Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapám édesanyánk halála...

Nevelőapám édesanyánk halála után 7 hónappal egy nőt hozott haza. Van joga hozzá? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

25 évet voltak együtt anyuval, nagy szerelem volt.

A ház anyu, a testvérem és az én nevünkön volt, most már csak a miénk, nevelőapám haszonélvező.


Kaptunk már fülest, hogy van valakije, amivel semmi bajunk nem lenne, de azon teljesen fel vagyunk háborodva, hogy itt a nő, teljesen berendezkedve.


Mit tehetünk?

Nevelőapámmal nagyon jó a kapcsolatunk, legalábbis azt gondoltam.

Szívem szerint elzavarnám úgy rendesen. Azt mondta a nő, ne várjuk el, hogy Imi egyedül legyen. Heteket van itt, anyu ágyában, papucsában, az ő dolgait használja, és nagyon nem úgy tűnik, mint aki csak kiugrott, egy hete itt van most is.


Kérlek, adjatok tanácsot!

Köszönöm!


2022. szept. 2. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
81%
17 és 19-et nézze meg légyszi valaki, aki tud szöveget értelmezni, mert én is ebben a szituban vagyok, és most lehet, hogy meg fogok könnyebbülni, ha mégsem úgy van, ahogy én tudom.
2022. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
13%
Joga megvan hozzá, meg azért nem is rögtön másnap volt.
2022. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
88%
Én is úgy tudom, hogy csak az anyai részre lehet haszonélvezete. Valószínűleg a fele házat a kérdező és a testvére megörökölte az apa halála után, és most megörökölték az édesanyjuk után a másik felét is. Arra kaphatott a nevelőapa haszonélvezetet. Ettől függetlenül a nevelőapa beviheti oda az új nőt (Esetleg szerződésben rögzíthetik, hogy melyik szobát ki használhatja.) Ha a kérdezőé lesz a bejárattól balra lévő kisszoba, a testvéréé mondjuk a folyosó végén lévő szoba, oda nem mehet be az új asszony. Az apának kijelölt területekre igen.
2022. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 A kérdező kommentje:

A ház eredetileg 3/5 részben anyu, 1/5-1/5 részben a testvérem és az én tulajdonom volt, a nevelőapám haszonélvező volt már akkor is.

Anyu halála után 50-50%-ban a miénk tesómmal.

2022. szept. 3. 10:31
 25/90 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvezetet milyen jogcímen kapta?
2022. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak anyád után van haszonélvezete, akkor a házból csak bizonyos hányadra van használati joga. Ha ti nem írtatok alá a tesóddal olyan papírt, ami haszonélvezetet ad neki, akkor a ti tulajdoni részeteken nincs joga tartózkodni sem. Ha ez így van (így lenne logikus) akkor azonnal beköltöztethetsz mellé pár nagydarab albérlőt. Aztán győzzön a jobbik..
2022. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
100%
Csak az anyuka feltehetően 50%án van haszonélvezete a nevelőapának. Szóval simán beköltözhet a két tulajdonos
2022. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 A kérdező kommentje:

Eredetileg azért lett így, hogy a két semmirekellő gyereke ne akarom onnan követelni semmit.

De ezek szerint mindenkinek több joga van, mint nekünk.

2022. szept. 3. 10:55
 29/90 anonim ***** válasza:
37%

Lehetnél egy kicsit bőbeszédűbb is, mert ez így nagyon zavaros.

Anyád és nevelőapád 25 éve összeházasodtak, a közös ingatlanba anyád adott 3/5 részt, a nevelőapa adott 2/5 részt. De hogy az előző kapcsolatából származó 2 "semmirekellő gyereke" ne tudjon követelni semmit, a 2/5 részből 1/5 a te nevedre, a másik 1/5 a testvéred nevére került? Így történt? És hogy a nevelőapa ne/se kerüljön emiatt hátrányos helyzetbe (a 2/5 rész miatt), rá lett rögtön íratva a haszonélvezet?

Nem biztos, hogy jól értettem, de ha így van, akkor én nem ugrálnék...

2022. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 A kérdező kommentje:

Kedves 29-es!

A szüleim válása után az akkori lakásunk felét édesapánk ránk íratta, tehát 50% anyué, 25% tesómé, 25% az enyém lett.

Utána került az életünkbe a nevelőapánk (25 együtt töltött évből 16 volt házasságban), egy szatyorral költözött hozzánk.

Mivel családi házba akartunk menni, így a lakás el lett adva, a házban 3/5 anyu része, 1/5 tesóm része, 1/5 az én részem lett, nevelőapám haszonélvező.

Anyu tavalyi halálával a ház 50-50%ban a testvérem és az én tulajdonom, továbbra is a nevelőapánk haszonélvezetével.

2022. szept. 3. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!