Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családokban,rokonságotokban...

A családokban,rokonságotokban a fiú vagy lány gyereket szokás ajnározni?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél láttam már ilyen válaszokat pl

A lány az nem gyerek,csak lány.

Van,ahol a nőket nem volt szokás taníttatni,mert "majd férjhez megy"


A mi családunkban,rokonságunkban pont fordítva volt.

Mindig a lány gyerekeket,unokatesókat dicsérték,hogy "jaj de szépek"(Akkor is ha elhízott volt).

A fiúknak csak a hibáikat emelték ki.Mintha ők értéktelenek lennének.


A családokban a lány gyerekek több ajándékot kaptak,több ruhát,mert hát a fiúknak úgy se kell szép,divatos ruha.


Nálatok volt ilyen megkülönböztetés?


2022. szept. 21. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Csak a fiúkat. A fiú akkor is szent a rokonságban ha egy részeges szar, a lány meg akkor is semmi ha színjeles tanuló.
2022. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk az "első gyerek, első unoka" ajnározása a jellemző, nemtől függetlenül.
2022. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az első gyerek szindróma is fordítva van nálunk.


"Te vagy a nagyobb,neked kell ezt és ezt...."

2022. szept. 21. 13:55
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Egyiket se.
2022. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
80%
Lányok kiváltságosak, illetve a legkisebb.
2022. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez attól függ, kit kérdezel. Ha a bátyámat, akkor a lányok, holott tőle nem vártak le semmit semmilyen téren, megkapott mindent, mi meg, lányok ovis korunktól be voltunk fogva a házimunkába (bátyám nem, mert " nem csicska, nem végez női munkát") ha én vagy a nővérem négyest vittünk haza, le voltunk baszva, ha a bátyám négyest, örömünnep volt, és ajándékot kapott... de szerinte nekünk, lányoknak volt "kinyalva a seggünk"
2022. szept. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk éppen az van előtérbe helyezve aki a legfiatalabb, vagy akivel történik valami, teljesen érhető módon.
2022. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a fiuk es a legkisebb, addig, amig tenyleg picike, kb max olyan 4-5 eves korig. Aztan ha amugy lany, utana le van szarva.

Ha fiu, akkor o az isten, szokasosan.

De igazabol nem a szuleim csinaltak ezt, meg hat egyke vagyok (de van egy rakat unokatesom) nem is lett volna kivel versenyeztetni otthon, de ok soha nem ereztettek velem, hogy kevesebb vagyok, mint az unokatestvereim, csak mert lany vagyok. Apai nagyszulok es dedszulok voltak a problemasok. Dedszulo mar nem el, apai nagyszulovel meg mar nem beszelek.

Anyai oldalrol nem volt problema soha.

2022. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú, hogy sok helyen nem az van előtérben, hogy a gyerekeim, tehát egyformán szeretem őket és egyforma is az elvárás...

A gyerek sosem akar (tudatosan) a világra jönni, ahhoz két ember kell. Ezek után nem is értem, hogy ezek után miért nincs egyenlőség a gyerekek között...


Bár nálunk kicsit máshogy volt a felállás; én a távoli unoka voltam, az unokatestvérem a közeli unoka. Nálunk bevett szokás volt eleinte, hogy a nyarakat ott töltöttem, de a nagyszülőknek csak ingyen napszámos voltam (volt egy nagy kertjük, maguknak termeltek dolgokat), a másik unoka meg lószart se csinált, de nekik lettek véve a csokikák és sütikék. 3 évig játszottuk ezt, utána mondtam, hogy ezt befejeztük. És akkor még ők voltak felháborodva, hogy azt mertem mondani, hogy nem érzem jól magam náluk...

2022. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9


Igen,sajnos ezzel az önbizalmat,önbecsülést is rombolják.

2022. szept. 21. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!