Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem bírom...

Mit tegyek, ha nem bírom idegileg az anyámat?

Figyelt kérdés

Egész gyermekkoromban undorítóan viselkedett, terrorizált.


Most is azt csinálja. Még nem vagyok 18 éves, sok időnek kell elteljen, hogy el tudjak költözni.

Mióta nagyobb lettem, nem vert, csak néha megütött, és mióta néhányszor visszaszóltam neki elég durván, meg se mer ütni (ennek már 1 éve).



Általában mindig kedveskedik, ha érzi, hogy túl messzire ment, és nekem meg a bűntudatom miatt el kell fogadni, mert sokszor érzem azt, hogy kemény vagyok vele, pedig jogos lenne 2-3 pofon neki az elmúlt évekért, meg úgy az egész életemért.


Most a szalagavatómon nem viselkedett (se előtte, se közbe, se utána), és most olyan düh és harag van iránta, hogy nekimennék. Lelki szememmel már sokszor sok mindent elképzeltem.


Most nem engedek a mézes mázaskodásnak, ugyanúgy semmibe veszem őt, próbálom kizárni, hogy kapjon észbe, hogy ő is bűnhődjön, és tudom hogy megérdemli, amit kap.

Viszont itt a dolog hátulütője: apámat kezdi el szapulni, hogy ő is engem támadjon.


2022. nov. 19. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Amint tudsz, költözz el, akár kollégiumba is. Apáddal pedig beszélj, hogy ne engedjen a szapulásának.
2022. nov. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De addig hogy tartsak ki, mit csináljak? Nem az volt a kérdés, hogy mit csináljak, természetes hogy amint végzek a sulival, elhúzok a rákba, de addig mit tegyek?


És most egy kérdés: ha apámmal használna a beszélgetés, akkor nem tettem volna már meg? És hogyha megtettem volna, akkor beleírtam volna a kérdésbe, hogy apámat is ellenem fordítja? Valasz: nem.

2022. nov. 19. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
1, gondolom, fizeted neki a kolit
2022. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát ne menj haza akkor fújd meg, tudunk mást mondani?

Nem. Vagy tűröd anyádat, megpróbálod a lehető legjobban ignorálni, de gondolom ezt is próbáltad már, szóval én ezt már meg se merem említeni neked.


Amúgy meg vegyél vissza az arcodból, mert csak segíteni akartam!

2022. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

3-as, gondolom tudsz valami hasznosat is ideböffenteni.

Ja, nem.

2022. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Hogy tarts ki? Hát ahogy mások. Muszáj. Ne gondold, hogy másnak nincs szar élete, vagy nincs kismillió ember, aki költözne, ha tudna, akár rögtön. Más megoldás nincs. Nyelsz, tűrsz vagy verekedtek, balhéztok.
2022. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Már megint ezek a tökéletes gyerekek és elviselhetetlen szülők.
2022. nov. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha megütöd, bevihetnek a vigyorgóba. Kettő olyat is ismerek, aki megverte az anyját, és ideggyógyintézetbe utalták.
2022. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Addig nem tehetsz semmit csak türni.
2022. nov. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kívülálló nem tud igazságot tenni. Sajnos családon belül a feszültségek sokszor a gyereken (mint a leggyengébb vagy annak tekintett láncszemen) csapódnak le.
2022. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!