Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tudja, hogy szerelmes...

Anyám tudja, hogy szerelmes vagyok, ezért győzköd, hogy közeledjek a srác felé, de én nem akarok. Miért nem lehet békén hagyni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szerelmes lettem egy srácba. Az egyetemen ismertük meg egymást. Szerintem egyoldalúak az erzelmeim, de igazából lényegtelen, szeretném elfelejteni ezt az egészet. Nekem van egy olyan elvem, hogy nem kezdek olyan emberrel, aki hívő. Én nem vagyok vallásos, és azt gondolom, hogy ez egy elég nagy ellentét lehet komoly kapcsolat esetén, én pedig csak komolyat akarok. Eddigi ismerkedéseim során is mindig belefutottam a vallásos emberekbe. Nyilván egy random tinderről megismert személyt első tali után könnyű lerázni, nem fáj senkinek, mert nem ismerjük egymást. Viszont beleszerettem valakibe, és ahogy közelebbi (baráti) kapcsolatba kerültünk egymással kiderült, hogy neki fontos a vallása. Nem hinném, hogy ő viszonozza az érzéseim, szerencsére. Szeretném, ha a kapcsolatom vele baráti maradna, ha már minden nap látni kell egymást.

Viszont amikor meséltem róla otthon, mert jó a kapcsolatom a családdal, elég egyértelmű volt, hogy én hogy gondolok rá. És tudom, hogy anyám nem akar rosszat, de folyton noszogat, hogy mi lenne, ha... Sűrűn szóba kerül...

Miért nem lehet leakadni a témáról?


2022. dec. 30. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg anyukádnak, hogy bár barátként szimpatikus, és akár több is lehetne, de van pár dolog, ami miatt sosem működne, úgyhogy annyira nem is érdekel.
2022. dec. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%
Nem tudom neked mit jelent a szerelem, de ahogy látom elég bizarr dolog ez nálad ahogy ezt most így leírtad.
2022. dec. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha igaz akkor miért nem neki mondod mindezt?
2022. dec. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem hagy békén, mert nem mondod meg neki, hogy hagyja abba, nem fogsz vele összejönni.

Az szép dolog, hogy őszinte vagy anyáddal, de azért ennyire nem kellene, legközelebb akkor mesélj neki szerelemről, ha kapcsolat lesz az illetővel.

2022. dec. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez van, tanultal vmi ujat.. legkozelebb ne meselj rola
2022. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az örök szülőprobléma. Anyu jót akar, de nem tudja, hogy nem így kell.


Kérdezd meg tőle, neki jólesett-e annak idején, ha az anyja az intim életében turkált. Magyarázd el neki, hogy abban a korban vagy, amikor már van intim életed. Az pedig attól intim, hogy senkinek sincs köze, beleértve a szülőket. Nem illik szóvá tenni, nem illik beleszólni. A szülőnek pedig legfőképpen nem, mert a szerelmi életben nekik abszolút, semmilyen formában nem szabad jelen lenniük! Kizárólag akkor, ha hozzájuk fordulsz, és kérdezel. Addig legyen szíves diszkréten csendben maradni, és maximum feldolgozni fejben, amit valahogy megtud. Mintha egy idegen lennél.

2022. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#2 Miért lenne bizarr? Hosszútávra tervezek mindig. Nem pedig arra, hogy középtávon az összeegyeztethetetlenségek miatt megbántsuk a másikat és csúnyán legyen vége.
2022. dec. 30. 11:07
 8/10 anonim válasza:
12%
Találd meg Istent, majd ő is rád talál…(vagy nem).
2022. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%
Ideje anyukáról leszakadni. Nem meséljük el az anyánknak a szerelmi életünket, meg a barátságainkat se részletezzük. Csak majd a párkapcsolatot felszínesen megemlítve, ha már minimum 4 hónapot megélt. A felnőtté válás alapja, hogy már nem olyan "jó a kapcsolatunk a családunkkal".
2022. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is ilyen vagyok, de apám annak idején nem bírta felfogni. Állandóan csesztetett, hogy menjek "csajozni", hengereljem magam alatt a puncikat. Amikor végre volt egy barátnőm, állandóan ott ugrált, hogy miért nem hagyom már ott, "miért kell leragadni egynél". Frusztrált buta paraszt volt, sose jött össze neki normális nő. (Implikálva, hogy anyám sem volt az.)
2022. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!