Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességem lenne ott lenni...

Kötelességem lenne ott lenni a temetésen?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy a barátnőm papájának a nővére halt meg. Talán 1x 2x láttam őt, beszélni nem beszéltünk. A barátnőm szeretné ha ott lennék, de az anyjáék nagyon nem szeretnek engem és ráadásul a főiskola is közbeszól mert azon a napon olyan tárgyaim vannak hogy ha kihagyom akár 1 évet is csúszhatok. Szerintetek?
2010. okt. 1. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem kötelességed, de ha a párom szeretné, hogy mellette legyek, én biztosan ott lennék. Persze ez azon is múlik, milyen minőségben vehetnék részt a temetésen. Ha a párom mellett állhatnék, elmennék. De ha nem engednének a család közelébe, hanem idegenként álldogálhatnék egyedül a tömegben, akkor kihagynám.
2010. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha már előre ennyire kelletlen vagy ott, akkor én biztosan nem mennék el. Ráadásul még évvesztes is lehetel. Na,ne!
2010. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most mondta bnőm, hogy mellette állnék. Bár én erre nem vennék mérget, nemhinném hogy ő fogja eldönteni.
2010. okt. 1. 19:22
 4/6 A kérdező kommentje:
És persze a szülei (főleg az anyja) nemhinném hogy szeretné hogy ott legyek.
2010. okt. 1. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ahol nem látnak szívesen oda én sem mennék. Pláne hogy neked sokkal fontosabb dolgod van. Nem hiszem, a leírtak alapján, hogy annyira megrázta a barátnődet és mélyen érintette ez a haláleset. Szóval szerintem nem kell elmenned. Ez nem olyan mintha az anyukája halt volna meg.
2010. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy nap miatt senki sem hagy ki egy félévet. Akár beteg is lehetnél. Ha a barátnőd hív, akkor szüksége van rád.

Nekem rosszul esne a helyében, ha nem mennél. És az anyjának is egy nagy lehetőség lenne, hogy ellened beszéljen.

A temetés nem buli, ahol fontos, hogy szívesen lássák az embert. Temetésen a megjelentek a gyászban osztoznak, és a család hálás érte, és meg szokta köszönni a részvételt.

2010. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!