Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom magamban hova rakni...

Nem tudom magamban hova rakni azt a rossz érzést, hogy apám nem szerette anyámat? Ez miért van?

Figyelt kérdés

4 éve váltak el a szüleim, mert apám megcsalta anyámat, és elhagyott minket egy másik nőért (minket is elhagyott akkor, nemcsak anyámat). A húgom ebbe beleroppant, depressziós volt, anyukám se volt a toppon, én tartottam mindkettőjükben a lelket, lehet ez is közrejátszik.


Mindkét oldalról van mostohaszülőm, anyukám tavaly ment hozzá a mostohaapukámhoz, és pár hónapja jegyezte el a régi szeretőjét az apám.

A mostohaapukámat szeretem, a mostohaanyukám és köztem érezhető az ellentét, a feszültség, meg nem veszi be a gyomrom ezt a mézes-mázaskodást.


A mostohaapukám és anyukám kapcsolata nagyon csodás, tiszteletreméltó, jó rájuk nézni, nagyon szeretik egymást, és minket is szeretnek.

Viszont apám azt a figyelmet, szeretetet, törődést sose adta meg az anyukámnak, mint a jegyesének. És ez fáj.


2 párkapcsolatom volt eddig, a második párommal lassan fél éve vagyok együtt. Folyton az okokat keresem, hogy miért nem szerethet, miért van velem, pedig többször is bizonyította, hogy szeret. Az előző párkapcsolatom is emiatt ment tönkre. 18 vagyok.


2022. okt. 22. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Pszichologus kéne lehet, ha ennyire mélyen gyökerezik.
2022. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Mert így derült ki, hogy ezek szerint titeket se szeret.:(
2022. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván apád is szerette anyádat, de semmi sem tart örökké. Te sem gondolhatod komolyan, hogy sosem adta meg azt a törődést, figyelmet, szeretet, amit kellett volna, hiszen akkor meg sem születtetek volna a testvéreddel.

A veszteség az élet része, örülj annak, hogy mindketten mostanra már boldogok, ráadásul ha anyukád ilyen hamar férjhez ment, akkor olyan nagyon nem viselhette meg a válás, gondolom évek óta probléma lehetett, a megcsalás egy tünet, nem a valódi oka a válásuknak.

A saját kapcsolatodra vetítve ez csak annyit jelent, hogy amíg minden rendben, addig engedd el magad, legyél boldog, ha probléma van, azt próbáljátok megoldani, gyanakodni a másik megbízhatatlanságában felesleges. Hidd el a szüleidnél sem úgy kezdődött, amit te gyerekként látsz.

2022. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Az életben a dolgok nem ennyire egyszerűek, semmi sem csak jó és rossz, mint ahogy a kapcsolatok sem mindig egyforma intenzitással zajlanak érzelmileg. A szüleid kapcsolata sem volt mindig érzelemmentes, de el kell fogadnod a tényt, hogy a közös utazásuk az életben véget ért, bár mindig részesei lesznek egymás életének, miattatok. Jobb lenne olyan családban élni, ahol a szülők elmennek egymás mellett, ahol a kényszerű együttélés, a szerelem és intimitás hiányától úgy éreznék magukat, mintha csapdába kerültek volna? Ugyan már, zárd le a múltat ahogy a szüleid is tették, hiszen mindenkire rátalált a boldogság.

A te kapcsolatod a pároddal nem feltétlenül fog véget érni, de nincs is rá garancia hogy örökké tart. Ami számít az a most, hogy hisztek, hogy szerettek, és hogy nincs kétely a másik irányába, mert az öl!

Ne légy a szerelmi életed szabotőre, mert ha nem bízol. ha nem mersz bízni a szerelemben, benne, akkor az egésznek annyi.

2022. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Több oka lehet, de ezt magadnak kell elemezned. Ha apáddal jó volt a kapcsolatod, amíg veletek volt, akkor az ő "elvesztése" fáj, talán anyádat is sajnálod (netán ő is hergel apád ellen) és megrendült a lelki egyensúlyod, eddig hittél és bíztál a családi szeretetben, ami most összeomlott. Talán túlzottan idealizáltad a szüleidet.
2022. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!