Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segített itt már bárkinek...

Segített itt már bárkinek megoldani az életét a gyakori népe?

Figyelt kérdés

Egy kérdés inspirált.

A társadalom kb. 90%-a kurwa rossz állapotban van mentálisan. Előttem is hosszú az út, most kezdtem önismeretre (pszichodráma csoport) járni, havi egy alkalom, erre van most keret, de addig is érdekesen szemlélem az eddig tanultak alapján a világot. Sok szakértőt hallgatok.

És ami itt megy az oldalon, az borzasztó.

Miért hiszitek, hogy idegen embereknél van a megrágott, megemésztett, elétek köpött kész recept az élet megoldására?

Mert a valóságon dolgozni, magatokat megismerni iszonyúan hosszú és kemény munka, amit nem csinálna végig senki. Könnyebb anyuról, apuról panaszkodni, hogy csak ő a hibás, ilyen, olyan, én mindent megteszek. Pedig nem. Te se teszel semmit. Ledegradálod, hogy képtelen meghallgatni, elítéled, hogy kiabál, ahelyett, hogy megkérdeznéd miért. Hogy érzi magát? Kiírod.ide, hogy idióta. Ezt viszont már te gondolod így. A te fejedben van. Nem fektetsz energiát a kommunikációba.

Holott már sokszor az is elég lenne, ha egyetlen embernek minden téged nyomasztó érzést elmondanál, aki szintén nem mond receptet, de azt mondaná, hogy sajnálom, megértem, nehéz lehet. Pont.

Sokat gyakorlok én is, körülöttem sincs empatikus ember, illetve egy van, de neki meg más problémája van, ezért kell még úgymond fizetett hallgatóság is.

Mert amíg másokat hibáztatunk, legyen az a kormány, vagy anyád, a főnököd, addig ilyen mocskos szarban lesz a társadalom.

Én szivesen meghallgatok privátban problémákat, de a recept nálam sincs. Ha már van valaki, aki ítélkezésmentesen, érvénytelenítés, áldozathibáztatás (ami itt a kérdéseknél csak úgy ömlik) nélkül, rád figyelve meghallgat, és kérdésekkel terel egy irányba egy jó kiinduló pont lehet.

Nincs pontokba szedett, leírt recept az élethez, te írod a receptjét!

És ami erre a kis szerintetek!!! hülye litániára valószínűleg jönni fog, mutatni fogja miről beszélek.

Én úgy szeretnék pár év múlva kellemesen csalódni az emberekben.



2022. szept. 23. 08:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ha én ide kiírok kérdést, azt terápiás jelleggel teszem, mert jólesik kiírni. A válaszok ritkán érdekelnek. Írhatnék naplót is, de gyakorizok inkább.

Szerintem a legtöbben ezzel így vannak, még ha nem is vallják be magukbak.

2022. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Értem.

És miért ide írsz? Miért írsz, ha nem érdekel?

Miért hiszed, hogy szerinted ezzel így vannak legtöbben? A legtöbb ember nem te vagy.

2022. szept. 23. 08:28
 3/36 A kérdező kommentje:

A kérdés, ami inspirált, elég érdekes

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2022. szept. 23. 08:29
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

"Miért hiszitek, hogy idegen embereknél van a megrágott, megemésztett, elétek köpött kész recept az élet megoldására?"

. Ki hiszi ezt?

Sokszor egy mondat elég egy alapvető paradigmaváltáshoz, ami nem elégséges, de szükséges feltétele lehet ahhoz, hogy valakinél jobb irányba forduljanak a dolgok.


Meg egyébként, ha itt úgyse tud senki sem tanácsot adni, akkor Te miért próbálod itt a népet fél oldalon át győzködni a saját véleményedről? Az, hogy "nincs pontokba szedett, leírt recept az élethez, te írod a receptjét", már egy eléggé komplex vélemény, amit nem biztos, hogy mindenki elfogad, belát elsőre.

2022. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Ezt írom éppen, igen. Hogy alapból elutasítja első olvasatra. Mert gondolkozni kellene. Egyszerűbb, a "húezdehülyejöttmártéríteni". Azzal nincs semmi munka, ha ezt beírod. Belegondolni józan paraszti ésszel viszont már el kellene időt tölteni.

Nagyon sajnálom. Soha nem lesz változás.

2022. szept. 23. 09:37
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor kivel van bajod: azokkal, akik "téríteni" jöttek, vagy azokkal, akik nem fogadják el a tanácsot?
2022. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nekem bajom lenne?
2022. szept. 23. 09:46
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kérdésed hangneméből ez jön le. Ha nincs bajod senkivel, célszerű lenne olyan stílusban kiírni a kérdést, hogy ez kiderüljön belőle.
2022. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Mindegy, aki érti, abban már elindult valami. Az erre született reakciókkal nem az én dolgom foglalkozni.

Ha ebből a 90%-ból csak egy ember eljut odáig, hogy belássa, sosem lesz a világban változás, amíg az emberek maguk nem változnak, már tettem valamit.

2022. szept. 23. 09:51
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Fú, tényleg rád fér egy kis önismereti pszichodrámacsoport. Sok sikert a jellemfejlődéshez, mert van hova.
2022. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!