Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura, ha nagy családi...

Miért fura, ha nagy családi körben szereti tölteni a Szentestét, nem csak a szülő-gyerek kombóban?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy mindig összejött Szenteste a család, a férjem is (nem kell sokadik rokona gondolni, de mondjuk nagyszülők, testvérek).


Mi is így tartjuk a karácsonyokat, nálunk szokott lenni a karácsonyi vacsora, 10-12-en vagyunk ilyenkor. Sütünk-főzünk előtte, a család már délben itt van, a gyerekek játszanak, mi készülődünk vagy szintén leülünk játszani velük.


Természetesen, azt is megértem, hogy nem mindenhol ilyen a kapcsolat, és sokan nem akarnak mással karácsonyozni, csak a házastárssal és a gyerekekkel, biztos annak is megvan a hangulata.


Nekem ez is teljesen rendben van, csak most a karácsony szóra rákeresve olvasgattam kérdéseket, és olyan érdekes volt, hogy sokan ezt egyenesen úgy kommunikálták le, hogy márpedig a karácsony este szűk ünnep, nagyszülők nélkül, csak szülők-gyerekek együtt KELL(!) ünnepelni, a normális családok így csinálják, milyen hülyeség már, hogy Szenteste összecsődül a család.


Szerintetek miért lett olyan kevéssé elfogadott mára a nagycsaládi karácsony?



2022. nov. 21. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Jé, van még rajtam kívül valaki aki szereti, ha a a Szentestét a nagyszülők a gyerekekkel és unokákkal töltik?

Bár nálunk olyan az élethelyzet, hogy ez megoldható. Mindkét ágon csak a mi gyerekeink vannak "elérhető távolságban" + férjem nővére.

Annak idején minket végigcicnáltak a nagyszülőkön, és este folt fáradtan estünk be az otthon karácsonyfa alá.

2022. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Én csak itt látom azt, hogy anyukák ragaszkodnak hozzá, hogy a férjükkel és ha van, akkor gyerekükkel töltsék, kizárólagosan és senki más ne legyen ott.

Nálunk úgy működik, hogy nagyik, unokatesók, mind együtt vagyunk. És más ismerőseimnél is ezt látom.

Mondjuk nekem ez nemcsak kellemes, de ezerszer kényelmesebb is, mint beosztani, hogy mikor kihez megyünk. Egyszerre együtt vagyunk, a többi napon mindenki azt csinál, amit akar.

2022. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is így volt régen. De mióta a nagyszülők, dédszülők elmentek, a család felbomlott sajnos. Pedig annyira jó volt!
2022. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Legfontosabb objektív indok: távol élnek egymástól a családtagok.

Második legfontosabb: nincs olyan hely, ahol ennyien összegyűlhetnek anélkül hogy kényelmetlen lenne.

Amúgy meg: sok ember még 24.-en is dolgozik, örülnek, ha legalább aznap este nyugodtan a saját kényelmes otthonukban tölthetik a karácsonyt.

2022. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
4-esnél a pont,mi dolgozunk,rádásul nekem is,a férjemnek is vannak testvéreink,azoknak is gyerekeik.Igazságtalan lenne elvárni is,hogy pl hozzánk jöjjenek,vagy csak hozzájuk.Egy kupacba nem férünk el sehol.Mi amúgy esti misére is szoktunk menni a gyerekekkel megnézni a betlehemi játékot,így itthon sem vagyunk.És aznap csak pihenni szeretünk,nem vendégségbe menni,meg vendéget fogadni.Mivel azonban mindenki dolgozik aznap még a családból,így mindenki megérti,sőt örül,ha nem kell este már semmit sem csinálni.Van még 2 nap a karácsonyból,meg ünnepek között is ráérünk összeülni.24-én nálunk nincs nagy habzsi-dőzsi sem.
2022. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem fura, hanem csak ki hogy szokta meg vagy szereti.
2022. nov. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk egy "egyszerű" oka van amellett, hogy nálunk nincs hely ennyi embernek (mi is 3an vagyunk testvérek, a férjemék is, az már 6, mindenkinek van párja vagyis 12 plusz van 7 gyerek, a 4 nagyszülő... Ez 23fő). Meg ugye a testvérek párjainak is vannak szülei. Na itt tegyél "igazságot" kinél legyen mindenki szenteste 🤷🏼‍♀️. Mert még oké, hogy ez a 23 fő egy házban, de a tesvérek párjainak a szülei is ott vannak és lehet a sógorom/testvérem párja is a saját szüleivel lenne. Így szenteste itthon, egyik nap anyósomék (oda jönnek a férjem testvérei is, másnap másik fél szüleihez) másik nap az én szüleimnél (ahova jönnek a testvéreim is).
2022. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

