Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetnek köztünk kulturális...

Lehetnek köztünk kulturális különbségek?

Figyelt kérdés
A párom határon túli magyar. Jól megvagyunk. Hosszútávon lehet köztünk sok "kulturális különbség"?Mert én nem érzem így, csak van, aki ezt gondolja. Én is magyar vagyok, ő is...Tapasztalatok?
2010. szept. 29. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem.
2010. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Az emberek hülyék, és ha ezt a maszlagot beveszed, akkor ne haragudj, de te is!


Nme földönkívüli, hanme magyar, mint te, és úgy sejtem Magyarországon él, mint TE, hiszen az a tény, hogy 1920-ban elcsatolták a területeinket, nem változtat azon, hogy az Magyarország, és ott is magyarok élnek.



A válaszom , tehát: NEM GOND!!!

2010. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

13:41-es vagyok!


Bocsánat a sok elírásért, de olyan mérges lettem ezt a kérdést olvasva. Olyan tudatlanok az emberek, hogy az már fáj.

2010. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez elég tág fogalom. Mindenki között van kulturális különbség :P Függ attól is hogy melyik határon jött túlról, meg hogy te hogyan és hol nevelkedtél. De határon belül is vannak kulturális különbségek.


Viszont annak kicsi az esélye hogy ez problémát jelentsen köztetek, kivéve ha pl te pesti liberális vagy, ő meg mondjuk egy törökországban élő magyar, akinek a családja generálciók óta hithű muszlim :D

2010. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem a hátártól függ,leht két honi magyar között is iragalmatlan a képzeletbeli "határ",mert más a neveltetés értékrend stb ez relatív.
2010. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Nyilván a neveltetésünk, értékrendünk is más, de ez "határtól" független.Majd elválik, szerintem ez inkább csak előny lehet, kölcsönösen "alakítjuk" egymást...
2010. szept. 29. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kultura!


Nem tudom, hogy mitol vagyunk Mi magyarok annyira kulturaltabbak, mint a szomszedaink, vagy a kint rekedt hontarsaink, Akiket a haboru szakitotta el a hazajatol, de Mi aztan mar kulturaltabbak vagyunk, mert mi az uj orszaghataron belul maradtunk!


Szeresd a parodat, mert megerdemli es kell, hogy tisztaban legyel azzal, hogy O igenis magyar es koveti a kulturankat es a szokasainkat is, de a hazajat is szereti, mert ha nem igy lenne, akkor mar regen nem lenne magyar allampolgar!

2010. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Többek között erről szól Tisza Kata: Magyar pszicho című regénye. Érdemes elolvasni. Ő Erdélyből jött, és igenis érezte ezt az "üvegfalat" az erdélyiek és a határon belüli magyarok között. Sok előítélet, beragadt téveszmék...

De a kapcsolatotokra nem lesz hatással, ha szeretitek egymást.

2010. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem határtól függ, hanem a két ember családjától, környezetétől, neveltetésétől. Eszerint pesti és pesti illetve vidéki és vidéki emberek között is igenis vannak különbségek. Valószinűleg más körökben mozog és emiatt másként gondolkodik egy budai, elit környezetből származó / akár egyke/és mondjuk egy lerobbant belső kerületbeli / akár sok gyerekes családú /lakos.A lét jelentősen meghatározza a tudatot. Ezen lehet változtatni, de valahol az emberben belül ott van. Ha mindketten tudják tolerálni a másik másságát, akkor jó, ha nem, mindegy , melyik országban születtek.
2010. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!