Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig normális, hogyha...

Meddig normális, hogyha kívülállónak érzem magam a párom családjában? Mennyi ideig éreztétek magatokat ilyen szempontból kívülállónak?

Figyelt kérdés

Első párkapcsolatom, havonta megyünk az anyukájához ebédre vagy vacsira. Nekem nincs ellenvetésem, nem bánnám, hogyha 2 hetente mennénk, mert jó viszonyt ápolunk, nagyon kedves, aranyos.


Viszont olyankor legtöbbször ott van párom testvére és felesége is, meg van hogy a feleségének a testvére és a családja is, meg anyósom nászasszonya. Mindenkivel jó viszonyom van, aranyosok, kedvesek, de nincs beszélgetni valóm velük, főleg amikor együtt vannak. Külön-külön párom bátyjával is el tudok hülyülni, meg minden, de amikor ott vannak a többiek, akkor sokszor kívülállónak érzem magam.


2022. okt. 29. 22:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Mióta vagytok együtt?
2022. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
10 évnél tartunk, szerintem sosem leszek oda való, ahogyan a párom sem az én családomba, gyerekek ide vagy oda...
2022. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Valójában neked sok közöd nincs a párod testvérének a feleségének a testvérének a családjához. Totál közömbös emberek, akikkel akkor kell csak 2 mondat az időjárásról, ha nem feltétlenül ellenszenvesek.

Nekem is volt szerencsém népes famíliába belepottyanni, akiknél alap a szűk családi összejövetelen 24 ember.

Nincs szociális fóbiám, de ebből a 24-ből 3 embert kedvelek, a többi vagy közömbös, vagy unszimpi.

Arra gondolj, hogy te jogosabban vagy családtag, mint a párod testvérének a feleségének a testvérének a családja, mégis biztos, hogy nem feszengenek és remekül érzik magukat!

2022. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Ugyan mondd már meg a párodnak vagy az anyjának, hogy ne akkor hívjanak meg téged, amikor az egész pereputtyot! Mért kell neked egy rakás idegennel bájolognod havi szinten? Ha ők egy piszokkal le akarják tudni, hát akkor köszi, mosogassanak 1 tányérral kevesebbet.
2022. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Egyik kapcsolatomban, soha sem éreztem magam otthon az ilyen összejövetelek alatt.
2022. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Mi 10 éve vagyunk együtt, házasok is vagyunk már. Konkrétan azóta is kívülálló vagyok párom családjában, és ez így is marad. Én ugyanis nem igen járkálok hozzájuk, mert nem vagyok az a "ez-így-szokás" típusú ember, és nekem így jó. Férjemet sem zavarja. Én viszont pocsékul érzem magam a rokonai között, mert ők eléggé egy kaptafa, és én (meg a férjem is, ő a család fekete báránya igazából) eléggé kilógok onnan, és ezt nem nézik jó szemmel. Nem bántanak direkten, de nagyjából levegőnek néznek, szóval oda nem megyek, ahol nem látnak szívesen.

Ha nálatok csak annyi, hogy nem tudtok miről beszélni, azon lehet dolgozni. Ha szeretnél velük közelebbi kapcsolatba kerülni, akkor keresni kell közös pontokat. Biztos van. Nem kell nagy és mély témákra gondolni, de pl. ha mindketten szerettek utazni, vagy szeretitek a kutyákat vagy mittudomén, akkor már el lehet beszélgetni. Kérdezni munkáról/iskoláról, ha olyan korú, az mindig jó út.

Egyébként visszagondolva érdekes, hogy még pre-férj időszakomban az előző fiúimnál egyáltalán nem a srácon múlott, hogy a családjával hogy jöttem ki. Konkrétan a leglangyibb, legsemmilyenebb kapcsolatom azért tartott szerintem a kelleténél tovább, mert imádtam a srác családját, velük jól el lehetett lenni :) Az összes többinél meg max. "oké" vagy "meh" volt. És pont az "igazinál" a család a legkevésbé elfogadó velem szemben, pedig engem általában szerettek az exeim családjai.

2022. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, ez nyilván nem az adott családon múlik, te nem tudsz nyitni feléjük.
2022. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
18 éve vagyunk együtt, és én még mindig kívülállónak érzem magam.
2022. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos a családja elég gázos, az egyik testvér egy nárcisztikus egoista önző világ lustája, a másik egy álomvilágban élő eltartott monomániás terézanya, az egyetlen élő szülő pedig szintentartó alkoholista.

A "család" már rég nem él együtt...

Mindíg is kívülállónak fogom magam érezni!

2022. okt. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Engem, hiába az évek és a gyerekek sosem fogadtak be. Eddig is kívülállóként tekintettek rám, eztán is úgy fognak. Testem lelkem kitettem hogy megfeleljek de nem.
2022. okt. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!