Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik egyesek, hogy 18...

Miért hiszik egyesek, hogy 18 éves kora után mindenki élősködő, aki még a tanulásra akar koncentrálni és nem vállal munkát?

Figyelt kérdés

Aki gyereket vállal az a jogszabály szerint is 25 éves koráig vállalja, amennyiben addig tartanak a tanulmányai. Egy érettségivel nem lehet rendes munkát találni és nem lehet munka mellett tanulni, bárki bármit is állít (mert úgyis lesznek itt olyan szuperhősök, akiknek sikerült, de az átlagtól ezt nem lehet elvárni!!).


Nagyon felháborít ez a hozzáállás. Akkor ne vállaljon gyereket, ha úgy érzi hogy 18 év után már nem az ő felelőssége.


2010. szept. 24. 23:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
Veled értek egyet, én is hallgató vagyok, nappalis, 24 évesen fogok végezni, addig én munkát nem tudok vállalni, de az én szüleim fejében meg sem fordul a tartsd el magad dolog. A legjobbat akarják nekem, ahogyan én is fogom a gyerekemnek.
2010. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
engem anyámék nem küldtek melózni magamtól mentem. Támogatnak és nem várják el tölem h dolgozzak a suli mellett de neme az ugy rossz érzés mert tudom, hogy nekik se megy könyen és rosszul érezném magam ha nem probálnék meg segteni nekik föleg h van egy 5 éves kicsi öcsém is.
2010. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
*nekem
2010. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
72%
Sokan nem keresnek annyit, hogy el tudják tartani a más városban tanuló, így külön háztartásban élő gyereküket, ezért kell annak a tanulmányai mellett dolgoznia. És hát amit az ember nem tud elkerülni, arra pillanatok alatt talál ideológiát is, és megmagyarázza magának, hogy miért jobb ahogy ő csinálja, mint ahogyan más. Meg persze van ebben egy nagy adag irigység is azokkal a diákokkal szemben, akik kizárólag a tanulmányaikra összpontosíthatnak. De hát az emberek már csak ilyenek, pláne Magyarországon.
2010. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, de szerencsére az én szüleim nem így gondolják. Mi normális család vagyunk, szeretetben élünk, nem "jogszabályok" szerint... Nem azért adnak nekem enni, mert ezt mondja a törvény, hanem azért, mert szeretnek!!!
2010. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
57%

Nem ilyen fekete-fehér a dolog. Igenis sokan vannak, akik élősködnek, mert valami büfészakon vannak, csak hogy ne kelljen dolgozniuk. Ezekről szoktak általánosítani.


Egyébként én egy "szuperhős" vagyok a fogalmaid szerint, mert egyetem mellett dolgozom. Na nem sokat, csak amennyit még kényelmesen bírok a tanulás mellett. Ezáltal a szüleimnek kevesebb pénzzel kell támogatniuk, így segítem őket. Ha csak heti 8 órában dolgozik valaki, azzal is legalább a kollégiumot vagy ilyesmit tud fedezni, sok szülőnek az is rengeteget számít.


Na meg még egy gondolat, ami miatt sokan le fogtok pontozni: az átlag, akitől szerinted nem lehet elvárni, hogy bírja az egyetemet + munkát, szerintem egyáltalán nem való egyetemre. Aki 400 körüli pontot nem képes elérni, az inkább tanuljon szakmát, de hogy olyan egyetemisták sírnak az oldalon, akiknek hármas lett az érettségijük, az röhejes. Aki ennyire tud tanulni, az tanuljon szakmát két évig és keresse magát betegre jó szakemberként és ne rontsa le az én diplomám értékét!

2010. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%

normális szülő eltartja a gyerekét, ameddig tanul (egyetemen, fősulin, OKJ-n). és persze, ha a gyerek ezt becsüli.


ha meg link, akkor sztem igenis megérdemli, hogy kitegyék a szűrét, miután elvégezte a 12. osztályt.


lehet lepontozni, de így gondolom. egy gyereknek nem muszáj a végsőkig hálásnak lennie és a szülő talpát nyalnia csak mert eltartják, de ha már megadják neki a lehetőséget, akkor igenis becsülje meg, és ne éljen vissza vele, mert az nagyon gusztustalan.

2010. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%
olyat is ismerek, akit nem engednek továbbtanulni se..
2010. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
76%

"Igenis sokan vannak, akik élősködnek, mert valami büfészakon vannak, csak hogy ne kelljen dolgozniuk."


Nem azért mennek a gyerekek büfészakra, hogy ne kelljen dolgozniuk, hanem mert tényleg elhiszik (a szüleikkel egyetemben), hogy azzal a diplomával utána munkát fognak találni.

2010. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
72%
Az nem élősködő aki munka helyett tanul, de az igen aki még ekkor is mindent a szüleitől vár. Én egyetemista vagyok, ösztöndíjból, szoc.ösztöndíjból és diákhitelből élek, mellette nyelvet tanítok. Ha megszorulok segítenek a szüleim, de nem tartanak el. Az egyetemista már nem gyerek, az önállóság itt kezdődik.
2010. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!