Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összekötnétek az életeteket...

Összekötnétek az életeteket egy külföldi, más kultúrából származó emberrel?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok az előnyökről és hátrányokról? Tudjuk ,hogy pl az ázsiai,keleti távol-keleti nők és férfiak sokkal tovább élnek mint az európaiak,és nem látszik meg rajtuk az idő múlása sem annyira. Ebben az esetben is számít a már sokszor kielemzett korkülönbség? Köszönöm,ha válaszoltok!
2011. júl. 29. 22:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Csak az igazi szerelem számít,ha ez megvan,akkor mindegy hogy te szegény/ő gazdag,te fiatal/ő idősebb pár évvel/te magyar/ő mittudomén mi...
2011. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
52%
Én teljes mértékben ugyanazt gondolom mint az első válaszadó :)
2011. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha szeretjük egymást ÉS egyezik a személyes értékrendünk, akkor minden további nélkül, függetlenül a kultúránktól.
2011. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem kötném össze az életem egy más kultúráju emberre. Mert abból csak a gond van, én más várok, mint amire őt tanították, és fordítva. Kizárt, hogy jó süljön ki belőle.
2011. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem, soha!
2011. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És hogy tovább fokozzam,mi a véleményetek egy esetleges 15-20 éves korkülönbségről a 2 különböző kultúrájú ember között? Egy pár napja feltett kérdés ihlette meg az én kérdésemet,és elkezdett foglalkoztatni,azóta ezen kattog az agyam.
2011. júl. 29. 22:24
 7/19 anonim ***** válasza:
az attól függ. ha neked tetszik az, amire tanitották, az értékrendje és neki is tetszik a tied akkor mehet, ellenkező esetben csak a gond lesz később. amugy kicsit off de az ázsiaiak meg pont azt mondják, hogy a fehéreken nem látszik ugy az öregedés :D kinek mihez van szokva a szeme. az meg hogy tovább élnek... attol függ hol. ha te kimész pl japánba, nagy valoszinüséggel tovabb fogsz élni mint magyarországon.
2011. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
jesszuss! megijesztessz! fogalmazz pontosabban mire keszulsz? remelem jol atgondolod mit akarsz tenni!
2011. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Miért érdekel az annyira, hogy ki milyen korú, meg mennyire látszik rajta a kor? Ez számít csak neked együttéléskor?


Inkább az a probléma az eltérő kultúráknál, hogy nehezebb a kommunikáció, több a félreértési lehetőség, mások a szokások, elvárások, nehezebb összecsiszolódni. Tehát sok olyan dologgal is meg kell küzdeni, ami azonos kultúra/háttér esetén nincs.

2011. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Valóban, az ázsiai nők gyakran még (fiatal) nagymama korban is fiatalnak látszanak. De honnan tudod, hogy a párodnak nem az európai nők tetszenek? Úgy értem lehet őt abszolút hidege hagyják azok a nők akkor pedig sosem fog hozzájuk hasonlítgatni. Másrészről ő jó esetben téged szeret. Nyilván gondolt már rá, hogy mi lesz később...

De amúgy szerintem ez aranyos, meg is kérdezhetnéd tőle mit gondol erről. Valószínűleg megnevetteted majd.

2011. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!