Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá apát, hogy...

Hogy vegyem rá apát, hogy eladja a mamától örökölt házat?

Figyelt kérdés

Mindkét nagyszülőm elhunyt, mama előző év decemberében. Apa 10 éve hozzá költözött a saját családi házunkból, hogy teljes időben ápolja (azóta lett rendes munkája). Anyával még mindig házastársi kapcsolatban él, de két külön háztartást vezetnek. Ott alszik, nem rendezi a kertet, hulladékot gyűjtöget, onnan jár munkába, naponta csak 1-2 órára jön haza, de néha napokig nem látjuk.


Ketten vannak testvérek a nővérével, így fele-fele arányban örökölnek, tehát az eladási ár fele őt illeti. Mivel apa 10 hónapja nem mutat hajlandóságot, hogy eladja a házat, nem is hirdette meg fényképesen, így a nővére egy ügyvéd közreműködésével 8 nap haladékot adott a hidetés feladására, vagy perel és a perköltséget is ráterhelné apára, vagy kéri az általa becsültetett érték felét, 16 millió forintot, cserébe apa megtarthatja a házat.


Nekünk sajnos úgy tűnik, hogy a házat nem a gyász miatt nem hirdeti meg, hanem alibinek használja, hogy ne kelljen időt töltenie velünk. Nem tudjuk, mit tettünk, ami miatt ennyire kerül bennünket. Szeretném, ha újra családapa lenne és hazaköltözne, mert szükségünk van rá.



2022. okt. 20. 12:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy van valami nője, akivel ott van esténként.
2022. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell rávenned, majd a bíróság dönt, ha a testvére pert indít közös tulajdon megszüntetése tárgyában és akkor kénytelen lesz megválni tőle.
2022. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
15%

Az mindegy mi az indok amiért nem adja, senkit nem lehet arra kényszeríteni hogy eladjon vagy vegyen valamit aminek a fele az övé !

Még ügyvéd által sem .

2022. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
3-as nem jártas a jog világában, én viszont szakember vagyok, 2-es voltam.
2022. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
#3 Nem, viszont bírósági úton lehet kötelezni, hogy akkor fizesse ki társtulajdonos részét
2022. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerencsére ez nem így van utolsó, a másik tulajdonosnak is joga van a saját tulajdonához. Vagy kifizeti a tesót vagy kényszer értékesítés lesz, amivel mindketten rosszul járnak. Persze főként a kérdező apja, vesztes félként ő fogja az összes ügyvédi és perköltséget is fizetni.

Kérdező, apád tisztában van vele, hogy mit jelentenek ezek a dolgok?

2022. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
Nem 5-ös, erre nem lehet, mégis miből fizetné ki? Arra senki sem kötelezhető, hogy hitelt vegyen fel.
2022. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet kötelezni senkit arra eladjon vagy vegyen valamit !

Ez téves felfogás .

Ez valami rossz beidegződés, talán mert félnek az emberek az ügyvédtől, bírótól ?

És nem merik azt mondani hogy nem! Győzettek meg más hogy .

Voltam ilyen helyzetben, a nővérem ügyvédileg szólított fel hogy adjuk el a házat .

És én azt mondtam, hogy nem .

2022. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
10 éven keresztül ő ápolta a mamát, a nővére meg akkor jelenik meg, amikor tarthatja a kezét a pénzért?
2022. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%

a nővérem ügyvédileg szólított fel hogy adjuk el a házat .

És én azt mondtam, hogy nem .


Nyugodtan várd az idézést a bíróságra, közös vagyon megszüntetése tárgyú perre, aminek a végén el fogják árverezni a házat.

2022. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!