Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm szülei nem kedvelne...

A barátnőm szülei nem kedvelnek engem. Valakinek valami tipp, vagy ötlet, hogyan tudnék jó benyomást tenni? (további szöveg lent)

Figyelt kérdés

A barátnőm és én (Ő 17lesz, én 23vagyok most) 1,5éve vagyunk együtt. A szülei már akkor ellenezték a kapcsolatot mikor ismerkedtünk. Mikor először tudták meg , hogy velem találkozott, bejöttek a helyi parkba ahol egy padon beszélgettünk, és hazazavarták ezután kapott kb egy 2hetes szobafogságot, telefonját elvették, internetet szétbontották otthon, semilyen módon nem tudott kapcsolatba kerülni velem, de megoldottuk néha néha találkozgattunk mikor épp ment a mamájához. Ezután a szülei elfelejtették ,hogy velem meg vele mi volt, mi ezalatt persze titokban találkozgattunk, nagyon megszerettük egymást, nagyon kedves és aranyos lány, nem a szokványos cigizős bulizós eljárkálós lány, nagyon meg akarom becsülni, de a szülei nem kedvelnek engem semennyire, egyszer beszéltem velük de az anyja megmondta ,hogy soha az életben nem akar velem többet beszélni, pedig nem is ismer ,soha nem is beszéltem vele, az apjával beszéltem pár szót, de ő eléggé a felesége pártján áll, és osztja az asszony véleményét, szóval hozzá sem fordulhatok. Telt múlt az idő nagyritkán kiengedik biciklizni velem vagy sétálni , de akkor is csak pár órára, azonkívül meg csak annyit találkozom vele míg kikísérem a buszmegállóba hajnalban ,mikor megy iskolába persze ezt is titokban,nehogy a szülei meglássák mert ugye nem engedik hogy "ilyen sokat vele legyek" Hétvégente ha olyan az idő kijöhet 3-4órát velem, persze nem bicajozunk, hazahoztam már régen, persze a szülei nemtudják. Az én szüleimet már ismeri, szeretik anyumék őt nagyon és a barátnőm is nagyon jól megvan a szüleimmel. Valakinek nincs valami ötlete hogyan tudnék a kedvükben járni? Ennél jobban már nem útálhatnak engem pedig semmit nem tudnak rólam és soha semmi rosszat nem tettem nekik sem a lányuknak, senkinek. Nem iszom, nem dohányzom nem járok buliba, van munkám, de nem vagyok annyira gazdag mint ők... nemtudom mit tegyek, jön lassan a rossz idő , így nem nagyon fogják kiengedni bicajozni sem sétálni már mert nemlehet szerintük. Oda hozzájuk én nem mehetek soha az életben, Ők pedig ide nem engedik. A kapujukba nem engedik ki. Tavaly mikor bejött a hideg idő, kétszer egy héten meg volt engedve hogy hazakísérjem a kapujukig, ennyi volt egy héten meg plusz amit titokban találkoztunk a buszmegállóban reggel 5óra körül meg délután. Én lennék ennyire rossz? vagy mi lehet a gond? Nagyon fáj hogy nem lehetek vele amikor akarok , és csak akkor mutatkozhatom vele ha a szülei kiengedték, mert ha meglát valaki és a szülei megtudják akkor nem találkozhat velem egy darabig, mert sokallják ígyis amennyit velem van. A lényeg hogy nagyon szeretjük egymást és a világon semmiért nem válnánk meg egymástól, csak nagyon rossz hogy 80%ban csak interneten tudunk beszélgetni vagyis inkább csak írogatni egymásnak. Egy alkalommal bepróbáltam az apját , hogy nem-e elengednék hozzánk , bemutatni a szüleimnek a lányukat meg hogy megismerje a szüleimet és viszont.. a válasz az volt rá hogy majd még meg kell otthon beszélni a családjukkal anya apa stb, végülis egyértelmű volt számomra a válasz: NEM , és nem is engedték el hiába kértem meg. Valakinek volt már hasonlóban része? Hogy ennyire győlöljék az embert? miközben semmit nem tettem és mások szerint is "normális" és "rendes srác"vagyok. Valakinek valami ötlet , hogyan tudnék változtatni a helyzeten? A szakítás kizárt, soha nem hagynám el őt és ő sem engem, csak szeretnénk többet együttlenni ha nem is hétköznap, de legalább hétvégén. Nem kívánok senkinek ilyen "anyós és apósjelölteket" Ha van valakinek valami tipp vagy ötlet , hogyan tudnék jó benyomást tenni rájuk , így hogy ők ennyire utálnak engem oktalanul , megköszönném, és további szép estét mindenkinek.


