Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnatok olyan gyogyszert...

Tudnatok olyan gyogyszert vagy valamit mondani amitol jobban fog fogni az agyam? Azt tudom, hogy a hal elosegiti a gondolkozast, de nem ehetek mindig halat. Egyszeruen elfelejtek mindent nem tudok koncentralni stb. Es erettsegi elott alloK.

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:

nootropil


régen szedtem én is, anno a a pszichiáter javasolta...

2011. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy negyed cavinton minden nap - anyám ezt tolta egyetem alatt.
2011. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Recept nélkül kapható mindenféle Bilobil kapszula és hasonló Ginko biloba készítmények, vagy van halolajokból kapszula (nem kell a halat enni, az "agyfényesítő" része van benne). Továbbá a tojásban is van gondolkodást segítő anyag (lutein - ha ilyet látsz, az jó, pl. a teljes kiőrlésű meg a sokmagvas kenyereken szoktam látni feltüntetve, de gondolom nem sok van benne). Esetleg a tuti tipp a csoki, de ezt csak nagy megterhelés, pl. tanulás, vagy vizsga, dolgozat alatt ajánlom, mert nem egészséges egész nap csokit enni. Csokiból is lehetőleg a fekete, de ha nem szereted, akkor a tejcsoki is jó.

A koffeines cuccok, mint kávé, energiaital, tea (zöldtea főleg) szintén hasznosak, felpörgetnek, gyorsabban forog az agyad is.

Továbbá próbálj valami agykontrollt, én ugyan sosem fogtam bele, de állítólag csodákat művel. Esetleg a tanulási stílusodon változtass, ha teheted, igyekezz koncentrálni, ne hagyd, hogy bármi zavaró tényező legyen a szobában, ha tanulsz, legyen megfelelő világítás (inkább nappali fény, mint lámpa, de rövidülnek a nappalok), se túl meleg, se túl hideg, kényelmes szék, megfelelő magasságban az asztal stb. Próbáld a megtanultakat valamihez kötni, asszociációs sorokat alakíts ki, keresd a logikai fonalat mindenben. Ez majd segít a lexikális tudás előhozásában is.

Ha pedig nem megy máshogy, van a reklám, hogy a színek 80%-kal fokozzák a memóriát. Nem hülyeség, színezz, különféle színekkel húzd alá a különféle adatokat (pl. évszámokat kékkekl, neveket zölddel stb.), segít.

2011. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Q10, Omega zzírsavak, Bilobil, Guaravit.
2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
en erettsegire ugy keszultem, h lerajzoltam a tetelt, abrakhoz kotottem a dolgokat es nagyon bevalt. irodalomnal kozgaznal es torinel.
2011. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
szőlőcukor
2011. okt. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milka csoki. Én azt zabáltam érettségi előtt. És átmentem. Biztos a csoki segített :)
2011. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magne B6, olajos hal, szőlőcukor, ásványvíz. Ez mind nagyon hasznos.
2011. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a lecitint és a kálciumot kihagytátok(Nem tudom mi a magyarázata neki, de engem a kálcium krómmal felpörgetett)
2011. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy érettségi előtt álló fiatalnak örülök hogy mindenféle gyógyszert beajánlotok. ha nem tudsz valamire koncentrálni, az vagy azért van mert totál lesz*rod azt, amire figyelni kéne, vagy éppen van vmi tudat alatt, amin agyalsz egyfolytába. nem dilibogyókkal kéne tömni magad, hanem először gondolkozz el rajta, hogy mi lehet a probléma amiért nem tudsz koncentrálni? a hal jó ötlet, omega 3 zsírsav van benne. kavintont egyébként nekem a 70 éves öreganyám szed, és nem azért mert nem tud koncentrálni a történelem könyvre.
2011. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!