Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet abból konfliktus, ha...

Lehet abból konfliktus, ha hozzám (hozzánk) semmilyen kutya nem jöhet, a párom családjába meg mindenkinek kutyája van?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 00:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Abból lehet a konfliktus, ha nem tudtok normálisan nyíltan kommunikálni.

Szerintem normális ember eleve nem viszi vendégségbe a kutyáját, el se tudom képzelni a szituációt: mindenkinek van kutyája, aztán jön négy vendég, hoz négy kutyát egy panelba... lenne abból egy kis felfordulás. Szerintem eleve senkinek eszébe nem jut, ez a te parád, de azért valamikor viccesen nagyon elmondhatod, hogy nagyon nem kutyabarát a lakásotok.

2022. dec. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%

Van kutyám, csak akkor viszem, ha több napra megyek közeli ismerőshöz, baráthoz, ahol vagy nincs kutya, vagy jól ismerik egymást az én kutyámmal, és kifejezetten előre le van beszélve, hogy kutyástul megyünk.

Nem kell mindenkinek szeretni egy adott állatot, nekem elég, ha nem bántja, nem várom el, hogy szeresse a kutyámat. Nem is viszem a nyakukra.

Lehet-e konfliktus? Igen, lehet, mert vannak normális kutyások, meg normális nem kutyások, illetve hülye kutyások, és hülye nem kutyások is...

Sajnos, általános megfigyeléseim szerint, a populáció kutyás és nem kutyás részében is lényegesen több a hülye, mint a normális...

Ha közületek bárki az első csoportba tartozik, lesz konfliktus. Ha nem, akkor nem lesz.

2022. dec. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk volt belőle probléma, mert a kutyás egyszerűen nem akarja/akarta megérteni, hogy a család többi része nem szeretné, hogy vigye oda a kutyáját. Sok vita volt ennek kapcsán (na nem velünk, mi határozottan rövidre zártuk, ha nem jön így, akkor nem jön), de volt ott ordítás, lelkizsarolás, az unoka nemláthatásával kapcsolatos fenyegetések, minden.


De szerintem ritka, hogy ennyire nem normálisan bele legyen valaki betegedve a kutyájába. Nyilván az a gáz, ha ez pont a te rokonod, aki nem érti, hogy nem visszük senkihez a háziállatunkat.

2022. dec. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem számít, hogy kutyájuk van vagy tehenünk, vendégségbe indokolatlan állatot vinni, ha csak nem külön ez a lényeg.

Nekem is van kutyám, eszembe nem jutna, hogy vendégségbe egy másik ember házába magammal vigyem csak úgy.

Amúgy ők már jelezték felétek, hogy vinnék a kutyákat vagy csak te gondolod túl, kérdező?

2022. dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%
Abból lehet konfliktus, ha valamelyik rokon annyira hülye, hogy megbeszélés nélkül megjelenik a kutyával. De az ilyentől jobb is távolmaradni.
2022. dec. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%
Életemben nem vittem máshoz kutyát, de a macskámat sem.
2022. dec. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van kutyám, a legtöbb helyre viszem magammal. Ha valahova meghívnak, akkor meg szoktam kérdezni, hogy vihetem-e magammal. Eszembe nem jutna megsértődni, ha valahova nem vihetem.

Ezt nyíltan meg kell beszélni, mert ebben a témában nincs kompromisszumos megoldás.

2022. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötelező mindenhova vinni a kutyat.
2022. dec. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%

"Ha valahova meghívnak, akkor meg szoktam kérdezni, hogy vihetem-e magammal"


De miért kell ezt egyáltalán megkérdezni, hogy jut az eszedbe az, hogy más szeretné, ha odavinnéd hozzá a kutyádat? A kérdés felmerülésének okát sem látom, nekem mondjuk macskám van, de ha kutyám lenne, akkor sem jutna eszembe sem, hogy egyáltalán megkérdezzem, annyira alap, hogy nem viszünk máshoz háziállatot.

2022. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%

ma 16:35, az teljesen rendben van, hogy ő esetleg el szeretné vinni, ÉS így megkérdezi. Erre a vendéglátó egyenest tud válaszolni, hogy jó, vagy nem jó. Egyenes kérdés, egyenes válasz. Miért is kéne bárkinek is a másik fejével gondolkoznia?


Tehát MEGKÉRDEZNI nem illetlen dolog, elvinni kérdezés nélkül, vagy elutasító válasz esetén megsértődni viszont nagyon bunkó dolog.

2022. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!