Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok helyen hallottam és...

Sok helyen hallottam és olvastam, hogy a gyerekeknek úgy magyarázzák, a lányok és fiúk közötti különbséget, hogy a fiúknak van fütyijük, a lányoknak nincs. Miért nem mondják, mi van a lányoknak?

Figyelt kérdés
Az ő nemi szervüknek is van neve. Miért nem lehet azt mondani, mint az Ovizsaru című filmben is mond egy kisgyerek, hogy "A fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk." Ebben semmi rossz nincs.
2010. febr. 21. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a kisfiamnak azt mondom.Ő is tudja és mondja már,hogy a fiúknak kukijuk van a lányoknak meg nunijuk.

Szerintem sincs semmi rossz benne.2-éves mondjuk van mikor azt mondja,hogy neki is nunija van.:):):)

2010. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk is azt mondjuk,hogy nunijuk van a lányoknak,azt is meg kell nevezni vhogy.Hagy szokja,elvégre hugija lesz,ne keresse a kukiját:).38 hetes kismama
2010. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Végül is mindegy, hogy puncinak, vagy nuninak nevezzük a lányok nemi szervét, csak megnevezzük valahogy. Ezek pedig teljesen normális megnevezések. Ha szeretnétek még, írjatok!
2010. febr. 21. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

az még a jobbik eset, ha nevén nevezik a fütyijét. Eszméletlen sok helyől hallom Pömpölő, Pimpi, Kispucu és hasonló állatságokat, amitől a hajam hullik...

A fiúknak igenis fütyijük, a lányoknak puncijuk van.

Egyik sem csúnya szó.

Az emberek egy része olyan prűd, hogy eszméletlen.

De azért remélem nem csak ez a különbség a fiúk és a lányok között ;)

2010. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Igen...a nemiség nagyon fontos és nem szabad titkolni vagy tabuként kezelni.

Saját magamból kiindulva,nálunk tabu volt minden nemű szexuális téma (köztük a nemiség, a nemek közti különbség is),mert apám egy nagyon vallásos ,prűd ember volt.


Máig nemtudok beszélni velük erről, viszont mások felé nagyon nyitott lettem és szabadosan beszélek a szexről,tehát kifelé abszolút gátlástalan vagyok:



Nekem lányom van,de még csak két hónapos, tehát nem sürgős még,viszont nálunk majd úgy megy a magyarázás,hogy együtt fog fürdeni az egész család:)Biztos érdekelni fogja és meg is kérdezi,akkor majd válaszolok:)Nincs ebben semmi ^^ Ugye?


Én is az ovizsarus mondatot alkalmazom és az egyéb mdgnevezésektől én is falra mászom,illetve azthiszem ...a broki megnevezés kicsit összezavarná(én így hívom a fütyit:XD), szóval a fütyi marad:D

2010. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a lány az idősebb és neki nunija van, amikor a fiam elég nagy lett nem okozott neki gond, hogy van nuni és pucu. Sőt mikor megszületett a koislány első perctől kezdve részt vett mindenből így az első pelus cserénél meg kérdezte, hogy hol a nunija elmondtam, hogy mivel ő kisfiú így neki pucuja van. Na egy hétig mindnkinek elmondta úton útfélen, hogy neki nunija van az öcsinek meg pucuja. Aztán egy hétig mindenkinek megnevette a nemi hovatartozását. A fiú meg két napig problémázott rajta 2 éveen, hogy neki miért nincs nunija de ennyi volt az ő nemiség kérése.
2010. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is két különböző nemű a gyermekem. Mi is nevén nevezzük. A fiam rá is szokott a szóra, a hugit állandóan cunikának hívja, de szerencsére ezt csak itthon mondogatja. Nekem nem tetszene ha egy forgalmas helyen (pl. bevásárlásnál) úgy kiabálna a hugicája után hogy cunika, vagy nunika.

Amúgy én nem vettem ezt észre, hogy más családokban nem neveznék nevén a kislányok nemiszervét.

2012. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én már többször hallottam tévében, rádióban, olvastam több újságban, interneten, hogy azt mondták, hogy a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg nincsen. De azt nem mondták mi van a lányoknak. Mintha a punci valami csúnya, elítélendő dolog lenne. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 16. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!