Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igénytelen magára...

Miért ilyen igénytelen magára az anyukám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyám az elmúlt években nagyon elhagyta magát, testileg-lelkileg egyedül maradt (mi, a gyerekei megházasodtunk, gyerekünk lett, édesapámtól pedig elvált még korábban. Sokáig munkanélküli volt). Fizikailag nagyon rongy állapotban van, menni alig bír, pedig alig múlt 60 éves. Nincs kiért összeszednie magát, és még ami a borzasztó: igénytelen lett magára... zsíros, korpás haj, 30 kiló súlyfelesleg, zsíros bőr, arca tele fekete mitesszerrel,izzadtság szaga van, állandóan szipog, a cigitől egész nap öklöndözésig köhög, pukizik, és az öltözködése... Szóval nem túl nőies. Iszonyat látni, hogy leamortizálódott.

Mindezek mellett az ő életében a cigi és a saját kényelme az első, még az unokái és a gyerekei előtt is. Beszélni nem lehet vele ezekről, mert mindent támadásnak vesz. Csak akkor mozdul ki a négy fal közül, ha muszáj, de azt mondja, neki így jó.

A ruháit, fehérneműit is én veszem, mindenféle diétát töltök le neki a netről, sampont, tusfürdőt, torna dvd-t is vettem... Megköszöni, de általában nem használja, hajat is csak akkor mos amikor már csimbókokban áll :( Már nem tudom, mit tegyek. Tőlem teljesen idegen ez a dolog, és elkeserítő, h 60 évesen így néz ki.

Van valami ötletetek mit tehetnék?


2010. szept. 26. 16:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%
Vidd be pszichiátriai kivizsgálásra, ha ellenkezik, akkor kényszergyógykezelés.
2010. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Édesanyád számára megszünt a külvilág. Bezárkózott a saját, igénytelen világába, ami még korai. Valószinű tüdőbeteg is /szipogás, köhögés/. Elsőnek igaza lehet: lelki gondozónál kellene kezdeni, azután jöhetne a többi.
2010. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Talán befizethetnéd egy wellness hétvégére,vagy együtt elmehettek kozmetikushoz,fodrászhoz,vásárolni,szóval egy teljes generál,és így látná magát akkor talán jobban odafigyelne a jövőben.Egyik barátom anyukájával találkoztam egyszer és azt hittem ,hogy milyen idős és amikor mondták,hogy 55 éves,hát.... az én anyukám a lányának nézne ki!
2010. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád szerintem depressziós, ezek a tünetek egyértelműen arra vallanak. Nekem is van ilyen rokonom. Vidd orvoshoz!
2010. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Bocipók ***** válasza:
100%

Én előbb a háziorvoshoz vinném hogy utalja be tüdőszűrésre.

Minden héten meglátogatnám (ha nem lakunk messze egymástól) és tartanánk egy csaj-napot (fürdés, hajmosás, ruhacsere, gyanta, manikűr stb.).

Jó lenne kirángatni a lakásból, mert amíg nem jár társaságba, vagy csak el otthonról nem fogja érdekelni, hogy igénytelen és mit mondanak mások.

Én is elkísérném fodrászhoz, kozmetikushoz, de az ELSŐ AZ ORVOS!!!!!

2010. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is depressziós, az elhanyagoltság az első tünet, amit észrevesznek a hozzátartozók. Midneképp kezelése szorul, ebből nagyon nehéz egyedül kiszállni.
2010. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, az én anyukám is kicsit hasonló cipőben jár (csak cigi helyett iszogat). Sajnos magától nem fog változni a helyzet. Viszont ha segíteni akarsz, valószínűleg iszonyú sok idődbe fog kerülni és nincs garancia bármiféle sikerre.

Sok időt kellene vele töltened, csak akkor szólhatsz bele az életébe, ha nem csak néha ugrasz be hozzá. Ha nagyon makacs, még így sem:( Szörnyű lehet tehetetlenül nézni a leépülését.

Nincsenek valamiféle régi hobbijai, amiket újra lehetne éleszteni? Barátokkal mi a helyzet? Tesóidat mennyire érdekli a helyzet?

(Ha szeretnél, nyugodtan írj privátot.)

2010. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A wllnws jó ötlet. Ott adnak rá! :)
2010. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Valahogy ki kellene mozdítani a bezárkózott világából,a hobbi jó ötlet lenne.Vagy hívd meg magadhoz 1-1 hétre,mond,hogy segítsen nagy takarítani,vagy ügyeljen a gyerekekre amíg te ezt csinálod.Esetleg tesóiddal is beszélhetnél,hogy ők is vigyék el magukhoz,vagy közös családi programokat szervezhetnétek,pl bográcsozás stb..

Vagy vigyétek el az unokák anyák napjára,farsangi bálra

Menjetek közösen vele "nagy bevásárolni",stb...

Magába forduló,visszahúzódó,igénytelenség,ez mind azt jelzi,hogy nincs miért,és kiért élnie.

Az én anyukám is hasonló tüneteket produkál mióta apukám meghalt,és egyedül maradt 56 éves.Nála sokat javít a helyzeten,hogy elment dolgozni...

2010. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Aelien ***** válasza:
49%
Gyorsan vidd el orvoshoz, mert ez talán már nem is depresszió, hanem személyiségzavar! Most nem okoskodni akarok, hanem az én édesanyámnak dettó ugyanezek a problémái voltak. Aztán egy idő után már nem bírta elviselni a méltatlan helyzetet és életet, ezért öngyilkos lett másfél éve!!! Én hiába tettem-mondtam akármit, a legjobb szándékaim mögött is a "Sátán mesterkedéseit" látta. Szóval, lényeg a lényeg: itt csak pszichiáter szakorvos és gyógyszeres kezelés segíthet!!! Nagyon sajnálom Őt és Téged is, és szíven ütött ez az eset, mert ijesztően hasonlít arra, amin Édesanyám az öngyilkossága előtt kb. 10 éven keresztül végigment.
2010. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!