Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Hogyan oldjátok meg...

Fiatalok! Hogyan oldjátok meg a saját önálló életeteket?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy ma egy fiatal pár esetében evidens, hogy saját lakást/házat akarnak, mielőbb elköltözni a szülőktől. Általában még az ésszerűség rovására is ez a trend. (Többlakásos tehermentes szülői ház vs kislyuk lakáshitelből.) De én akárhogy is számolok, nekem az jön ki, hogy amilyen nettó keresetek vannak Magyarországon (átlagemberekről beszélünk) és amekkora egy albérleti díj vagy egy lakáshitel törlesztőrészlet, plusz a külföldi tulajdonú, privatizált közműcégek által diktált lakásrezsik és az élelmiszerárak, hogy ez jószerivel LEHETETLEN. Egyszerű matematika, hogy sok munkáltató le van ragadva még mindig a 70-80-100e fizunál. A minap olvastam egy kérdésben, hogy valaki havi 90-et fizet egy kislakás törlesztésére, 30 évig(!!!) (Miközben tehermentes nagy házuk van otthon) Tehát egy párnak ez durván a fele bevétele. Kb 40-50 a havi rezsi egy ilyennél. (hallomás) és akkor két ember kb 40-et osszon be: enni, öltözni, kábeltv internet, mobiltelefon netán autóóó...

Érdekelne, hogy ki hogy csinálja?


2010. szept. 30. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

NEHEZEN!

De van,hogy az emberek inkább nélkülöznek pár dolgot és kettesben tölthetik az időt,szeretetben,megértésben mint hogy otthon hallgassák a szülőket.

Sajnos nem mindenkinek adatik meg a jó családi körülmény:/

2010. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
ez nagyon szakmai lett
2010. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én egyetemista vagyok, kb. 30 ezer forintom van havonta összesen. Ebből 10 ezer a kollégium, másik 10 a bérlet + vonatjegy (ha hazamegyek hétvégére, legalább egyszer egy hónapban muszáj, mert a koliban nem tudom kipihenni magam), és az összes többi dolgot (kaja, jegyzetek, telefon stb.) a maradék 10 ezerből fizetem. Nagyon húzós, de ha tesco gazdaságos dolgokat veszek, akkor nem halok éhen :D Ehhez képest ha két emberre jut 40 ezer forint, abból vígan meg lehet élni :D
2010. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én 25 a párom 26 éves, hol az én szüleimnél hol az ő szüleimnél vagyunk. Nincs pénzünk saját lakásra, csak az albérlet jöhet szóba. Most egy vidéki kis faluban lakunk, és Budapesten szeretnénk albérletet októbertől. Milyen áron van egy albérlet plusz a rezsi Budapesten? Munka is kellene természetesen mindkettőnknek.
2010. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mivel sok bizniszben benne voltam elég fiatalon(18-19 évesen) így szinte bármiből tudok pénzt csinálni persze ennek a fele nem törvényes úton történik, de nem fogok azért elmenni itthonról külföldre h jól éljek. Most 23 éves vagyok, már 20 évesen saját lakásom volt amit persze önerőből hoztam össze.

Nem reklámozom senkinek se h honnan vannak a holmijaim, mindig kitalálok vmit, ha 1 régebbi ismerőssel futok össze.

A bejelentett jövedelmem 90e ft, és mellette csinálom a kiegészítő dolgokat amiről persze nem tud senki.

23/F

2010. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
én sehogy, anyáméknál héderezek, ennyi pénzből jó eséllyel a halálom napjáig.
2010. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A nem törvényes válaszolótól kérdezném mégis mi?Látom mások annyira jól élnek és még nem is dolgoznak.Értem én,hogy illegális,de mi?mi??mi???:D
2010. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Aki egy kis lakásra kifizet havi 90-et 30 évig az nem komplett, ennyiért már egy jó nagy lakást is lehet kapni (persze mi a kicsi).

A válasz: nehezen, akkor is ha nem 70-100-ról van szó, úgy hogy a magyar átlag nem jár nyaralni, nem jár színházba, nem jár mozi, étterembe, szórakozóhelyre, mert erre már nem jut a hitel a rézsi meg a kaja mellett.

2010. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Állandó kereslet van a fűre pl. Mellette okmányok eladása több kézen át és hozzám már csak a pénz 1 töredéke jön. persze ez kétszerese a 90e ft-nak

Telefonok/ruhák tovább adása

2010. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

aki jól tud bűnözni, és nem kapják el, attól nem sajnálom. de kapcsolatok nélkül az se megy.

mert eladni lehet hogy el tudnád a cuccokat, de ha nem tudod beszerezni, marad a kulimunka. :)

2010. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!