Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetném a 3oszt....

Hogyan segíthetném a 3oszt. Gyermekemet az angol tanulásban?

Figyelt kérdés

Ha én nem tudok angolul. Ebben a tanévben kezdték, de én nem tudok ebben segíteni neki, úgy mint a többi tantárgyban.

Keresgéltem a neten, de nem igazán találtam. Ötletek?

Köszönöm!


2011. okt. 25. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Párod esetleg? Ha most kezdték az angolt szerintem nrm hiszem h rögtön mindent tudniuk kell. Kezdd el vele együtt tanulni az angolt.Vagy menj el egy gyorstalpaló angol tanfolyamra:)
2011. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van több oktató Cd sorozat. A fiaimnak a Sára angolul tanul jelentett egy kis segítséget.

Ha beírod a neten, hogy online angol gyerekeknek, nagyon sok oldalt fog kidobni. Nem akarok linket küldeni, mert van fizetős és ingyenes is, válaszd ki, hogy neked melyik a legjobb.

2011. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia

angol nyelven nézzen olyan rajzfilmet ami érdekli. Könnyen rögzül a kiejtés, és a szókapcsolatok is.

Nekem gyerekként és most is sokat segít az angol nyelvű tv és filmnézés.

2011. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

pontosan, a DVD-k legtöbbségét át lehet teljesen állítani angol nyelvre és angol felirattal.


cska így nézhesse öket. úgy is ezerszer megnézte már a kedvenc dvd-t nem lesz gond angolul is végig nézni.

2011. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

pedig rengeteg oldal van ahol utána tudsz járni.

pl: nyelvbirodalom.hu, angolgyerekmesek.hu, [link] stb...

2011. okt. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd át az iskolai könyveit. Ennyi idős gyereknek nem viszik ám túlzásba a tanítást. Egy-két szót, dalt, játékot tanulnak csak, azt simán tudod te is követni. A neten vannak hangos szótárak is, ott meg tudod hallgatni a kiejtést, kezdő angoltanulóknak az szokott gond lenni, mivel nem nagyon van rá szabály.

De muszáj is neki segíteni? Amikor mi gyerekek voltunk, anyu elsőben tanult még velünk otthon, de miután megtanultunk olvasni, már tanultunk egyedül.

2011. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 2. osztályos, tavaly már tanulták az angolt és kifejezetten kérték, hogy ne tanítgassuk otthon őket, mert csak összezavarjuk. Csak kérdezgessük, hogy mit tanultak. Bőven elég nekik még az amit a suliban foglalkoznak velük.
2011. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én öcsém is angolt tanul,de nekik kötelezően jövőre lesz 4.-be.Nincs az iskolában fakt,vagy szakkör? Öcsém angol fakt-ra jár.1500 ft/2hónap, így jövőre nem lesz új neki.Iskolában nincs ilyen?
2011. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy otthon ne tanítgassa a szülő angolra a gyereket. Angoltanár vagyok én is, tudom, hogy milyen nehéz az angol kiejtés, és milyen rossz az, ha otthon mást hall, mint a suliban. Egyébként is ebben a korban a gyerekek az órán tanulják meg a nyelvet. Ezerszer elhangzik az a néhány új szó, vagy nyelvtan csupa játékos foglalkozás keretében. Ez elég kell, hogy legyen nekik.
2011. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges otthon külön tanítani, ha amúgy a tanár szerint nincs vele probléma. Főleg akkor, ha a szülő nem tud angolul.

A fiam még ovis, így csak a saját tapasztalataimra tudok alapozni. Nálunk első osztálytól volt angol nyelv. Persze az elején még csak mondókák, játékok, stb. Másodiktól már mondatokat tanultunk, írni is kellett. Akkor szólt a tanár a szüleimnek, hogy nekem valamiért nem megy, nem akarok megszólalni órán. Mivel a szüleim sem angolt tanultak, nem is álltak neki otthon a saját szakállukra tanítani, hanem kerestek egy angol szakos egyetemistát, aki vállal korrepetálást, és hozzá vittek heti kétszer suli után (anyu elmondása szerint nagyon keveset kért, de gyakorlásnak tökéletes volt), pár hét után már teljes magabiztossággal meg mertem szólalni angolul a suliban is.

(Azóta már van egy középfokú nyelvvizsgám, most készülök a szakmaira :))

2011. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!