Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen megoldás lehetne erre,...

Milyen megoldás lehetne erre, hogy idegileg ne készüljek ki teljesen?

Figyelt kérdés

sziasztok. csak dióhéjban írom le (legalabbis megprobalom) , kb mik történtek. Mikor 9 hónapos voltam, anyám es apám elváltak, majd mind a ketten elhagytak minket (a két nővéremmel együtt). Anyámat azóta nem lattam, apám egy agressziv alkoholista, volt börtönben is drogok meg k*rvák (szo szoros értelmében, szerintem egyértelmű mire célzok ezzel, a "a munka kapcsán"). Mindig lehúzza a mamám (o nevelt fel minket) penzzel. Mikor a legidosebb nővérem (24) felment hozza varosba, egyutt dolgoztak, apam kest tartott a nyakahoz es azt mondta, ha elmegy megoli. Utana nagy nehezen a noverem eltudott onnan szokni, a hazbol ahol laktak. o most a baratjaval lakik, apammal nem is tartja a kapcsolatot. Most apam itt van nálunk. A masik noverem drogozik, fuvezik es pial is. a korhazbol kellett idehozni hozzank, 4 nappal ezelott. apam meg folyton azt mondogatta a mamamnak, hogy az o hibaja meg o (mármint mamam) tehet arrol, hogy az egyik noverem nem beszel vele, a masik meg ilyen lett. na en ekkor kikeltem magambol, es leugattam a fejet, hogy marpedig az o hibája, amiket megcsinalt velunk is (akarmikor hazalatogatott korabban megvert mind a harmunkat, fenyegetozott, " megol minket, elvagja a nyakunkat stb") es mikor en rakiabaltam, kiosztottam, o elmondott engem minden r1bancnak, meg mar megindult felém, hogy megver. Azt is mondta, ha legközelebb igy merek vele beszélni megol. na a lenyeg. mamam nem meri, vagy nem is akarja kitenni a hazunkbol, mert megiscsak a fia, en nekem nincs penzem, tanuló vagyok, igy elmenni se tudnek. ezen kivul, minden egyes oraban legalább hatszor uvoltozik velunk. barmi miatt, amit kitalal. mamam is tiszta ideg, es attol felek agyverzest fog kapni vagy lesz vele valami. ezen kivul most mamam is beteg, es apam igy is folyton csicskaztatja. "kell kaja, hozzal vizet, maszirozz meg stb hulyesegek". mar nagyon elegunk van belole. tudom, hogy az lenne a megoldas ha kidobnank a hazbol, csak hat nem olyan egyszeru. egy agressziv alkoholista allat.

volt valaki mar hasonló helyzetben? mi lenne ez esetben a legjobb megoldas?

elore is köszi a válaszokat 19/l


2020. dec. 27. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sürgősen menned kéne és soha többet nem keresni ezeket az embereket!!! Még egy hajléktalan szállón is jobb helyed lenne.. :( Menj el onnam, mielőtt meghalsz!!!!
2020. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy másik kérdezőnek ajánlották a NANE.

Hívd fel őket.

2020. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen már elköltözhetsz otthonról. Nem tudom, milyen lehetőségeid vannak, tudom, hogy az albérlet drága, de kellene keresni lehetőséget az elköltözésre. Ha meg életveszélyesen megfenyegetett, akkor fel kell jelenteni. Ne várd meg, amíg beváltja a fenyegetéseit, se azt, hogy teljesen kikészülj!
2020. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrség. Azonnal. Tavoltartasi vegzes.

Mamad miert nem próbálkozik ilyesmikkel? Hogy hagyhatja hogy igy beszeljen veletek? Az elso ilyennel mentem volna feljelenteni.

Bar ez az egesz tortenet....

Novered is csak ugy ott hagyott teged meg a mamadat is?

Meg nem ertem.. Miert engeditek be apadat a hazba? Elmegy otthonról, zarcsere. Aztan hivjatok a rendorseget.

2020. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene a mamának érteni, hogy a fia veszélyes rá és rátok is. Apádnak meg kell mondani, hogy nem vagytok rá kíváncsiak, többet ne jöjjön. Ha jön, nem szabad beengedni, ha erőszakoskodik vagy ordibál, rendőrt hívni. És annyiszor hívni, ahányszor újra jön. Ha tettlegesség van (megüt, megszorítja a karod vagy bármi) feljelentést kell tenni. Tudom, nem könnyű, de másként nem bírtok megszabadulni tőle. Esetleg nincs valami férfi rokon vagy ismerős aki el bírná zavarni? Mert a nőkkel nagyon bátor, úgy látom..
2020. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Apádra távolságtartási végzés kell. Ilyent nagymamád kérhet, hiszen ő a tulaj, de ő ilyent nem tesz a fiával szemben, legfeljebb, ha majd a véred folyik.

A legésszerűbb utad, ha a nemdrogos nővéredékhez költözöl, amíg össze nem tudsz költözni másokkal. Ha ennek a Diákhitel 1 vagy 2 felvétele az ára, akkor lépd meg azt! Ha munkát kell vállalnod és átmenni nappaliról levelezőre, akkor az. Apádtól távol KELL kerülnöd, nagyanyádtól NEM ÉRDEMES érzelmi segítségre számítanod.

2020. dec. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!