Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol mindenhol elvált szülők...

Ahol mindenhol elvált szülők vannak, ott képes egy ember normális családot alapítani és amellett kitartani és összetartani?

Figyelt kérdés

8 és 2 évesek voltunk a húgommal, amikor a szüleim elváltak. Anyukám és apukám újraházasodott.

- Anyukám párjának nem volt másik családja,

- viszont anyukám párjának a szülei is elváltak (+4 nagyszülő)

- Apukám párjának az előző házasságából van két gyereke

- Apukám szülei nem váltak el, úgymond a halál választotta őket el egymástól, nagymamámnak is van új párja

- És a nagynéném, aki egyben keresztanyám is most latolgatja a válást 13 év házasság és két gyerek után



Nem volt egységes családom, nem volt meg az a biztonságérzet, ami egy normális családban.


2022. nov. 24. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Igen, képes, ha nagyon elhatározza, és olyan párt talál, aki szintén nagyon komolyan gondolja. Sok sikert hozzá! :)
2022. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne lehetne képes, sajat élete, csak rajta és párján mulik.
2022. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Azért az tény, hogy azok a minták, amiket felnőve magunk körül látunk, és főleg az, amiben élünk, hatással vannak ránk: más variációkat nem tapasztalunk meg elsőkézből, de arról tudjuk, hogy túlélhető, ezért hajlamosít arra, hogy mi is ugyanazt válasszuk...
2022. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez nem akadály.

Az én szüleim sosem éltek együtt. Ezért számomra mindig természetes volt, hogy nagyon megnézem majd, kinek szülök gyereket. Mivel nekem nem volt semmilyen apám, a leendő gyerekeimnek a lehető legjobbat akartam. Sikerült, a párom csodálatos apa.

Hogy hogy marad együtt egy család minta nélkül, arra szerintem az a válasz, hogy két felnőtt embernek, akik szeretik egymást, meg kell tudniuk oldani ezt. Talán nem is feladatként kell felfogni, mert ha tényleg szeretik egymást, nem problémát látnak a közös életben. Nehézség meg mindenhol van. Nem tudom, ki mennyire veszi komolyan azokat a dolgokat, amire egy házaspár megesküszik. Nálunk az együtt varázsszó, ezt szoktuk mondani rá. Azt jelenti, hogy itt vagyunk egymásnak, és senki nem marad magára a gondjával.

2022. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mert akinek nem volt meg gyerekkorában az a biztonságérzet, ami egy normális kétszülős családban volt, az nem tudja hogy mi a család.

Alapból 11 nagyszülőm volt a 4 helyett. Apámmal olyan kapcsolatom van, mint a mostohaapám mostohaapjával (mostoha-mostoha nagypapa) : ugyazok az érzések vannak bennem, amikor apámhoz megyek, mintha csak egy vendég lennék, miközben a két mostohalánya ott él vele.


Mindig mindenből kettő: két karáncsony, két szülinap, két névnap, még a ballagási ünnepségemen meg a szalagavatóm is kétszer volt megtartva, mert nem lehetett máshogy.

2022. nov. 24. 20:26
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell kezdeni, hogy nagyon jól meg kell ismerni egymást, mielőtt ágyba bújtok, hogy minél tovább használhassátok a józan eszeteket is, ne csak a rózsaszín hormonvihar sodorjon magával bele mindenfélébe.
2022. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

#5 de miért ne tudná?

Nem csak azokat a dolgokat tudjuk, amit megtapasztaltunk, szerencsére. Ez nem olyan, mint a szülés, hogy fogalma nincs az embernek.

Azért egy átlag ember képes felfogni, milyen egy normális család, vagy bárki, aki nézett már családi vígjátékot/olvasott könyvet az életében, vagy csak nyitott szemmel jár, és látja a környezetét.

Az én rokonságomban is mindenki elvált majdnem, aki nem, ott jobb lett volna várni, de ez nem ok a mártírkodásra.

2022. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De filmekből, sorozatokból nézni, és másoknál látni nem ugyanaz, mint benne élni. Nincs közvetlen kapcsolat, nincs egység, összetartás, odafigyelés, semmi.
2022. nov. 24. 20:44
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sajnos sosem váltak el a szüleim,lehet ezért sem akartam sosem családot.
2022. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanazt akartam írni mint a 9-es.
2022. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!