják a segélyt.

A Vöröskereszt és más adománygyűjtő helyen addig nem teszik ki a támogatásra gyűjtött termékeket,amíg a tételt az utolsó morzsáig nem túrják fel azok,akiknek osztani kellene!

Amikor az *iszap* beterített több lakott települést,akkor a civil polgár a saját autóján elutazott a bajba jutott emberekhez,hogy személyesen adja át amivel tudja támogatni a másikat!


Nem lepődöm meg a szüleid viselkedésén:valószínű,ők is szegényen kezdték az életüket és rengeteg munka,spórolás,beosztással jutottak el oda,ahol jelenleg vannak.

Az ember nem tud megváltozni akkor sem,ha már mindent megteremtett!

2019. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4# étel osztás van rendszeresen, valamelyik egyház csinálja, talán a bapisták, de nem biztos.


Azért nekem hozták szóba, mert engem ismernek jól, őket csak látásból. Mindenki tudja, hogy jó környéken laknak, szép autó szóval nagyon gáz.

Korábban is zavart de azóta igazán, mióta látom kik elől veszik el

2019. szept. 28. 13:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, noha nagyon gáz, jobb lenne kimaradnod ebből.

Láttam màr elèg embert, nem szeretnek változtatni, főleg ha ennyire bele vannak kényelmesedve, csak fölös konflikt.

Tudom full használhatatlannak tűnik a tanácsom, de van mögötte élettapasztalat.

Persze neked kell ismerni őket, de az elmondottak alapján, itt neked kell megemészteni, hogy ilyenek.

2019. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Hát amíg vannak olyan hülyék, akik adakoznak, addig ők kihasználják. Ha valóban zavarná őket, akkor gondolom elhajtanák őket ételosztáskor meg ruhaosztáskor, hogy előbb a rászorultak kapjanak.
2019. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Undorító a családod. Más elől eszik meg a meleg ételt. Nem tudsz az étel osztókkal beszélni,hogy neki ne adjanak ételt? Én ezt tenném.
2019. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!