Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülőknek nem kell...

A nagyszülőknek nem kell egyformán szeretni az unokáját?

Figyelt kérdés

Anyósomnak 3 gyerekétől van 6 unokája.

De ő csak a második legidősebbet és a legkisebbet szereti. Sokáig nem is tartottuk a kapcsolatot, mert olyan dolgokat talált ki a gyerekeimről, hogy kiveszik a pénzt mások zsebéből. Most meghalt az apósom (november végén került kórházba, decemberben meghalt), és újra felvettük vele a kapcsolatot. De már megint megszakítanám a fent említett ok miatt, de férjem azt mondta, hogy egy nagymamának nem dolga egyformán szeretni a gyerekeket (nyíltan megkülönbözteti őket).


2022. dec. 27. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

A "kell"-t nem lehet értelmezni a szeretettel kapcsolatban. Nálam amúgy ez gyerekkoromban felemás volt, anyai nagyszüleimnek kedvenc unokája voltam, apai nagyszüleimnek pedig csak és kizárólag a fiúk voltak az unokái, én lány lévén megkaptam, hogy örüljek, hogy a szüleim felnevelnek, és nem dobtak ki születésemkor (igen, ezt pontosan ezekkel a szavakkal, 8 éves voltam akkor).

Nem nehéz kitalálni, nem szívesen jártam az apai nagyszülőkhöz...

2022. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
11-es, de gondolom a többiek meg az anyai nagyszüleidhez nem szívesen jártak, mert ott meg azt làtták, hogy Te vagy a kedvenc.
2022. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem, valóban nem jártak az apám öccsének gyerekei az anyai nagyszüleimhez. De az anyai nagyszüleim soha nem mondtak volna olyasmit egy gyereknek, hogy "örülj, hogy felnevelnek, mert te csak egy lány vagy" - mert ők embernek tekintették a nőket is. Hiába, ők már csak ilyen fura emberek voltak.
2022. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%
Oké, 13-as, de azért annyira lelketlenek mégis voltak, hogy kimutassák a többi unokájuknak, hogy őket nem szeretik annyira...
2022. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%
#14, nem volt több unokájuk. Viszont igen, mindenki másnak kimutatták, hogy nem szeretik őket annyira, mint engem. Ezt elismerem, tény.
2022. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%

15-ös, mi van?


Azt írtad, a kedvenc unoka voltál és apád testvérének a gyerekei nem is jártak annyit oda, most meg azt írod, nem volt más unokájuk :D


Vagy félreértjük egymást, többi unoka alatt az öccs gyerekeit értettem nyilván.

2022. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
84%
16, inkább veled mi van? Írja, hogy az anyai nagyszülőknél csak ő volt unoka. Miért is jártak volna oda az apa tesójának a gyerekei? :)
2022. dec. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!