Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok hallom/látom, hogy a...

Sok hallom/látom, hogy a tizenévesek (17-18-19. ) közötti párkapcsolatban van szünet, mikor mind2 fél elmegy ide-oda ahova akar persze bizonyos határokon belül. Felnőtteknél is van ilyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy akik már össze vannak költözve, házasok stb, azoknál is van olyan hogy "szünetet" tartanak? Hogy oldják meg? Van egyáltalán ilyen a felnőtteknél?
2008. dec. 23. 23:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Sokszor hallom/látom akart lenni, bocsi
2008. dec. 23. 23:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát... nálunk nincs ilyen, hogy szünet. Ha esetleg "besokallunk" egymástól, akkor 1-2 napot külön töltünk, szülőknél, ilyesmi, de ez sem olyan címen zajlik, hogy szünet. Ha valakit szeretsz, akkor a nehéz periódusokban is kitartasz mellette, és ez sokszor szó szerint 0-24-et jelent.
2008. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs,a komoly párkapcsolatokban nincs ilyen.Erről szól a jóban-rosszban,hogy mindig kitartunk egymás mellett.Különben mi értelme lenne a házasságnak?Akiknek szünetre van szükségük,jobban teszik ha jól meggondolják le tudnának-e élni egy életet együtt szünet nélkül.Ha nem,akkor felesleges összeházasodni.
2008. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlenül "szünet" kell. De 24/7 valakivel összezárva kibírhatatlan. Legyen az egy testvér, szülő, jóbarát, férj, feleség. "Felnőtteknél", komoly házasságokban nem hiszem hogy ne lenne olyan, hogy most elmegy a feleség kávézni egyet a barátnőkkel néhány órára, vagy csak megnéz egy filmet egyedül, illetve hogy a férj ne menne el a haverokkal sörözni vagy biliárdozni. Kell az a néhány óra levegővétel. Ha a párod mindenhol ot van az életedben, az egy idő után rossz hatással van a kapcsolatra. Lehet hogy imádod hogy olyan pedáns, de ha nem kapsz egy kis kimenőt, egy idő után az idegeidre megy. Vagy a fütyörészése kerget az őrületbe. De ha heti egy-egy délután ebből kiszabadulsz, rájössz, hogy hiányzik, és jó újra együtt. Legalábbis szerintem. Persze a bajban támogatni kell egymást, erről szólnak a kapcsolatok, legyen az bár szerelmi, vagy baráti.
2008. dec. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatni a harmadik naptól együtt lakunk a párommal. Mostmár négy éve vagyunk együtt. Természetesen mindketten dolgozunk, eljárunk külön-külön. A barátnőimmel egy évben 4-5x mentünk el hosszú hétvégére mikor még szinglik voltunk. Amikor már együtt voltam a párommal a második ilyen hétvégén már az első éjszaka után vágytam vissza. :-) Végül mindenkinek van már párja így a 4-5 alkalom lecsökkent 1/évre. Ettől független még elmegyünk kb havonta vacsorázni, találkozom a többi barátnőmmel, lemegyünk valahova táncolni, koncertre, elmegyünk a kollégákkal, de a párom ugyanígy... Csinálunk külön-külön programokat, ő elmegy a haverokkal horgászni stb.

De mivel szeretjük egymást nagyon hiányzik a másik ilyenkor.


Ha a bizonyos határt úgy értjük, hogy nem kacsingat másik nőre akkor az nem is igazán a klasszikus szünet azt inkább szabadságnak hívnám.

2008. dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia.


Hát...nem tudom.Én 17 voltam,a párom 32,mikor összejöttünk,ez volt 8 éve,azóta összeházasodtunk 2004-ben,és még mindig dúl a love.Mi saját vállakozásban az első pillanattól a 24/7-ben együtt dolgozunk,havi 1 max.2 alkalommal mi is összetűzünk egymással,de még egyszer olyan nem volt,hogy valamelyikünk azt mondta volna,hogy hazamegy 1-2 napra.A házasság nem erről szól.

Valamint azzal sem értek egyet,hogy évente párszor én elmegyek a haverokkal,meg a párom is külön.Ez nem házasság.Ha megyünk,akkor a barátainkkal megyünk,és mindenki párban teszi ezt.Ha valaki épp akkor szingli,sebaj,de olyan,hogy házaspárok és külön..ccc..Ez a mai "modern" világ,nem csoda hogy a mai gyerekek azt tanulják,hogy ma ezzel holnap meg azzal...Egyik kolléganőm,miközben férjnél van,39 éves,és 3 gyereke van,discoba jár,és elmondja,hogy most ez a pasi környékezte meg,most az...szintén nem tudom,mi a jó ebben.Ez nem házasság.25 éves vagyok,van egy 20 fős nagyon közeli baráti társaságunk,akikkel minden hónapban egyszer összejövünk,csak a felnőttek,hatalmasakat bridzsezünk,beszélgetünk,bulizunk,de sosem külön.

Hozzáteszek egy dolgot,mindenkinek egyéni joga,kivel,hogyan él,ez az én szubjektív véleményem volt a kérdésedre.


Boldog Karácsonyt!!!

2008. dec. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én értem azokat a dolgokat, hogy házasságban már nem tartanak szüneteket meg nincs "szabadság". A tizenéveseknél ez még elfogadható nem? Én igénylem néha a szünetet.. 16 vagyok
2008. dec. 24. 11:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elfogadható, csak az ilyet nem nevezném kapcsolatnak. Ahol mindkét fél néha-néha elmegy pasizni/csajozni...nem is tudom. Szerintem az nem kapcsolat.
2008. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én meg egyáltalán nem arról beszélek, hogy a "szünetben" mind2-en elmegyünk pasizni/csajozni. Szerintem egy kapcsolatban igenis kell néha 1-1 nap amikor külön vannak, "pihenhetnek", a csaj elmegy a barátnőivel vásárolni, a pasi meg elmegy a haverjaival kártyázni vagy inni. 1-2 napról van szó.

persze akik már együtt laknak annál ez nem igen oldható meg, hisz ott van más "probléma" is, sokkal nagyobb mint az hogy legyen-e szünet vagy nem.

2008. dec. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!