...egy szomorú fiú


2010. szept. 29. 20:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül nem újgazdagok?Azok szoktak ilyen nagypofájúak lenni:S Amúgy nagyon szép,hogy ilyen körülmények között is kitartotok egymás mellett^^
2010. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Ott szúrtad el az egészet,ohgy Huszon éves fejjel kikezdtél egy még kislánnyal.. ez persze a szülők valószínűsített véleménye rólad
2010. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Vársz addig amíg a lány betölti a 18-at..
2010. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
igazából, eléggé gazdagok, mi nem állunk ilyen szinten anyagilag, de nemtudok pillanatok alatt milliomos lenni, már gondolkodtam mindenen, hogyan tudnék nagy pénzhez jutni, de nem jön össze így semmi. Meg hát ugye én nem akarok az ő szintjükön lenni, hogy a pénzzel oldjam meg a dolgot, magamat szeretném adni, az én tulajdonságaimat , amilyen vagyok, hogy ezért kedveljenek meg ne a pénzem miatt. Gondolkodtam azonis, hogy megtanulok zongorán egy szép zenét, és ilyen platós kocsi hátsó részéről zenélek a házuk előtt valamit, hátha jó néven vennék a szülei vagy ilyesmi, de inkább nem erőltetem, nem látom esélyét hogy megengedjék hogy ide eljöhessen hivatalosan is. Kicsit elszomorodom így ilyenkor, mikor belegondolok mennyire nem kedvelnek engem ok nélkül, meg hogy mások , más párok ilyenkor vígan együtt vannak és szerethetik egymást stb... de nem írígykedem csak jólesne ha nekem is lehetne ilyenben részem , úgy hogy a szülei is beleegyeznek.
2010. szept. 29. 21:04
 5/22 anonim ***** válasza:
Hát lassan már csak egy év és 18 lesz , még bírjátok így egy kicsit és utána oda megy a lány aholá csak akar, sajnállak :( szerintem a korkülömbség zavarhatja a szülőket azon meg úgyse tudsz változtatani :(
2010. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

De mit mond a barátnőd? Miért "utálnak" a szülei, vagy miért nem engednek a közelébe? Hiszen biztos kapott fejmosást, hogy "ez a fiú nem neked való és stb stb stb".


Ezer oka lehet ami miatt nem engedik veled lenni, nem csak a pénz, és lehet semmi köze a személyedhez.


Ennek akár erkölcsi, vallási, életszemléleti okai is lehetnek.


Vagy csupán az, hogy úgy tartják egy 17 éves lány a tanulással foglalkozzon és ne a szerelemmel.


De valaki már írta, hogy kivárod míg 18 lesz és után - elméletileg - szabad az út, bár ha otthon marad, akkor ugyanúgy beleszólnak majd az életébe.


Szóval az én "tippem" az hogy derítsd ki mi a valódi ok, mert szerintem nem az hogy gyűlölnek... és próbálj a kedvük szerint cselekedni.

2010. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szia, egyik válaszoló írta, hogy túl fiatal a lány ..a mai 17 évesek már nem olyanok mint a régiek, érettebbek és a szerelemben nincs korhatár. Szerintem tökéletes a korkülönbség. Én anya vagyok és van egy 9 éves fiam, remélem ő nem lesz ilyen helyzetben soha. A szülők nem biztos, hogy az anyagi különbségek miatt nem nézik jó szemmel a közeledésedet a lányuk felé, egyszerűen féltik a lányukat, nehogy teherbe essen, nehogy elhanyagolja az iskolát, hidd el, ha befejezi a sulit másabb lesz, engednek majd a gyeplőn. Talán azt kellene tenned, hogy a barátnőd olvastassa el a szüleivel ezt amit te ide leírtál, és akkor kicsit átértékelik a dolgokat. Kitartást kívánok neked, nektek!!!
2010. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem, az a bajuk, hogy idősebb vagy nála ő meg még kiskorú. Van olyan ország, ahol ezért a szülők feljelenthetnének. Sok szülő nem örülne annak, hogy a kiskorú kislányuk egy 23 éves férfivel jár...
2010. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Nagyon együttérzek veled, ez tényleg borzasztó! Sajnos azonban egyáltalán nem rendkívüli, hogy - különösen a lányos szülők - (valószínűleg egyetlen) leánykájuk baráti körét a saját elvárásaiknak megfelelően szeretnék meghatározni. A helyzetet a világirodalomban többezerszer feldolgozták (pl. Rómeo és Julia, stb). Ezek a szülők azt gondolják, hogy ők jól szeretik a lányukat és a legjobbat akarják nekik, pedig mennyire tévednek! Bután és önzőn szeretnek: igazából magukat (és az életkörülményeiket szeretik): A megoldás alighanem a barátnőd kezében van. Használja ki, hogy annyira szeretik, merjen bátor, ha kell hisztis lenni, ne tagadja, hogy téged szeret, de ugyanakkor otthon beszéljen rólad, dícsérjen, mondja el szüleinek, hogy miért szeret téged, miben különbözöl a hülye osztálytársaitól, mennyivel különb vagy náluk. Legyen kitartó, és ha képes a kezdeti kudarcokon (szülői ellenkezés, büntetés, sértődés) túltenni magát és te is kitartasz mellette, olvadni fog az otthoni jég. Bízz a barátnődben!
2010. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
anyagi szint különbség van, mert ők nagyon gazdagok, ez szerintem egy nagyobb gond , a másik meg ,hogy magyarázták neki ,hogy nem vagyok neki való meg ,hogy túl idős vagyok hozzá. A vallás nem gond, nem ez a gond. Ha 18marad akkoris beleszólnak a szülei , hogy nem találkozhat velem, mert "nem vagyok neki valóés hozzá illő...stb" elszomorító
2010. szept. 29. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!