Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy fizethessek...

Mit tehetnék, hogy fizethessek magamnak dolgokat?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, még középiskolás (szakgimi). Kapok pénzt a gyakorlati helyemről, és néha szoktam menni diákmunkára is. Ennek ellenére a családban senki nem engedi, hogy bármit is fizessek magamnak, aminek nagyon nem örülök, mert senki sincs anyagilag túl jó helyzetben. Pár példa: a tanaszerekre is adott anya pénzt, pedig mondtam hogy majd megveszem saját zsebből. De ugyanez van ha mondjuk ruhát akarok venni, és a szívem szakad meg, mert tudom, hogy szinte a semmiből ad. Ugyanez mikor nagynénémmel megyek el kávézni, vagy enni egy gyrost. Egyszerűen nem hagyja hogy magamnak fizessek. Hogyan változtathatnék ezen?

2022. szept. 15. 08:36
1 2
 1/19 Bferike ***** válasza:
43%
Nézdd, ha ez öszinte dolog lenne a részedről, akkor hidd el meg tudnád valósítani!
2022. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy ilyen normális, rendes családod van. Becsüld meg őket, mert ritka mint a fehér holló. Háláld vissza a jóságot, segíts többet, vagy beszélgess többet velük.
2022. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 18 évesen magadat ellátni, lesz még szükséged arra a pénzre, gyűjtsd, ezt ők is tudják. (Mondjuk, az infláció ennek most pont keresztbe tesz.) Amíg tanulsz, a szülők kötelessége az ellátásod, utána majd nem fognak fizetni. Nem a semmiből adnak, ha nem lenne, nem adnának.
2022. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, más örülne, ha fizetnének helyette dolgokat, a legtöbbeknek pont fordított a helyzetük, ha ez tényleg nem kamu, annak csak örülni kellene. Nyilván ajánld fel nekik, hogy fizetsz, de ha nem akarják, ne stresszelj rajta. Lesz ennél komolyanbb baj is az életben valószínűleg. De addig is élvezd ezt ki, hogy félretehetsz és gyűjthetsz :)
2022. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsés vagy, hogy ilyen a családod.

Néha pl. vásárolj be élelmiszert vagy mást amire tudod, hogy szükségük van.

Így viszonozhatod , hogy mindig ők fizetnek.

2022. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan probléma, ami igazából nem probléma. Ha ők nem hándigálják fel, nem vetik a szemedre, hogy mennyi pénzt adnak neked, akkor én vagy nem fogadnám el azt a pénzt, vagy elfogadnám és félretenném... hidd el jól jön(ne) az még, ha egyszer majd önálló családot akarsz, vagy venni akarsz valamit (egy autót, urambocsá' egy lakást, neadj'isten egy családi házat, vagy akár valami drágább műszaki cikket)... nem feltétlen kell discoban, meg chipsre elverni...
2022. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van, fizethetsz még eleget az életben. Gyűjtsd össze a pénzedet, és örülj a normális családodnak.
2022. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
gyakoris problem
2022. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagynám, hogy a középsulis unokaöcsém fizesse a kávémat :)
2022. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk nem értem miért nem engedik, elveszik a pénzedet vagy micsoda?
2022. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!