Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért olyan nehéz elfogadni...

Miért olyan nehéz elfogadni anyóséknak, hogy idén ne náluk legyen a Szenteste?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy jóban vagyunk a férjem szüleivel, szeretjük egymást, amúgy nem szokott semmi konfliktus lenni.


Az elmúlt években mindig náluk volt megtartva a Szenteste, mert mi kis lakásban laktunk vagy más városban. Elmentünk, jöttek a sógornőmék is, ott aludtunk (csak mi, ők nem alszanak máshol).


Tavaly költöztünk be a családi házunkba, azt mondtuk oké, legyen most akkor náluk megint a karácsony, mert még pakoltunk, pici babánk volt és készülődni sem lehetett mellette normálisan, de már akkor mondtuk, hogy szeretnénk, ha idén nálunk lenne a Szenteste negtartva.


Van szép otthonunk, szeretnénk mi itt készülni, dekorálni, főzni, a saját otthonunkban is megélni a karácsonyi hangulatot. Mondtuk, hogy legyen úgy, egyik évben náluk, másik évben nálunk, szerintem ez jó kompromisszum (sógornőm nem akarja tartani náluk, szóval ebből nincs vita).


De amúgy régen is mondtuk, hogy ha egyszer lesz házunk, szeretnénk nálunk is karácsonyozni. Na, már akkor tavaly is ment erre a szájhúzás, a "jó, majd meglátjuk", főleg apósom részéről, ő a makacsabb, anyósom szerintem még bele is menne a béke kedvéért, de ő is azt szeretné inkább, ha náluk lenne a Szenteste.


Ma valahogy feljött a karácsony beszélgetés közben, és akkor már mondták, hogy majd akkor idén, ha ott alszunk.... Erre mondtuk, hogy de akkor idén nálunk akarjuk tartani a Szentestét, akkor jött megint a hümmögés meg a magyarázás, hogy de miért nem náluk...


Tudom, messze még a Karácsony, csak olyan jó lenne addigra lemeccselni ezt a dolgot, én nem értem meg, miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk is van már otthonunk és mi is szívesen karácsonyoznánk itthon? Ök se a szüleiknél karácsonyoztak, miután gyerekeik születtek. Tudom, nehéz elengedni ezt a dolgot, de eljött az ideje.


Persze, mondhatjuk, hogy oké, mi akkor nem megyünk oda, hanem itthon karácsonyozunk, de egyrészt jobban szeretjük a nagycsaládos ünnepi délutánt/estét, másrészt a gyerekünket se akarjuk abból kizárni, hogy akkor az unokatesók ott vannak, ő meg nem lehet.



2022. aug. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
91%

Szenteste ti hárman otthon. Első nap egyik nagyszülő páros, második nap a másik. De ha közel laknak, egybe letudni. És akkor nemcsak a mászkálásról meg a kötelező pofavizitről fog szólni az egész 3 nap, hanem pihentek is.

Normáliséknál így csinálják.

2022. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
90%
A szentestét mindenkinek otthon a saját családjával kellene eltöltenie. A családozásra ott a 2 nap 25-26-a.
2022. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:

????


Miért az a "normális", ha a rokonok külön ünnepelnek?


Mármint, megértem, hogy valakinek ez a jó, de mint írtam, mi jobban szeretjük a közös, készülődős-hangulatos karácsonyokat (mindketten ebben is nőttünk fel), mert amúgy szeretjük egymást.


Csak most van ez a konfliktus, azt látom, nehezen engedik el, hogy felnőttek a gyerekek és változnak a szokások.


Nem hármasban akarunk ünnepelni, és nekünk ez nem kötelező pofavizit.

2022. aug. 23. 21:00
 4/70 anonim ***** válasza:
86%
#1: pontxígy volt nálunk is. Akkorcis amikor még nem voltak gyerekek. A szenteste a szűk családé.
2022. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mégis milyen választ vársz?
2022. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
66%

Mert nekik ez a megszokott és ez a kényelmes.


Valszeg ők is a saját ágyukban szeretnek aludni és azt enni, amit ők főznek.


Az idősebbek már nehezen alkalmazkodnak az új dolgokhoz.


Szerintem ha szeretitek őket, akkor ezt elfogadjátok.


Én mindig jobban örülök, ha nem hozzánk jönnek vendégek, mert nem nekem kell akkor többet készülni - nézzétek ti is a jó oldalát! :)

2022. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Nem tudom, igazàból valami tanácsot, véleményt, hogy lehetne ezt a dolgot vita nélkül megoldani.


Mert nyilván bevághatjuk, hogy jó, aki jön hozzánk, az jön, aki nem, az meg nem, aztán max. mi kimaradunk a családi karácsonyozásból, de nem ez lenne a cél, hanem valamiképpen emberi módon, normálisan megértetni velük, hogy fogadják el a hagyományok változását.

2022. aug. 23. 21:10
 8/70 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen mindegy, tavaly (meg előtte is) már elmondtátok, hogy idén nálatok lesz a karácsony, és pont. Némi elnéző mosollyal annyit ismételgess: "tavaly már megbeszéltük, idén nálunk lesz a karácsony". És abban a pillanatban terelni a beszélgetést más mederbe, visszakérdezni valamilyen teljesen más témában.
2022. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:

"Én mindig jobban örülök, ha nem hozzánk jönnek vendégek, mert nem nekem kell akkor többet készülni - nézzétek ti is a jó oldalát"


De mi szeretünk készülni, érted? Szeretünk dekorálni, szeretünk vendégül látni másokat, nekünk ez nem teher és nem is jó oldal az, hogy ebből kimaradunk.


Amikor gyerek voltam, mindig hozzánk jött a család, ahogy a férjemékhez is, szóval mindketten úgy nőttünk fel, hogy reggel korán keltünk, főztünk, ment a karácsonyi zene, film készülődés közben, megterítettük az asztalt szépen, és izgatottan vártuk az estét, mikor jöttek a családtagok vendégségbe. Mikor távol laktunk, és előfordzlt, hogy munka miatt nem tudtunk jönni, akkor ketten is így csináltuk, csak nem volt olyan hangulata az egésznek, mint a nagy családdal.


De én ezt szeretném ezt tovább adni a gyerekeimnek is, vagy legalább magam átélni.

2022. aug. 23. 21:14
 10/70 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj de a szüleidröl nem esik szó?oda nem szokás menni??
2022. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!