Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, család nélkül...

20 éves vagyok, család nélkül nőttem fel, ezért "űrt" érzek magamban, magányosnak érzem magam. Fog még ez az érzés változni?

Figyelt kérdés

Anyám és apám hamar elváltak, majd rá pár évre apám meghalt. Anyám ezután elég kicsapongó életet élt, sok élettársa volt, akiket hozzánk szoktatott. Majd 18 évesen elköltöztem a nagynénémhez. Egész életemben hiányzott a normális család képzete, de ez most csúcsosodik ki. Hogyan enyhítsek a fájdalmamon? Van párom és barátaim is, de szerintem ők nem tudnak pótolni egy igazi családot.

L


2014. okt. 13. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz saját családod. A múlton már nem sokat lehet változtatni.
2014. okt. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok (voltam). Próbálj meg nyitottnak lenni másokra, nekem sikerült olyan erős baráti kapcsolatokat kiéptenem, amik már-már rokoni kapcsolatnak számtanak, ez enyhíti kicsit az űrt. Aztán az ember párt talál, megállapodik, rendezi a saját kis életét, és ha abban boldog tud lenni, akkor egyre ritkábban jönnek elő ezek az érzések. Ha majd a saját gyerekedről gondoskodhatsz, az a boldogság is sokat el fog mosni ebből. Addig is, minnél jobban elfoglalod magad, annál kevesebb időd van ezen töprengeni, ha pedig hirtelen beléd mar a fájdalom, sose sajnálj srni... tapasztalatom szerint utána jobb lesz, és az is segít, ha van valaki, akinek el tudod mondani mit érzel.
2014. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne a múlton rágódj, a jövődet már nem mások hanem te alakítod ki magadnak.

Tűzz ki célokat magad elé, és keresd meg a hozzá vezető utat. Az energiáidat erőforrásaidat a célra fordítsd , ne a múlt történéseire pazarold, mert megbénít. Ha van párod és barátok, ők majd betöltik azt az űrt.Egyszer neked is lesz majd saját családod, majd feltöltenek, meggyógyítják a lelked.

2014. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem a szüleim nem váltak el, és nem is haltak meg, de kb. óvodás korom óta egyfolytában erős alkoholisták voltak. Tehát nekem ovis koromban fel kellett nőni. Emellett csórók is voltunk, plusz nagyjából mindenki kigúnyolt vagy csúfolt.

Most 34 vagyok, de van kutyám (álmaim kutyája), macskám, saját autóm, olyan munkám amit szeretek, és saját magam főnöke vagyok, és nem is keresek rosszul,

Nő létemre (ezt most csak a 13. században leragadt emberekéknek írom) tudok teherautót és kamiont és buszt, stb, vezetni.


Tehát röviden: HA AKAROD AKKOR FOG EZ VÁLTOZNI!!!!

2014. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen soha nem tűnik el az érzés.

De együtt lehet vele élni.

2014. okt. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Majd lesz saját családod, talán a mostani pároddal, talán nem... De amikor a leendő férjed mellett tökéletes biztonságban fogod majd már érezni magad, akkor fog megszűnni ez az űr. Tapasztalat... :)
2014. okt. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
az emberek 80 %nak nincs normál családi háttere ez keveseknek adatik meg, nem rinyálni kel hanem tenni a dolgod így müködik a sírálmakra senki se kiváncsi
2014. okt. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!