Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak boldogtalan élete...

Anyámnak boldogtalan élete volt, mert miattam nem válhatott el, a szülei is zsarolták, hogyan birkózzak meg ezzel?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel, hogy azt hittem, egy boldog családom van.

Mindig nálunk voltak a családi-baráti összejövetelek, sosem volt otthon hangos szó, a szüleim gyerekként borzasztóan elkényeztettek. Szuper gyerekkorom volt, vagyis, eddig ezt gondoltam.


De kiderült az, hogy az anyám szenvedett a házasságában, nem szereti már az apámat és muszájból, megszokásból van vele... Nem is magától mondta el, hanem azért, mert elpanaszkodtam magam arról, vonzódom a főnökömhöz, a férjemmel tavaly házasodtunk, de azóta megváltozott nagyon és tanácstalan vagyok, a házasságommal és a főnökömmel kapcsolatban is.

Erre azt mondta, hogy ne maradjak egy rossz házasságban, mert ő anno így tett és nap, mint nap bánja. Először nem is értettem, utána mondtam, hogy hát de apával ők boldogok!? Azt mondta, hogy én azt csak hiszem, dehát gyerekkel az oldalán senki nem ugrál már, velem sem tehette meg, hogy tönkreteszi a családomat. De, ha én nem születtem volna meg, biztos, hogy most mással élné az életét.


Elmondta azt is, hogy 20 éve találkozott egy férfivel, ismerkedtek, találkozgattak, de ő nem akart addig semmit, amíg az apámmal házasok, ezt a férfi is tiszteletben tartotta. Akkor válni akart, beszélt is a nagyszüleimmel, hogy segítenének-e, átmenetileg odaköltözhetne-e velem, mire az apja, a papám, akit rajongásig szeretek, azt mondta, hogy ha válni merészel, az ő kilincsüket többet ne fogja meg... El sem tudom képzelni, hogy az az ember, aki, ha náluk aludtam hétvégente, már nyitásra ment a cukrászdába, hogy reggelire kaphassak tortát és krémest, aki nem tudott úgy elmenni játékbolt, könyvesbolt előtt, hogy ne vegyen nekem valamit, ezt tudta mondani a saját gyerekének.


Rosszul érzem magam, amiatt, hogy ezt én sosem vettem észre és amiatt is, hogy kb. én tettem tönkre az anyám életét. Kérdeztem, hogy most, ha már elköltöztem tőlük, miért nem válnak el? Erre azt mondta, hogy már mindegy, nem fogja 50 évesen újrakezdeni az életét, ezt a lehetőséget 20 éve elszalasztotta...


máj. 12. 19:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%
"elpanaszkodtam magam arról, vonzódom a főnökömhöz, a férjemmel tavaly házasodtunk," Innen nem is olvastam tovább, írtál valami körítést, hogy úgy tűnjön mintha anyád élete foglalkoztatna. Nagy pofára esés lesz ebből bogaram.
máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az sokkal nagyobb baj hogy a főnöködhöz vonzódsz és tavaly házasodtál. Na ez egy mostani probléma amivel foglalkozni kell és ne anyádnak panaszkodj hanem megoldást a házasságod rendbetételére.

Anyád boldogtalan életét meg sz.ard le. Ez a múlt, ő így döntött, végül semmi közöd hozzá, főleg, hogy elmúlt. Ezen nem kell semmit feldolgozni. Dolgozza fel anyád és apád.

Te a jelennel foglalkozz, az életeddel, azzal hogy mi a helyzet a házasságoddal, mi hiányzik, miért érzed vonzóbbnak a főnököd.,

Ezt kell feldolgozni. Nem anyád össze vissza beszédét ami a múlt.

máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Fél mondatot írtam, mivel ez volt az, aminek hatására ez az egész kiderült.


Nagyon szeretem, persze, hogy foglalkoztat az élete.

máj. 12. 19:57
 4/28 A kérdező kommentje:

A házasságomat egyedül nem tudom rendbe tenni, de ez nem is ide tartozik. Konkrétan az anyámon kívül nem is mondtam ezt senkinek, mert nem fekete-fehér a dolog.

Viszont, mióta tudom, milyen volt az anyám élete, bűntudatom van és a nagyszüleim irányába is inkább haragot érzek. Engem megvédtek mindentől, ott segítettek, ahol tudtak, vele miért nem tették ugyanezt?

máj. 12. 20:00
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy anyád benne maradt egy rossz kapcsolatban, az a saját döntése volt. Ha akart, elválhatott volna. Lehet, ráfogni a gyerekekre, de ez a döntés egy felnőtt ember felelőssége. Emiatt ne ostorozd magad!!! Ő akkor rosszul döntött, amit utólag belát. Nem a te hibád. Csak akkoriban azt hitte, ezzel tesz neked jót és ezért mondta, hogy “miattad” maradt benne. De mivel már tudja, hogy nem ez a jó döntés, ezért tanácsolta neked, hogy lépj. Szeret téged, ez biztos.
máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Hülyeség . A nagyszüleidet az alapján ítéld meg ahogy veled viselkedtek.

Anyádnak ez a története elmúlt. Érted? Neked ezzel nincs dolgod. Lelkiismeret furdalás meg hülyeség. Hogy venné észre egy gyerek akinek azt mutatnak amit akarnak.

Ez csak anyád oldala. Nem tudjuk mi volt, csak anyád egy oldalú meséjét.

Ha akart volna tudott volna változtatni. Anyám 3 gyerekkel vált el és később jött össze apámmal. Tehát aki akar az tud lépni. De ő valamiért nem akart és erre nem mondott lényegi magyarázatot. Inkább rád fogta. Az én szemembe ezzel hiteltelenné vált anyád.

máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
Hiába véded magadat, ez csak ilyen kifogás, a valódi problémádra, hogy valószínűleg félre fogsz dugni és anyád helyzetével takarózol.
máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló, nagyon köszönöm, hogy ennyire segíteni szeretnél, de kérlek, keress inkább másik kérdést, ahol válaszolgathatsz!
máj. 12. 20:11
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
Mitöl is van büntudatod? Bünöztél valamit??? vagy csak a szüleid és még inkább a nagyszüleid felelös, családcentrikus döntéseit vonod kétségbe. Föleg a nagyszüleid feltehetöleg elfogadták a házasság holtomig-holtodig fenntartását. Leginkább ha van gyerek is. A házasságba nem kell ész nélkül beleugrani, aztán ha jön egy szimpatikusabb akkor meg kiugrani belöle. FELELÖSSÉG!!! Ismered ezt a szot?
máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A családcentrikusság nem vezethet ahhoz, hogy én, mint egyén, boldogtalan legyek.
máj. 12. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!