Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen dolgok hiányoznak,...

Milyen dolgok hiányoznak, nincsenek meg egy olyan embernél, akinek nem nyugodt, normális családja van, hanem balhés?

Figyelt kérdés

Én nagyon irigy vagyok azokra, akiknek normális családjuk van. Nemrég voltunk lakodalomba, volt egy velem egyidős lány. Annak a szülei olyanok voltak, akiket nem kellett szégyelni. Az én szüleim még megjátszani se tudják, hogy normálisak. Nagyon ideges voltam mindig is, amikor velük kellett mennem akárhová is, mert szégyenítettek, anyám a beszólásaival, apám meg az érthetetlenkedéseivel, 20x elmondok valamit, és 21x is megkérdezi, hogy de biztos.


Ezért nem is merek gyereket vállalni, mertbár vágyom a nyugodt életre, de az én lelkem se nyugodt. Könnyen felhúzom magam mindenen, és néha ha valami bajom van, ugyanúgy másokkal kötekszek.


Egész gyerekkorom fele azzal telt, hogy apám ivott, és hogy anyám mindenféle mondvacsinált indokkal belém kötött. Alapvető dolgok hiányoznak nálam.


2022. okt. 9. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért probléma ez neked? Te erősebb ember lettél mert balhés családban nőttél fel. Aki nagyon jó módú és nem balhés családban nő fel, nem lesz talpra esett igazán!
2022. okt. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező: ha van lehetőséged távolabb költözni és nem tartani velük a kapcsolatot, lehet megoldódna ez, vagy enyhülne.
2022. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami szerintem hiányzik: a belső stabilitás, tartás, autonómia, illetve a stabilan és "normálisan" kötődni tudás másokhoz (könnyen tapad, könnyen utasít el, stb.). (A témával kapcsolatban ajánlom a néhány rövid pontba szedett ACA Szennyeslista elolvasását.) Ezek a hiányosságok utólag valamennyire pótolhatók, a sérülések valamennyire gyógyíthatók, minél előbb tesz valaki lépéseket ez ügyben, annál jobb. :) És az is fontos, hogy érdemes a pozitív oldalra hangsúlyt helyezni, illetve nem a negatív dolgokon rágódni és keseregni, hanem menni és tenni, hogy jobb legyen.. :)
2022. okt. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nyugodt, békés együttlét, beszélgetés, bizalmas légkör, társasjátékozás, bármi.
2022. okt. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs erre univerzális recept szerintem.
2022. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!