Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a gyerekeknek?

Mit mondjak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

A férjem motoros balesetet szenvedett, komolyabb csontsérülés nem történt, hála a védőfelszerelésnek, de kómába esett.

Az orvosok szerint jó eséllyel pár héten belül felébredhet, de nem zárható ki, hogy soha többé nem ébred fel.

Hogy magyarázzam ezt el egy gyereknek?


2010. szept. 26. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha kicsik a gyermekeid,akkor szerintem mond nekik,hogy az apunak sokáig aludnia kell!!!

De ez csak egy ötlet.

2010. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez nagyban függ az életkortól mert anélkül lehet hogy majd kapsz egy alapszintű magyarázatot ami lehet hogy egy pl.: 4 éves kisgyereknek sok lenne! Próbál úgy hogy apa leesett a motorról és nagyon beverte a fejét és most nagyon sokáig fog aludni! Próbáld le egyszerűsíteni hogy ne legyen annyira nagy sokk! 13/L
2010. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy mekkorák, de mindenképpen úgy, hogy megértsék. Tehát egyszerű szavakkal (apa a balesete miatt most a kórházban fekszik, és meg kell várnunk, amíg felébred, akkor jobban lesz). Ne ijeszd meg őket, még ha te nagyon félsz is.


Jobbulást:)!

2010. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Mond,hogy apának pihennie,kell sokat aludni,mert megütötte magát és ez segit,hogy megint erős legyen.

Amugy nagyon sajnálom,jobbulást.

Kérlek ird meg mi volt.

drukkolok.

2010. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Sztem ha a férjed állapota stabil lesz akkor bevihetnéd a gyerekeket is hozzá, állítólag előfordul, hogy a kómába esettek hallják a külvilágot, és ez is egy kapocs lehet a számára hogy felébredjen plusz a gyerekek is megnyugszanak ha látják őt.


Remélem a motort a szemétre dobtátok egy életre.


Jobbulást a férjednek és kitartást neked!

2010. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egy, három és nyolc évesek a lányok.

A kicsiknek jó ez az alvós történet, szerintetek a nagynak elmondhatom az igazságot?

Tényleg nagyon félek, ami nagy baj, mert megint terhes vagyok és elvileg kerülni kéne a stresszt...

A biztató szavakat köszönöm!

2010. szept. 26. 22:25
 7/15 anonim ***** válasza:
A nagynak mond el,mert legalább igy a kicsiknél is jobban tud segiteni,ha apáról kérdeznek.
2010. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elalvásos történet nem szerencsés, mert nem igaz, és egyébként is félelem ébredhet bennük a saját, vagy más szeretteik elalvásával kapcsolatban ("ha elalszom, én se ébredek fel, mint apa?")


Próbáld a valóságot, persze minél egyszerűbben és érthetőbben, az ő nyelvükön elmondani. Olyan, mintha aludna és azért ilyen hosszú ideig, mert nagyon beütötte a balesetben a fejét.


Az egészen picinek nem kell elmagyarázni, csak sokat törődj vele. A másik kettőnek pedig valahogy a fentiek szerint.


Gyógyulást, neked pedig sok-sok lelkierőt!

2010. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se "aludjon" apa, hanem magyarazd el, hogy apa beutotte a fejet, ezert most sokaig kell pihennie, hogy meg tudjon gyogyulni. A nagylanynak mar elmondhatod leegyszerusitve, attol fuggoen, hogy mennyire "erdeklodo".. Jobbulast a ferjednek
2010. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem natúr ne mondd el,hogy balesete volt,főleg ha azt mondod,hogy sokáig aludnia kell még azt fogják hinni meghalt.Mond azt,hogy most elment dolgozni és sokáig oda lesz.Aztán meg írhatsz kamu leveleket,mintha ő írta volna így nem fognak annyit kérdezősködni.
2010. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!