10-12 ember nem nagycsalád.

mi hárman vagynk testvérek, férjemék ketten. Nálunk van egy gyerek, húgomnál kettő, öcsémnél egy. Ha a férjem családja is jön, ott már unoka is van... Na, itt kezdődik a nagy.


és nem biztos, hogy a férjem családja az enyémmel akarja tölteni a szentestét. Akkor mi legyen?

2022. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem fura. Azok a célozgatások a furák, hogy azért nem karácsonyozik valaki úgy, hogy ahogy ti, mert hogy "nem olyan a kapcsolat". De, olyan a kapcsolat, ennek ellenére a 24-én szűkkörű, másik két napon nagycsaládos karácsonyozós felállásban nőttem fel én is, és az ismeretségi köröm nagy része is, soha nem mentünk 24-én sehova. Ha másnak máshogy esik jól, csinálja úgy, semmi közöm hozzá. Csak az egyik nézőpontot a másikra erőszakolni nem kéne, családon belül meg pláne.


Kedvenc kérdésem a témában:

hogy az ő nagycsaládi ideájának ugráljon az anyósa.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

2022. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

"Annak idején minket végigcicnáltak a nagyszülőkön, és este holt fáradtan estünk be az otthon karácsonyfa alá."

Egyrészt ezért. Sokaknak ez tortúra, kötelező nyűg volt a gyerekkori emlékeikben, vagy még ma is az, ha tartják a szokást, csak nem merik megmondani.


"mi is 3an vagyunk testvérek, a férjemék is, az már 6, mindenkinek van párja vagyis 12 plusz van 7 gyerek, a 4 nagyszülő... Ez 23fő). Meg ugye a testvérek párjainak is vannak szülei. Na itt tegyél "igazságot" kinél legyen mindenki szenteste".

Másrészt ezért. A nagycsaládos karácsony ott működik igazán kompromisszumok nélkül és igazságosan, ahol mindenki egyke, vagy minden testvér egyedülálló, így a család a testvérekkel és a nagyszülőkkel bezárul. De ha a testvérnek is van házastársa, és annak is vannak szülei, vagy a házastárs testvérének is van házastársa, meg annak is vannak szülei, akkor hol húzod meg a család, mint csoport határát? A szüleitekkel együtt a húgod is jöjjön, mert ő is ugyanúgy a gyerekük, neked pedig testvéred. A férjét hozza el, mert ők egybe tartoznak. De a férje (azaz sógorod) szülei neked már szinte idegenek. Akkor a sógorod szüleivel való szülő-gyerek kapcsolatát kevésbé fontosnak ítéled meg, mint a saját szüleiddel való kapcsolatodat, és a sógor szüleit már nem hívod? Csak nektek jár a család, neki nem, érje be veletek, a régit dobja el? Ő ne akarjon a szüleivel karácsonyozni? Na, hívd őket is. Sógornak van öccse is, hívhatod őt is, ne kelljen már kivételezni a szülőknek, hogy csak az egyik gyerekükkel szentestéznek. Jöjjön a felesége is. A feleség szeretne a szüleivel ünnepelni, mert a családjához tartozónak érzi őket. Jöjjenek a sógor öccse feleségének a szülei is. Végtelen a sor. Hol húzod meg a határt, kit szakítasz el egy ugyanolyan családtagjától, amilyet a magadéi közül bezzeg ki nem hagynál?

2022. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!