Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapám édesanyánk halála...

Nevelőapám édesanyánk halála után 7 hónappal egy nőt hozott haza. Van joga hozzá? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

25 évet voltak együtt anyuval, nagy szerelem volt.

A ház anyu, a testvérem és az én nevünkön volt, most már csak a miénk, nevelőapám haszonélvező.


Kaptunk már fülest, hogy van valakije, amivel semmi bajunk nem lenne, de azon teljesen fel vagyunk háborodva, hogy itt a nő, teljesen berendezkedve.


Mit tehetünk?

Nevelőapámmal nagyon jó a kapcsolatunk, legalábbis azt gondoltam.

Szívem szerint elzavarnám úgy rendesen. Azt mondta a nő, ne várjuk el, hogy Imi egyedül legyen. Heteket van itt, anyu ágyában, papucsában, az ő dolgait használja, és nagyon nem úgy tűnik, mint aki csak kiugrott, egy hete itt van most is.


Kérlek, adjatok tanácsot!

Köszönöm!


2022. szept. 2. 23:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem akarsz állagmegóvásra költeni - mert fogsz, bíróság kötelez majd rá, ha magadtól nem -, meg mérgelődni sem, akkor eladod a lakást egy c. családnak. Azzal, hogy ha ellehetetlenítik a lakókat, annyira, hogy maguktól menekülnek, övék a lakás.
2022. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. szept. 3. 13:32
 53/90 anonim ***** válasza:
18%

"Én úgy kicsesznék a nagy haszonélvező pucér seģģel élősködővel, ahogy csak tudok."


Jaja. Aztán hátha q gyerekeid is majd jól kicsesznek veled, ha meghal a ferjed/feleséged, aztán mehetsz pucér sggel, amerre akarsz

2022. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
93%
53-as, a kérdezőnek nem apja ez a pasi.
2022. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
0%

54!


De 25 évekig nevelte, eltartotta és állítólag jó kapcsolatuk is volt.

2022. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy a kérdező tájékozatlan, nem tudta mi az a haszonélvezet és utána sem nézett még a neten sem. Igénytelenség ez, meg szellemi lustaság. Nem az eszét használja, hanem az indulatai vezérlik.
2022. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 A kérdező kommentje:

Kedves 56-os!

19 évvel ezelőtt 18 évesen elém toltak egy papírt, írjam alá, és végre megvan a ház.

Nem vagyok sem igénytelen, képzeld, használom az eszemet, nem is keveset, és szellemileg sem vagyok lusta, pusztán nem nem vagyok tisztában ezzel a dologgal.

Ellenben lehet te nem tudsz derivalni, integrálni, könyvelni, vagy épp nem beszélsz 3 idegen nyelven mint én, mégsem mondom rád ezeket a szép jelzőket.

Igen, a jó kapcsolatot nem én rontottam el azzal, hogy eltaszítottam a másikat. De úgy gondolom, hogy az elmúlt sok évre és az édesanyánkra való tekintettel ha csak őszinte és elmondja, hogy van valakije, akkor teljesen máshogy látszik az egész.

2022. szept. 3. 16:24
 58/90 A kérdező kommentje:

Kedves 55-ös!

A nevelés és eltartás fogalmát direkt nem forszírozom, mert mint már többször leírtam, voltak problémák az együtt töltött időszakban, nem is kevés, mégis lenyeltük, és anyura való tekintettel igenis megpróbáltunk jó kapcsolatot fenntartani, ami az utolsó 10 évben szinte hibátlanul működött, apró összezörrenéseket leszámítva, ami mindenhol előfordul.

2022. szept. 3. 16:28
 59/90 anonim ***** válasza:
35%
Ahhoz képest, milyen tanult vagy, utána sem néztél, mivel jár ez a helyzet. És azt hiszed, megteheted, hogy törvényen kívül cselekedj, bosszút állva. Baj van a valóságérzékeddel. Igenis indulatból élsz, ész helyett.
2022. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
83%
Legrövidebben úgy szabadulhatsz ebből a feszültségterhes helyzetből, ha meghirdetitek a házat a tesóddal együtt mint tulajok, a hirdetésben feltüntetve, hogy hány éves haszonélvező lakja, és ennek megfelelően csökkentett árat kérsz érte, bekalkulálva, hogy valaki mondjuk a kisgyereke részére veszi, és majd 15-20 év múlva költözhet a gyerek. Ez esetben megszabadulsz a várható követelőzéstől, hogy milliókért csinálj állagmegóvást, amikor új fűtés kell, vagy beázás keletkezik a tetőn, vagy lepotyog vhol a vakolat.
2022. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!