Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért féltékeny/irigy? a 14...

Miért féltékeny/irigy? a 14 éves hugom más életére, vagy épp kinézetére az (interneten)

Figyelt kérdés

Tehát a hugom 14 éves, Nem azert mert a hugom, de tényleg szép lány,jo az alakja, csinos, fejletebbnek néz ki mint a korosztálya stb stb.

És igazából en azt vettem észre hogy egyszerűen nem tudja elfogadni ha valaki "szebb nála" vagyis Folyamatosan nézi Tiktokon, Instán, a lányokat hogy milyen "szépek" "csinosak" meg hogy milyen "tökéletes az életük" "mennyire jo az alakjuk" "sose unatkoznak. Ismertünk 2 lányt akik élőbe átlag kinézetű lányok voltak, az egyik kicsit duci is volt, A közösségi oldalakon meg full Topmodellnek néztek ki, és élőbe meg egyaltalan nem, amit még a hugom is mondott. Tehát valamilyen szinten tisztába van vele hogy ami a neten van annak általában a 95% filter. A hugom pszichológushoz is járt aki mondta neki hogy amugy az interneten kb minden Fék. Es általában ilyenkor akkor szokott megnyugodni, vagy akkor hiszi el ezt az egészet, mikor az adott lányt élőbe látja, és olyankor jönn nála a bökkenő hogy "Egyáltalán nem szebb nálam,vagy full nem ugy néz ki mint a képeken, es nem is szabadott volna féltékenynek/Irigynek lennem" de szerintem ez se jó, mert valamilyen szinten örül neki hogy az adott lány nem szebb tőle, vagyis valahogy nem tudja elfogadni ha valaki "szebb is tőle" fogalmam sincs hogy mit tudnék csinálni, szóval ha valakinek van erre valami ötlete, vagy bàrmi ami segíthet azt szivesen el olvasom. Illetve előre is köszönöm szépen a tipeket!



#filter #irigység #önbizalomhiány #Tiktok insta #14eveshugom #Efektesképek
2022. nov. 6. 23:20
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Visszont ő pont azokra a lányokra feltékeny akiket a közönségi oldalokon lát, efektes képek stb. Es ilyenkor mondja hogy "jaj de szépek" "tokeletesek" "mennyivel szebbek tolem" tehat szerintem önbizalomhiánya is van. De van amikor egyáltalán nem feltekeny senkire, mikor az adott személyeket élőbe látja vagy hasonló. Most pl megint talalt egy lanyt akire féltékeny aki szerintem full efektes. Ilyenkor max ugy tudd leállni ezzel hogy "sokkal szebb tolem" mikor valaki ismeri a lanyt a képen akire az adott helyzetbe féltékeny, es elmondja őszintén hogy egyaltalan nem ugy néz ki mint azon a fotón.
2022. nov. 6. 23:24
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Majd kinövi.
2022. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Krónikus online jelenlét nevű modern betegségben szenved. Jó sok negatív hatása lesz ez az életére, 20 évesen kiég és hasonlók.
2022. nov. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
IQ függvénye az egész jelenség. A hugod átlag alatt van ezen a téren.
2022. nov. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Mert 14 éves. Miért nem beszélgetsz vele, és/vagy a szüleitek, hogy az élet nem olyan, mint amit a közösségi oldalakon lát? Fiatal, mindent elhisz, talán némi józan paraszti ész is átmenne, ha általa hiteles személytől hallaná. Ez lehet, hogy nem te vagy.
2022. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
11%

Jaj, de buta, Jesszus kulcs! 🤦🏽‍♂️


"Krónikus online jelenlét nevű modern betegségben szenved. Jó sok negatív hatása lesz ez az életére, 20 évesen kiég és hasonlók."

Ott a pont!

2022. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Hát kéne, hogy neki is legyen valamije.

Tartalom az életében, élmények...

Mert valami hiányérzete van, és nem tudja, hogy mi hiányzik neki, így folyton csak azt nézi, másnak mije van. És mivel van neki internetelőfizetése és ott sok korabelit lát, hát így kapcsolódik hozzájuk.

De mi lenne, ha nem lenne se netje, se okostelója, viszont be lenne iratva zeneiskolába, kórusba, sportra, modelliskolába, fotótanfolyamra, nyelviskolába, keramikus tanfolyamra - állandóan lenne dolga és ott is a saját korosztályával lehetne.

2022. nov. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Itt most nem is az a fő kérdés, hogy mennyire "igazi" az a kép, amit ezek a lányok mutatnak magukról instagramon és tiktokon.


Hanem, hogy miért sérti az önérzetét ennyire a lehetősége, ha valaki esetleg szebb, kedvelhetőbb, jobb lehet őnála?


Azt mondod, hogy akkor nyugszik meg, hogy ha kiderül, hogy az aktuálisan kipécézett influenszer csaj filterezett, tehát mégse szebb. De ez nem megoldja a problémát, csak megerősíti abban a torz gondolatban, hogy ÉN VAGYOK A VILÁGSZÉP, ÉS NÁLAM NEM (!) LEHETNEK SZEBB LÁNYOK.

Senki sem kerekedhet fölé, CSAKIS Ő lehet a világ közepe, a leglegleg csoda különben rögtön összeomlik az önképe. Ez az egoizmusnak és az önbizalomhiánynak valamilyen nagyon bizarr elegye, halovány nárcisztikus attitűd. Ha jár pszichológushoz, akkor a szüleidnek fel kéne vetnie a pszichológusnak, hogy ez irányba kapirgáljanak, és ezt a gondot próbálják megoldani. Ami nem a social media hibája, hanem a húgod jellembeli hiányossága, pszichés zavara.


Milliónyi ember van és lesz a világon, aki okosabb, csinosabb, közkedveltebb vagy sikeresebb lesz nála, ezt meg kell tanulnia elviselni a saját érdekében, különben az élet számtalan területén le fog blokkolni.

2022. nov. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

9-es vagyok:

Például tudom, hogy Shakira szebb nálam, Neil deGrasse Tyson okosabb nálam, Karashianék népszerűbbek nálam, és hogy sosem lesz olyan vagyonom és karrierem, mint Donald Trumpnak, mégsem érzem emiatt rosszul magam, és nem érzek ellenszenvet a felsorolt emberek iránt. És ez a normális.

2022. nov. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Mert tizennégy éves, és kb mind másokhoz méri magát. Nem vagyok mai csirke, de mi is ugyanezt csináltuk: net híján az újságbeli, tévébeli nőket hittük tökéletesnek, amíg ki nem jött egy cikk arról hogy hogyan manipulálják a képeket. Annyi változott, hogy most már kb mindenki tudja, sőt manipulálja is a saját képeit. Nem jó a gyerekeknek hogy egy ennyire hazug, hamis képet mutató világban nőnek fel, az elérhetetlenhez képest mindenki csúnyának érzi magát.


Nálunk tudod mi segített kicsit fiatalabb lányon? Egyrészt megmutattuk neki is a képmanipulálós dolgokat, másrészt- mivel sokat lóg a tiktokon- ázsiai sminkvideókat, hogy hogyan ragasztgatják össze az arcukat azok a lányok, meg mit tudom én mit dug némelyik az orrába, olyanra formálja magát amilyennek tűnik, a sima smink mellett.. A lényeg hogy megértse, gyakorlatilag hazugság amit lát.

2022. nov. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!