Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek 14 éves korban?

Mit tehetek 14 éves korban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 14 éves vagyok, anyámmal és a nagyszüleimmel élek. Azt mondták, ha az lesz max 5 hármasom, kikapcsolják a netet addig, amíg nem keresek magamnak legalább annyit, hogy a netet fizessem. De az még sok idő. Sajnos lett 2-esem is, szal a netet nagy valószínűséggel elveszik pár évre. Mit tehetek ez ügyben?


Ha én úgy gondolom, hogy el akarok menni apámhoz lakni, és apám benne lenne, akkor elmehetek? Vagy ha nem akkor inkább valami gyerekothonba, mert nem csak a netről van szó. Sokszor az is baj, ha nem eszem azt, amit akarnak, vagy ha hagyok egy kicsit. És persze mindenaposak a veszekedések is. Ilyen esetben én mit tehetek? Mert már nagyon idegesítő az, hogy befolyás alatt tartanak.



2014. jún. 16. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, minden gyereket "befolyás " alatt tartanak a szülei. Apádhoz akkor mehetsz lakni, ha ő újra kéri a gyerekelhelyezést bíróságon. És ne gondold, hogy ott nem fognak "befolyásolás" alatt tartani.
2014. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gyerekotthonba biztos, de apámat meg a csaját nem ismered.
2014. jún. 16. 13:48
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért aranyos vagy, hogy nem tanulsz, rossz jegyeket kapsz, majd még fel vagy háborodva, hogy anyukád megbüntet... :)

Kezdj el otthon házimunkát csinálni (kétlem, hogy 14 évesen bárhol tudsz keresni magadnak diákmunkát) és ígérd meg anyukádnak, hogy a jövőben tanulni fogsz (és próbáld ki betartani).

2014. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Sün!! ***** válasza:
88%

Az érdekes kérdés, hogy mi lenne a megoldás. Az viszont egészen biztos, hogy 14 évesen az embernek elsődleges kötelessége a tanulás. Mert feltételezem nem azzal volt a probléma, hogy tanulás után pár órát interneteztél, hanem az, hogy helyette.

14 évesen nem sok lehetőség van még dolgozni. Persze gondolom nem azért laknak külön a szüleid, mert minden rózsaszín lenne. Gyerekotthonba csak úgy nem mehetsz, ahhoz a szüleid oldaláról súlyos tettekre vagy "nemtettekre" lenne szükség, ez itt nem áll fenn. Ha valamilyen bírósági döntés mondta ki, hogy kinél kell élned, akkor elég kevés lehetőség van másra. Ha ilyen nincs, akkor megegyezés kérdése az egész. Amúgy meg ha azért pl. nem vernek rendszeresen és az életedet nem fenyegetik, főleg még enni is kapsz és van hol laknod, addig azért nincs gond. Ilyen korban természetes az, hogy a szülők ilyen dolgokkal próbálják kicsit terelgetni csemetéjüket. Persze nem akarok elviccelni a dolgot. Én azt javasolnám, hogy beszélj olyan családtaggal akiben megbízol és ismeri a helyzetet. Ők biztosan fognak tudni tanácsot adni. Az iskolában is biztosan van olyan szakember, aki tud neked ezekben a kérdésekben segíteni.

2014. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt teheted, hogy igyekszel javítani a jegyeiden jövőre, meg úgy általában, hogy felnőttként majd jó munkád lehessen, és ne kelljen ott laknod, ahol most laksz. Ha apád eddig nem tepert érted, akkor most sem fog.
2014. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Tanulsz és javítasz. Mást nem tehetsz. 14 évesen elég gyászos eredmények ezek! Apád remélem, pont ugyanígy gondolja majd!
2014. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Úgy sejtem, a kérdés itt nem pusztán egy internet-előfizetésről szól.


Nem mindenben értek egyet az előttem szólókkal.

Azért egy darab kettes még nem a világ vége. Nem egy non-stop bukdácsoló söpredékről van szó.

Persze, könnyű egyből letámadni, meg osztani az észt, de tudjuk, hogy azt az "elképesztően rossz" eredményt minek köszönhetően érte el?

Továbbá ez az egyértelműen negatív "motiváció" minden, csak nem célravezető. Kíváncsi lennék, hogy az édesanya vagy a nagyszülők hányszor ültek le a gyerekkel tanulni. Vajon milyenek a családi körülményei? Az, hogy el akar költözni, az már csak egy tünet, egy következménye sok más dolognak. (Amik mellesleg a tanulmányi teljesítményre is komolyan kihatnak.)

2014. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheted, hogy elkezdesz tanulni, mert a világ legjobb anyukája se repesne az örömtől egy kettestől, amennyiben nem egyetemre jár a gyerkőc. 7.-8. osztályban ez tényleg nem szép bizonyítvány, pláne, ha a lehetőségeid adottak a tanuláshoz.

Amit a veszekedések ellen tehetsz, az, az, hogy túl éled a kamaszkor hormon bombáit, és néha végig gondolod a cselekedeteid, hátha nem neked volt igazad...

A problémák elől pedig nem helyes elmenekülni se 14, se 44 évesen, ezt jobb, ha már most az eszedbe vésed.

2014. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ne haragudj, de egy 14 éves gyerekkel, ne kelljen már leülni tanulni. Az iskola arra való, hogy elmagyarázzák, ő meg, hogy otthon megtanulja. Pont. A szülőnek a nyugodt otthon megteremtése a dolga, erre pedig nem tért ki a kérdező. "veszekedések" minden tini lány és anyja között jellemző, és feltételezem, ha vernék otthon, vagy oktalanul állandóan durván becsmérelnék, arra kitért volna a kérdésben, mert már annyira lelki sérült lenne, hogy ezt nem hagyja ki a mondandójából.
2014. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

nem biztos, hogy az internet a hibás itt...lehet a családi állapot miatt nincs motiváció...nálam ugyanez volt, amint nem figyelt rám senki, nem érdekelt az eredmény a suliban, csak az amit el akartam érni. ha nem dicsérnek meg érte, sőt észre sem veszik a kémia 5-öst addig nem teperek érte, én más irányba akartam menni és azért dolgoztam és tanultam, nem az iskolai eredményekért

21F

2014. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!