Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan "bunkó" anyukám a...

Miért olyan "bunkó" anyukám a párommal szemben?

Figyelt kérdés

Már másfél éve vagyok a párommal, az elején sokkal rosszabb volt, mondjuk akkor még csak 17 voltam. Mostmár 18 múltam (persze tudom, azt hogy mik a kötelességeim, suli, család stb), de anyukám még most sem fogadta el a stabil kapcsolatomat. Tudom azt, hogy nem a sráccal van a baja, hiszen, a maga módján szereti, okos srác, jó suliban meg minden, aranyos illedelmes, szerintem a lányos anyák álma. Mégis bárki lehetne, úgysem tetszene anyukámnak, állandóan megjegyzéseket tesz. 2 hetentben kb 3 du-t tölt itt a párom, de ha 2-3 óránál többet, akkor hangosan teszi a megjegyzést, hogy már igazán mehetne, meg stb...(pedig olyankor jön h tényleg nem zavar, külön szoba van, se takaritás se főzés se semmi nincs hátra).

Az dühitett fel, hogy karácsony este hallani sem akart a páromról, mondtam oké de délelőtt akkor kicsit feljön. Fel is jött a párom, de ő már tett is egy megjegyzést másfél üra múlva h miért nem megy már el...pedig megint nem zavart, volt külön szoba, a tesóm sem csinált semmit a másik szobában. Már úgy érzem a párom sem szivsen jön hozzánk, és igaza is van, mit tegyek anyukámmal? rosszul esik hogy ezt csinálja

Üdv, boldog karácsonyt


2008. dec. 24. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Szia,

Egyfelől a karácsony az egy családi esemény, anyudnak lehet ezért nem volt ínyére a párod látogatása.

Ami a bunkózást illeti vannak "anyák" akik nem éppen tudják hová tenni a lányaik barátját, vőlegényét, férjét...

Nem nagyon tudsz ez ellen mit tenni, maximum annyit, hogy várod, mikor tudsz a saját lábadra állni, és akkor majd nem szólhat bele...

Hidd el tudom milyen pocsék érzés, mikor folyamatosan csak piszkálnak egy működő kapcsolat miatt... Legyen szó 1hétről vagy egy életről... Sosem tudnak elég jók lenni a "kérőink" kivéve, ha a bőre alatt is qvasok pénz van, és ez nagyon messziről lerí....

2008. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

De furcsa hogy ennyi idősen úgy mondod, a párom :)) általában 30as gyerekes anyukák mondják így :D nem bántásból :)


Nem lehet, hogy anyukád egyedül érzi magát? És azért akarja már elküldeni a párodat, hogy te maradj neki? (még ha nem is szól hozzád később és csak csendben ültök). Menj el vele többet kettesben vásárolni vagy nem tudom.


Tapasztalatból mondom, hogy azzal ha ellenszegülsz nem érsz el semmit. Anyukád nem fogja belátni ezt. Csak úgy tudod megoldani a helyzetet ha te leszel az okosabb és kompromisszumot ajánlasz neki ( bár szerintem már megtetted hiszen tanulsz segítesz otthon stb.) vagy te próbálsz meg nyitni felé. Sajnos neked kell, akkor is ha nem ezt érdemled...


Az én anyukám imádja a barátomat. Mert qrvagazdagok...

Ez sem jó, hidd el. Mindig a pénzével jön. Holott én úgy szeretem őt, sose fogadok el tőle egy forintot sem. És egyikünket sem érdekli a pénz. Anyukám meg mindig azzal jön, hogy majd ő eltart engem meg majd ő segít nekünk meg majd ő fizet mindent meg miért nem vetetek meg vele ezt meg azt. Meg nem tudnám tenni, így is azt hiszi mindenki a pénze miatt barátkozik vele. Ami amúgy így is van mert legtöbb ember csak lenyúlja. Holott a legtökéletesebb lelkű ember akit valaha ismertem. Annyira rosszul esik, amikor anyukám ilyeneket mond... nem tudnám ezt megtenni. Na jó mégis, de nem vele akit szeretek. Nem tudnék utána tükörbe nézni, és nekem ez még mindig fontosabb!

2008. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szerintem a család része az emnber párja is...
2008. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Féltékeny!

Mikor találkozok valakivel aki nagyon bunkó (bocsi te mondtad ezt az anyukádra) legszíveseben felvenném diktafonra a sértéseit és mindig visszajátszanám ha neki érkeznek vendégei vagy, ha társaságba van :) persze ez gyerekes bosszú de mi lenne ha te mennél hozzájuk? Az ő szülei elfogadnak titeket? Ha igen, akkor legyél sokat náluk és akkor megtanulja anyukád, hogy ha nem "neveli" meg magát, elveszíti a lányát :) ha rossz tanács akkor mind1, úgyis lefognak pontozni!

Sok sikert!

2008. dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok szülő nem hajlandó elfogadni, hogy csak átmeneti a hatalmuk a gyerekük felett. Én személy szerit ezt nagyon szánalmas magatartásnak tartom, de ez ellen nem tudunk mit tenni, csak annyit, hogy mi nem így neveljük a gyerekünket. Ha majd csak kéthetente fog látni, vagy ritkábban, akkor már nem szól bele.
2008. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem "lebunkóztam" anyukámat, hanem csak azt a magatartását, és azért van különbség. Köszönöm a hozzászólásokat, az az igazság, h nincs egyedül mert apukám is nővérem is itthon van, a szünetben...

a párom másik felől meg nem érti és rosszul esik neki, hogy anyukám igy viszonyul...

megérteném 2 hónap után ilyen lenne, de igy...azért elfgadhatná már...

szép karácsonyt Mindenkinek. Üdv

2008. dec. 25. 13:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az előző válaszoló vagyok. Annyit teszek még hozzá, hogy velem is hasonlóan viselkedett a (volt) párom apja. 7 év "terror" után váltottam, mivel nem az apa változott, hanem a lánya viselkedett hasonlóan. Egy idő után már úgy éreztem, hogy nekem csak megengedik hogy ott legyek. Ez meg nem kell senkinek. (megjegyzem, én sem mehettem soha karácsonykor, de a ex párom nem engedte...)

Szerintem éreztesd édesanyáddal, hogy ez így nem fog menni, és jövő karácsonykor már téged nélkülözni kell.

2008. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem lehet hogy egyszerűen nem a barátoddal van baja, hanem úgy általában azzal h "idegen" van a lakásban? Itt ne akadj fenn az idegen szón, sok ismerősöm anyja egész egyszerűen olyan természet, hogy nem szeretik ha vannak mások is a családon kívül a közös otthonban. Próbáltál beszélgetni erről anyukáddal? Miért mondja, mit akar ezzel elérni?
2008. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát ez van. Remélem lassan kicsit megváltozik a véleménye, ma is összevesztünk kicsit, mert azt mondta hogy olyankor segitek, ha a "párom nem ül a szobában"...aztán mondtam h az a heti másfél óra igazán nem kéne sirba tegye...meghogy bezzeg a páromnál sokat vagyunk az anyukája mégis szivesen lát...:(

nemtudom mi baja, próbáltam beszélni vele, de "amig az ő kenyerét eszem s az ő házában lakom"-szöveget hallgattam végig...:((

Köszi a válaszokat

2008. dec. 26. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 1.5 éve vagyunk együtt, én kedvesem is most töltötte 18-at és anyósjelöltem is elég hasonló... De én már megszoktam. Anyukák féltik a pici lányukat.
2008. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!