Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapám édesanyánk halála...

Nevelőapám édesanyánk halála után 7 hónappal egy nőt hozott haza. Van joga hozzá? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

25 évet voltak együtt anyuval, nagy szerelem volt.

A ház anyu, a testvérem és az én nevünkön volt, most már csak a miénk, nevelőapám haszonélvező.


Kaptunk már fülest, hogy van valakije, amivel semmi bajunk nem lenne, de azon teljesen fel vagyunk háborodva, hogy itt a nő, teljesen berendezkedve.


Mit tehetünk?

Nevelőapámmal nagyon jó a kapcsolatunk, legalábbis azt gondoltam.

Szívem szerint elzavarnám úgy rendesen. Azt mondta a nő, ne várjuk el, hogy Imi egyedül legyen. Heteket van itt, anyu ágyában, papucsában, az ő dolgait használja, és nagyon nem úgy tűnik, mint aki csak kiugrott, egy hete itt van most is.


Kérlek, adjatok tanácsot!

Köszönöm!


2022. szept. 2. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
17%
Anyád cuccait persze elvihetitek, azt bnkóság hordani, de NEM anyud ágyában van, hanem a nevelőapád MELLETT alszik - ugyanúgy, mint anyukád 20 éven keresztül.
2022. szept. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
21%
Nem, ha már megvolt a hagyatéki targyalas, és akkor nem tartott q kérdező igényt az anyukája ruháira, személyes tárgyakra, akkor NEM vihet el semmit. Max kerheti a nevelőapjat, hogy adja oda ezeket q dolgokat, de törvényi joga nincs hozzá.
2022. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy sokan nemtudják (ezért is pontozták le aki leírta) de TÉNYLEG eladhatod a házat - és még szólnod sem kell neki róla. A törvény csak azt köti ki, hogy a szerződésben legyen benne, hogy haszonélvezettel terhelten adtátok el a házat. Tudom, hogy ez így megy, tapasztalatból mondom, végigcsináltam. Így kb. az tényleges árának a 70%-át kérheted érte.A haszonélvezete megmarad, csak a tulaj személye változik. Bár ha egy kigyúrt nagydarab cigó lesz az új tulaj, az majd egy hét alatt megoldja, hogy eltakarodjon onnan:)) A másik opció, hogy megveszed a haszonélvezeti jogát, vagyis van erre egy szabott kalkuláció, hogy mennyit ér ez a joga(függ az ő életkorától és a ház értékétől) és kifizeted neki ezt az összeget- ha belemegy egyáltalán ebbe.

Akárhogyis, a legjobb, ha egy JÓ ügyvédet keresel, az segíteni fog.

2022. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 A kérdező kommentje:

Mindenképp ügyvédhez megyünk.

De úgy gondolom, hogy a régi személyes dolgokhoz neki semmi köze nincs (még együtt sem voltak akkor, mikor azok már megvoltak).

Nem hiszti ez, nem irigykedés, de rohadtul nem erről volt szó, kijelentette, hogy oda senki nem megy, hisz itt minden anyué. Ennek ellenére ő volt az, aki borított mindent.

Mint megtudtuk, ki akarják rúgni, mániákus munkakerülő, alkoholista, szóval nem hiszem, hogy ez így helyen van, és két idegent kell elviselnünk.

Már írtam is szerintem, és saját ingatlanokkal rendelkezünk a testvéremmel, így nekünk nem a ház kell, de ezek után nem vagyunk hajlandóak fenntartani.

2022. szept. 3. 08:23
 15/90 anonim ***** válasza:
12%

"De úgy gondolom, hogy a régi személyes dolgokhoz neki semmi köze nincs (még együtt sem voltak akkor, mikor azok már megvoltak)."


Mindegy mit gondolsz, ha colt hagyatéki és ott bem kértétek ezeket a dolgokat, nincs jogotok hozzájuk.


"Már írtam is szerintem, és saját ingatlanokkal rendelkezünk a testvéremmel, így nekünk nem a ház kell, de ezek után nem vagyunk hajlandóak fenntartani."


Jogilag ti örökösök vagytok anyukád után, ergo az ingatlan vagy teljesen, vagy 50%ban a tiétek-attól fuggoen hogy a neveloapanak van e benne tulajdona- haszonélvezeti joga viszont a teljes ingatlanra van. Mindegy, hogy neked ez tetszik, vagy sem.

2022. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
63%

Lépjétek meg, amit a 13. javasolt.

Én úgy kicsesznék a nagy haszonélvező pucér seģģel élősködővel, ahogy csak tudok.

Ez a haszonélvezet a jog rákfenéje.

Én is ismerek ilyen embert. A semmivel beköltözött egy nőhöz, az meghalt, és 20 éve terpeszkedik az ingatlanban, mindig van valami nő akit odaköltöztet.

90 felett van és szerintem az örökös unokáit is túléli...

Én a helyetekben lépnék azonnal egy dörzsölt, profi ügyvédhez.

2022. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy szerintem zavar van a fejekben.

Miért írjátok többen, hogy a teljes ingatlanon haszonélvezeti joga van?

Az ingatlan egy része a kérdező tulajdonában volt (és van is), egy része a testvére tulajdonában, és egy része az anyjuk tulajdonában volt.

Szerintem a kérdező és a testvére részén levő ingatlanrészen nincs haszonélvezeti joga a nevelőapának, csak a meghalt felesége tulajdonrésze felett van haszonélvezeti joga.

Vagy nem jól tudom?

(Más lenne, ha az egész ház eleve az anyjuké lett volna).

2022. szept. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
96%
#16, én is ismerek ilyen embert, szintén pucér seggel beköltözött, házasodott. A nő 1998-ban meghalt, azóta ott terpeszkedik. Haszonélvező 24 éve, most 92 éves.
2022. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
94%

Előző vagyok, szóval:

Mivel ezt írta a kérdező:

"A ház anyu, a testvérem és az én nevünkön volt, most már csak a miénk, nevelőapám haszonélvező."

Akkor arra az ingatlan tulajdonra, ami eleve a kérdező és a testvér nevén volt (még anyjuk halála előtt), arra miért is járna özvegyi haszonélvezeti jog a nevelőapának???

2022. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
90%
19-re: Szóval 17-es voltam.
2022. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!