Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogyha egy...

Az normális, hogyha egy anyuka jobban szereti az unokáit, mint a saját gyerekeit?

Figyelt kérdés

Nővérem már felnőtt, családja van, én és az öcséim még otthon lakunk.


Minket sose szeretgetett, becézett úgy, ahogy őket.

De egyéb tettekben is megnyilvánul: nem ehetem meg a sajtot, mert azt az unokáinak szánja, ha megbeszélünk valamit, abból csak akkor lesz valami, hogyha a nővérem a gyerekeivel nem állít be, mert akkor anyám ott hagy csapot-papot, mintha nem lenne holnap, vagy mintha csak havonta látná az unokáit. Szülőire is azért nem ment, mert betoppant hivatlanul a nővérem a gyerekeivel, és ő unokázni akart. Pedig egy héten többször is látja őket.


2022. nov. 6. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de sok ilyet ismerek.
2022. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat sajnos gyakori. Anyám szülei is ilyenek voltak. Anyukamekat le se sz.rták, vagy orditottak velük, ez a kettő váltakozott. Karacsonyra az aznap megvett cuccokat vágta le a fa alá röhögve az anyjuk, bolti csomagolopapirban, szatyorban, hogy na, itt az ajándék. Minket meg kenyeztettek, imadtak, folyton jöttek, karácsonyi csodavilágot csináltak. Csak nagyon kesőn fogtam fel, mennyire fájhatott ez anyamnak, de sose mutatta ki. Most is azt mondja, örül, hogy minket már szerettek. De bennem van keserűség.
2022. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Szeretett nem jogi formula .
2022. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nem normális szerintem, de nálunk is így van. A szüleim nyíltan mondják is a mi jelenlétünkben is akár, hogy az unokáikat jobban szeretik, mint minket. Még a bátyámat is meglepte pedig az ő gyerekiről volt szó m. Legkisebb gyerekként nekem meg még rosszul is esett picit :D
2022. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Isti1976 válasza:
37%

Végeztek egy sok évig tartó kutatást, ami azt elemezte, melyik gyereküket szeretik jobban a szülők, van e kedvenc és az ő válaszukhoz képest mit gondolnak a gyermekeik. Az eredmény az volt, hogy volt a szülőknek kedvence, viszont és ez a lényegesebb, minden gyerekük azt gondolta, hogy a másikat szeretik a szülők jobban, képtelenek voltak megtippelni a valóságot. Ezt szerintem tovább lehet általánosítani a kérdésedre; lehet hogy ti úgy érzitek, titeket szeret kevésbé, de minden gyermek azt érzi, hogy őt szeretik kevésbé és másik gyereket pedig jobban a szülők/nagyszülők.


Másik oldalról a nővérednek a gyerek születése egy hatalmas stresszfaktor (az öröm mellett) az életében, a szülés után rendbe kell jönnie testileg, szétesett az addigi élete a gyerekek kiszolgálása őrli fel, nem tud elmenni úgy sehová, mint régen, a gyerek éjjelente nem hagyja aludni amíg bébi, később jön a dackorszak az "utálatos 2 éves" gyerek, anyukád ugyan ezeket átélte veletek és tisztában van azzal, támogatnia kell a nővéretek. Ti is meg fogjátok ezt a támogatást kapni, amikor szükségetek lesz rá.

2022. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Abból a szempontból normális, hogy az unokából csak a jó jut, kötelezettség nélkül, és ezért lazábbak tudnak lenni a nagyszülök az unokával, mint a gyerekkel akit nekik kell hajtani, meg küzdeni vele\érte napi szinten. Ennyi az egész alapja a "jobban szereti" szituinak.
2022. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyêbként sokszor nem is arról van szó, hogy jobban, szeretik őket, csak egy gyereket, egy unokája teljesen másképp lehet szeretni, mint egy felnőttet.
2022. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy másként, vagy "felhőtlenebbül" szereti őket, normális is lehet akár (életkor, más jellegű kapcsolat miatt). Az, hogy háttérbe szorít, elhanyagol titeket, nem normális, főleg, ha kiskorúak vagytok.
2022. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem elhet ezt a kalszikus értelemben mérni szerintem h menynire szereti.
2022. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez már régi dolog, a nagyszülőség az ilyen. Szülő sosem mondaná azt, hogy: milyen ügyesen gyújtotta fel Lalika a házat... Normális ember ezen nem akad fenn, szóvá sem teszi, értelmetlen, mint a Nap elő kerülő felhővel veszekedni (ja, hát akinek nincs amúgy ezen kívül élete, az csinálja, persze, nehogy már öngyi legyen).
2022. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!