Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kötelességem lenne...

Tényleg kötelességem lenne róla gondoskodni?

Figyelt kérdés
Elég szűk családi kőrbe születtem.A szüleim meghaltak,testvérem nincs. Anyukám húga rákos lett,és kijelentette hogy hozzám költözik,mert nekem kell gondoskodni róla. A bökkenő csak az,hogy neki van két gyereke. Mikor rákérdeztem miért nem hozzájuk megy,erre csak azt mondta,hogy nekik megvan a saját életük. A nagynéném egész életemben azt mondta milyen semmire kellő,buta,csúnya vagyok,bezzeg az ő gyerekei. Nemet mondtam,de kicsi lelkifurdalásom van,mert tudom a "drága" gyerekeire nem számíthat. Én egyedül élek. Szerintetek mit kellene tennem? Öszintén megmondva nagyon nem akarom,hogy nállam éljen,egyszerűen nem tudom elfelejteni a rengeteg bántást,amit tőle kaptam.
2011. nov. 7. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed!És ne legyen lelkiismeretfurdalásod!

Ha van időd, kedved,energiád akkor odamész és segítesz,de nem költözzön hozzád önhatalmúlag senki!

Ahogy az ő tökéletes gyerekeinek, neked is megvan a saját életed!

2011. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szívesen teszed, akkor ne gondoskodj róla. A gyerekeinek kéne, el sem tudom képzelni, hogy milyen ember az, aki nem segít a beteg anyjának:/ Az a lényeg hogy azt csináld amit szíved szerint tennél és ha érzelmileg zsarolna, ne hagyd magad
2011. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek sem mindig kötelessége, bár mondjuk az esetek többségében az.


Neked egyáltalán nem. Neked is megvan a saját életed és kész. Ezt közöld is vele, főleg, ha nem felhőtlen a viszonyotok úgy egyébként sem.

2011. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy képzeli, hogy rendelkezhet a te életeddel!


A drága gyerekeit meg ő nevelte ilyennek.


Ne legyen lelkifurdalásod, nem kötelességed gondoskodnod róla. Pláne nem parancsra.

2011. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek minden előttem szólóval. Én is egy elég empatikus, és nagy szívű ember vagyok, de ezt én is visszautasítottam volna. A nagynénéd nem elég intelligens, hogy ekkora terhet rakna rád, úgy, hogy ott vannak a szuper gyerekei. Ne legyen lelkiismeret furdalásod!!!


Te viszont miért vagy ennyire egyedül? :(( Még nem lehetsz olyan "öreg". :)

2011. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ava87 ***** válasza:
92%

A gyerekeinek megvan a saját életük. Oké, de miből gondolja, hogy neked nincs? Elsősorban a gyerekei kötelessége lenne.

Szerintem inkább az unokatestvéreidre próbálj meg hatni.

2011. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Előttem leírtak mindent!:)

Ne rendelkezzen a Te életeddel, neked is bizonyára megvan a saját életed, a saját céljaid és álmaid.

Ha az Ő gyerekei olyan tökéletesek, akkor menjen hozzájuk.

Én nyugodt szívvel mondanám a helyedben neki, hogy mivel te egész eddigi életedben "semmirekellő, buta, csúnya" voltál a számára, ezért most is meg szeretnél maradni ennek, és hagyjon békén.


Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert nincs miért. Ha nem lennének gyerekei, akkor más lenne a helyzet, de így nem.

2011. nov. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy percig ne legyen lelkiismeret furdalásod! Felháborító amit ez az ember megenged magának....Eszembe nem jutna megengedni h hozzám költözzön, a helyedben. Neked is van saját életed! Menjen csak a tökéletes gyerekeihez...De ha azokra nem számíthat, neked akkor sem kell semmit tenned, amennyit bántott.
2011. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

A gyerekei kötelessége!!!


Más lenne, ha Veled lenne közeli kapcsolata, a gyerekei le se sz*rnák, és Te szívesen vállalnád (voltam ilyen helyzetben). De nem kötelességed semmi ebben a helyzetben.

2011. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

25 éves vagyok,nem rég ért végett a párkapcsolatom,ezért élek jelenleg egyedül.

Tényleg nem fogom hagyni hogy itt éljen, néha majd meglátogatom. Visszaolvasva a kérdésem lehet úgy jön le,hogy befolyásolható,ugráltatható vagyok (nekem ez jönne le),de nem vagyok ilyen. A gond leginkább az,hogy a nénikém úgy tudja előadni magát,hogy a végén mindig azt hiszem,neki van igaza.

2011. nov. 8. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!