Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy a nyaralásunk alkalmával kulturális programokat is csináljunk?

Figyelt kérdés

Belföldi nyaralást tervezünk, a szüleim szánt szándéka, hogy valamilyen wellnesshotelben áztassuk a fenekünket, massziroztassuk magunkat, napozzunk... 2 héten keresztül! Én ezzel nagyon nem vagyok kibékülve, én szeretném, ha legalább az idő felét (így fair) azzal töltsük, hogy múzeumokat, kiállításokat, kultúrtájakat látogatunk, az adott város nevezetességeit nézzük meg (a város még nem eldöntött).

Mit tegyek, hogy jobb belátásra bírjam őket?

Nekem kínszenvedés lenne 2 hét henyélés, mikor alig van szabadidőm... :S


L19


2011. márc. 20. 21:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
19 éves felnött ember vagy egyedül oda mész a nyaralás alatt ahova akkarsz, ha a szüleid mást élveznek mért kéne veled menniük. Gondolom diszkozni se együtt jártok.
2011. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Menjetek olyan helyre, ahol van wellness is és vannak látnivalók is. Így amíg a szüleid pihennek (nekik ez nem henyélés, gondolom ilyenkor pihenik ki az egész éves munkát), te mehetsz csavarogni. Feltételezem, nem nőttetek össze...
2011. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudod megmondani nekik ezt a kérdést ? Vagy már említetted, de szóba sem jöhet náluk ? Ha ez utóbbi, akkor miért mégy velük ? Miért nem csinálsz magad egy barátnővel túrát. Értem, hogy családi kirándulás lenne, de ha valaki nem élvezi akkor annak mi is az értelme? Szépen beszéld csak meg szüleiddel,ilyen idősen már símán lehet saját gondolatod, akaratod, csak szépen add elő.

Az is lehet, hgy belemennének, csak nem szeretnek keresgélni kutatgatni, de 3. nap punnyadás után, már lehet mennének veled egyet.

Sikeres beszélgetést!

2011. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az előzővel. Miért kellene ugyanazt tenned, mint a szüleidnek? Ha el is mész velük, keress magadhoz illő programokat. Nem kell "kéreckedni". Csak mond ezt: "Anya, én ma este elmegyek erre a koncertre. Apa, elég nekem reggel egy kis úszás, délután a múzeumba megyek.
2011. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Már bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem annyira nem összeegyeztethetők a céljaitok, hogy legjobb lenne, ha nem is mennétek együtt. A szüleid szerintem nagyon fáradtak, azt a két hetet teljes pihenéssel szeretnék tölteni, te pedig aktív kikapcsolódásra vágysz (nyilván mert még fiatal vagy). Vagy megteheted azt, hogy velük mész, és a legtöbb programra magad mégy el, de az elég lehangoló szerintem.
2011. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
jó de egyedül unalmas csavarogni, biztos ezért szeretné bevonni a szüleit
2011. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs olyan város ahol 1 hétig csak a múzeumokat tudnád járni..

legalábbis mi is ezen az elven voltunk mint te.de volt pár csalódásunk,mint pl nem volt fűtés a múzeumban,vagy lekellet menni a templomhoz hogy a pap beengedjem:D

szóval kérd meg hogy pár napot császkáljatok,vagy menj el egyedül ha őket ennyire nem érdekli.

2011. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk még nyárig sok idő van, tehát nem valószínű, hogy az adott város honlapján már fent vannank a nyári programok. De a múzeumok, kilátók, nevezetsségek terén már fel tudsz készülni. Szerintem egyszerűn készítsd majd Te el a kész tervet, egy kicsit később, mikor már a konkrét programok is elérhetőek lesznek. És szerintem egyszerűen szépen add elő a kész tervet, hogy "mennyi érdekes dolog van ott a környéken, amit megnézhetnétek, ha már úgyis ott nyaraltok". Próbálj persze olyan programot összeállítani, amiben vannak kifejezetten a szüleid korosztályának szóló programok. (De például egy kilátó megmászása, szerintem korfüggeteln. És nagy élmény, legalábbis mi minden évben keresünk egy újat!). És hátha így vevők lesznek rá, hogy nekik már semminek nem kell utánanézni, utánajárni, és megszervezni, mert már teljesen a kész tervet kapják Tőled, egyszerűen csak útra kell kelnikük! Sok sikert! Szorítok Neked, mert én sem szeretnék 2 hétig csak punnyadni! :)
2011. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Így fair? Miért tán te fizeted a nyaralás felét?

Egyébként örülj hogy megtehetitek hogy nyaraltok

2011. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, ez fura, engem a hideg ráz a múzeumoktól. Szerintem ameddig ők a hotelben vannak addig te nyugodtan elmehetsz várost nézni, előtte kérsz tájékoztatást mi hol van és akkor a kecske is jóllakik, de a káposzta is megmarad.
2011. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!