Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőn szokás a két rokonság...

Esküvőn szokás a két rokonság sütijét összerakni? Nekünk vita lett belőle, normális volt így?

Figyelt kérdés

Nekünk már lement az esküvő. Anyósom kijelentette az elején, hogy ő saját anyjával egész héten süt az esküvőre és előre be fogja csomagolni a saját rokonainak, illetve visz, amit majd az asztalra lehet szolgálni.

Nekem anya nem sütött, hanem rendelt, nem az a nagy sütőbajnok. Plusz nyilván a rokonok is hoztak nekünk is, csak mi nem csomagoltuk be előre, hanem anyukámék csomagolták a nagy napon. Anya ezt így akarta, mivel ő csinálta, úgy voltam vele, akkor csomagoljon amikor akar.


Anyukámnak fura volt ez az egész, mert tesóméknál a másik anyóssal együtt csomagoltak, összerakták a sütieiket előző nap.


Én megkértem anyát, hogy majd a nagy napon egy kosárba tegyen már sütiket kínálkozni a templomba, mert majd szeretném, hogy megkínálják belőle a munkatársaimat, akik eljönnek megnézni, plusz, amíg lesz a fotózás a templom előtt valaki esetleg járhat körbe a kosárral mindenkit végig kínálni.


Mire anya beért a konyhára a sütik kb. Két oldalra el voltak szeparálva. Anya akkor csöppet fusztrált lett és kèrdezte anyósomat, hogy szeretné a kínálkozó kosarat megszedni és fogalmasincs, hogy most melyik sütihez nyúlhat.., kicsit feldúlt hangon. Mondta anyósom nagyon higgadtan..., hogy az ott szerinte mind az övé és fel is írta lapra, hogy lássa a falra, az a lányos, az övé a fiús oldal.

Anya erre mérgesen azt mondta, hogy nem érti mi ez a különcködés.

Rokonaim sem értették, akik segítettek ott pakolni a sütiket, mert hogy ők ijet még nem láttak.


Én is el voltam keseredve, mert azt gondoltam, hogy csak a csomagolásnál lesz majd az, hogy mindenki a sajátjàt pakolja. Mikor a pincérek szolgálják fel akkor majd összerakjuk közösen. Így viszont nem tudom ki szólt a pincéreknek, hogy fele felébe, egyenlő arányban pótolják a fiús és lányos oldalról a sütiket.


Utólag rájöttem, hogy anyósom azért csinálta ezt, hogy a maradék sütit a falun szét oszthassa és nem akarta anyukáméval keverni.


Tudom, hogy neki fontosak voltak a sütik, amiket egész héten csinált, meg amiket hoztak a rokonaik.


De én azt gondolom, hogy ha én lennék az örömanya azt tettem volna, hogy rendeltem is volna meg sütöttem is volna néhány különlegességet. Szép gesztusnak találom a sütést. Azt mondom nekem mindegy hogy a csomagolásnál keverjük vagy sem, alkalmazkodó típus vagyok, de az biztos, hogy a helyszínen már összeraktam volna, amikor a pincérek teszik ki az asztalokra.

A kínálkozó kosárba is vegyesen tettem volna, hisz mind elfogyott és mind2 család evett.

A falu lakosainak meg előre csomagoltam volna úgy, mint a többi rokonnak és azt nem vittem volna el a lagzira.


Tudom nem tűnik nagy dolognak, nem is az, de sajnálom, hogy konfliktus kerekedett belőle és utána kb. Egy szót se váltott a két örömszülő egymással a lagzin.


Egyébként sem tartják a kapcsolatot, mert szinte sose szoktunk találkozni, így közösen.


Meg MI vagyunk a fontosak.


Kíváncsi vagyok másnál hogy volt ez?



2022. júl. 23. 02:27
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

ilyet*

Bocsánat, nem tudom, hogy írhattam el ezt a szót.

2022. júl. 23. 02:31
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Istenem.... nem bántásból, de ez legyen a családod legnagyobb gondja. Túl sok idejük van az örömanyáknak, ha ezen képesek dedózni :D

Mi lesz ha baba születik? Akkor is ilyen hisztiket csapnak majd, hogy "ki a fontosabb" vagy "odaadóbb" nagymama?


Nálunk mindig egyben van az összes süti, teljesen mindegy melyik örömanya, nagymama, nagynéni vagy bolt süti.

2022. júl. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Igen össze szokás rakni, jó nagy paraszt az anyósod.
2022. júl. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Hát anyosod elég egoista fillerbsz ember. Röhejes volt és nevetségessé tette magát
2022. júl. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon gáz.
2022. júl. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Úristen, ugye a férjed nem ekkora paraszt? Anyóstól 1000 km távolság folyamatosan! Legjobb, ha most láttad utoljára. Ha a férjed nem melléd áll, bajok lesznek! És ne legyél "alkalmazkodó típus"! A lehető legrosszabb tulajdonság! Ugyanis ez tulajdonképpen nem alkalmazkodást jelent, hanem önfeladást, vagyis boldogtalanságot.
2022. júl. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Azt gondolom ezt nem így kellet volna, jogosan érzed magad rosszul a történtek miatt. A legjobb szerintem, ha ezt megbeszélitek, ne hagyd szó nélkül
2022. júl. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy az a kérdező, aki nemrégen kiírta a "Jövő héten esküvő, és nem tudom, házasodjak-e, mert az anyós nem szeret?" - kérdést?


Mert ha igen, már ott megmondtuk neked vagy 10 oldalon keresztül, hogy eleve ne is házasodj meg, mert

1. anyós továbbra is utálni fog, és keresztbe tesz nektek - ahogyan történt is

2. a vőlegénnyel is voltak fenntartásaink, többek között nem áll ki érted


Ezek szerint mégis hozzámentél.


A stílus alapján gondolom, hogy te vagy az a kérdező, csak most nem találom a másik kérdésedet.

2022. júl. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
Remélem a férjed rokonait nem kínálták körbe a fotózás alatt...
2022. júl. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
2022. júl. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!