Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás a kilátástalan...

Mi a megoldás a kilátástalan helyzetemre? (Tényleg az lehet a baj, hogy elnyomom magamban a dolgokat? )

Figyelt kérdés

Van egy betegségem, az emésztőrendszeremmel vannak súlyos gondok. 3 éve kezdődött, azóta egyre válságosabb a helyzet, mellette depressziós is vagyok meg fáradt. Több orvosnál is voltam már, de mindegyik mást mondott,a probléma valódi okát nem tudták megmondani. Némelyik olyan ijesztő dolgokat mondott,h nem lehetett komolyan venni. A szüleim elég nehéz helyzetben vannak, én pedig nem akarom őket terhelni a problémáimmal. Szükségük van rám, én pedig nem hagyhatom cserben őket. Egy laborban dolgozom technikusként, elég monoton és nagy felelősséggel jár, a fizu se sok, sok időmet elveszi, mert másik városban van, több mint 1 órát utazom. A laborban van egy srác, akinek beszéltem a gyomorpanaszaimról és ő rögtön mondta,h menjek el a nagybátyjához, aki gasztroenterológus ő leszervezi nekem. Munkatárstól nem akarok ilyen szívességet elfogadni, így csak annyit mondtam, h majd szólok, ha kell segítség,de ő eléggé erősködött,h menjek el meg is szervezett egy időpontot,de akkor nem értem rá, így végül annyiban maradt a dolog. Látszott,h nagyon aggódik értem. Arra hivatkoztam, h még vissza kell mennem egy tükrözésre és majd azután szólok neki. Utána többször megkérdezte,h mi lett az eredménye,de végül nem mentem vissza,mert nem tartottam olyan fontosnak,ezt el is mondtam neki.

A srácnak egyébként szerintem tetszem, ezért foglalkozik ennyit velem, viszont nekem ő nem jön be, így nem akarok tőle semmit elfogadni. Már egy ideje nem hozza föl. Kikapcsolódásképpen voltam egy hetet wellnesezni egy barátnőmmel és a srác meg is jegyezte, h milyen jól nézek ki, milyen jót tett nekem ez, és mondta, h menjek el gyakrabban ilyenekre, mert akkor magától el fog múlni a betegségem. Aztán most legutóbb amikor beszélgettünk, akkor megmondta, hogy szerinte minden rossznak az az oka, hogy nem mondom ki a dolgokat, hanem elnyomom magamban(pedig nem is tudja, h a családomnak se mondom el). Azt látja viszont, h ott a munkahelyen is sok mindent lenyelek. Mert sok jópofizós ember van, akik aztán lehúznak. A srác mondta, h örül neki, h én nem ilyen felszínes érdekből vagyok jóban vele, hanem őszinte a kapcsolatunk, szerinte másoknak is nyugodtam kimondhatnám, h mit gondolok és sokkal jobban érezném magam.... Nem értem a srácot, én nem gondolnám, h annyira jóban lennénk, most már egy kicsit sok a bizalmaskodása, nem tudom, mit képzel, h ennyire beleszól az életembe és játssza itt a megmentőt(és ha elfogadnám a segítségét akkor ez már vajon egy érdekkapcsolat lenne?). Ettől függetlenül azon elgondolkodtam,hogy beszélnem kéne a szüleimmel, hogy én nem ilyen életre vágyom. De nem akarom őket terhelni,mert a jó kapcsolatom velük nem akarom elrontani.


2019. júl. 27. 21:20
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Külföldre akarok egyébként költözni, ott jobban érezném magam.
2019. júl. 27. 21:24
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

"Némelyik olyan ijesztő dolgokat mondott,h nem lehetett komolyan venni."

Hát ez a megoldás mindenre. Ha nem foglalkozunk vele akkor nincs is probléma.

Neked legelőször egy pszichológushoz kéne elmenned, mert nem csak a hasadban vannak bajok, hanem a fejedben is. Ha pedig a "súlyosan válságos" betegséged valóban az, és nem kezelteted, nem mész addig orvostól orvosig amíg ki nem derül hogy mi is a helyzet, akkor előbb utóbb el fogsz jutni oda, hogy nem lehet már mit tenni.

2019. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De nem találtak semmi konkrétat. de a gyomrom kibírhatatlanul ég. A külföldre költözés tervet meg nem merem elmondani senkinek. Amúgy se tudom megvalósítani
2019. júl. 27. 21:40
 4/20 A kérdező kommentje:
Akik ijesztgettek azok meg se vizsgáltak,csak úgy hasrautesre mondták a dolgokat.
2019. júl. 27. 21:42
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Hallod neked tényleg az agyadban van a baj...

Ha tényleg olyan súlyos lenne a helyzet, akkor minden szalmaszálba kapaszkodnál. Már ne haragudj, de leszervezik neked az időpontot az orvossal, csak el kéne menned, de te inkább szenvedsz, mert jajj mit fog a kolléga gondolni? Ha az eddigi orvosaid nem vizsgáltak ki rendesen, akkor a facé nem mész olyanhoz, aki megvizsgál? Egyáltalán miért nem követelted, hogy vizsgáljanak ki? Ne haragudj, de ez számomra teljesen felfoghatatlan. Bár őszintén a szituációt se tudom elképzelni.

-Jó napot doktor úr, ég a gyomrom veszettül.

-Hmmmm, a harmadik szemem szerint lábgomba lesz....

2019. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Menj el a dokihoz. És nem, nem feltétlenül akar az ágyadba mászni aki törődik veled.
2019. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
"Külföldre akarok egyébként költözni, ott jobban érezném magam." Mert attól elmúlnak a panaszaid mi? Kár hogy előre nem tudhatod bírnád-e kint.
2019. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

"A szüleim elég nehéz helyzetben vannak, én pedig nem akarom őket terhelni a problémáimmal. Szükségük van rám, én pedig nem hagyhatom cserben őket."


Tehát ha elmész orvoshoz és kezelteted magad azzal cserben hagyod a szüleidet, de külföldre simán lelépnél és itt hagynád őket a francba. Értem.

És ha esetleg odáig fajul a kezeletlen súlyos betegséged, hogy szervátültetésre lesz szükséged? Vagy esetleg ki kell venni a beleid egy részét és pelenkát kell hordanod, vagy rosszabb esetben életed végéig egy a hasadon lógó kis zacsiba kell kaksiznod? Mindezt csak azért, mert nem törődtél eléggé a betegségeddel? Azzal nem hagyod cserben a szüleidet?

2019. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy pszichoszomatikus a gyomorfajdalmad? Hogy mondjuk van egy enyhe refluxod, vagy siman erzekenyebb a gyomrod es mondjuk mar egy kavetol faj, ami egy trigger, amire a rossz lelkiallapotod "rakapaszkodik" es igy felerosodik a fajdalom. Csak mert eleg sokat irtal arrol, hogy nem erzed jol magad a munkahelyen es kulfoldre mennel, amit nem tehetsz meg. Mintha belul tudnad, hogy a fizikai gondod nem olyan sulyos, de a lelkivel nem mersz szembenezni.

Az eletben mindenre van ilyen-olyan megoldas, es vannak dolgok, amik nem valaszthatok (pl egy erzekeny gyomor) de sok minden rajtunk mulik. Ha ennyire rosszul erzed magad valtoztass!

2019. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

"Külföldre akarok egyébként költözni, ott jobban érezném magam."

Óh, bébi, ott külföldön mindent aszpirinnel és ibuprofénnal kezelnek, és a te gyomrod már amúgy is ég...

2019. júl. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!