Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetném/támogathatn...

Hogyan segíthetném/támogathatnám a barátomat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Röviden az a lényeg, hogy 1 hete meghalt egyik gyerekkori barátja, akitől sok mindent tanult. Neki 2 nap múlva lesz a temetése (autóbalesetben halt meg). Közel egy hete pedig megtudta, hogy meghalt a biológiai anyja. A barátom 3 éves koráig élt a biológiai édesanyjával, de utána az anyja örökbe adta. Utána egy olyan családhoz került, ahol verték, majd 5 éves korában került a mostani szüleihez. Az igazi édesanyjával 3 éves kora óta nem találkozott, de el szeretne majd menni a temetésére, hisz mégis csak ő szülte. Az ő temetése másfél hét múlva lesz. Kérdeztem tőle, hogy hánykor/hol lesz a temetése, de azt mondta, hogy ez csak rá tartozik. Láttam rajta, hogy nagyon megviselte a dolog. A haverja temetésére én nem tudok elmenni, nem is nagyon ismertem.

Mindkeketten 17 évesek vagyunk.


2010. szept. 27. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán kérdezz rá, hogy miben tudnál neki segíteni. Biztasd róla, hogy együttérzel vele ebben a nehéz helyzetben. De, ha nem akarja, hogy segíts neki, vagy elmenj a temetésre, ne erőltesd a dolgot! Lehet, hogy erre még nem elég érett a kapcsolatotok. Mióta vagytok egy pár?
2010. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
8 hónapja
2010. szept. 27. 20:41
 3/5 A kérdező kommentje:
csak olyan rossz elviselni, hogy látom h szenved, és nem tudok rajta segíteni:S
2010. szept. 27. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

nem akarok köcsögölni de sztem lesz egy pont ahol összefog teljesen roppanni... na ott nagy szüksége lesz rád... vagyis ha velem ilyesmi történne akkor biztos hogy kellene hozzá a barátnőm hogy túléljem... mellesleg részvétem ;(

16/F

2010. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Biztos nehéz lesz túlélni ezt az időszakot. Remélem a kapcsolatunk is túléli, és jönnek a jobb idők.

2010. szept. 27. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!