Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne rászoktatni?

Hogyan kéne rászoktatni?

Figyelt kérdés

Hogyan kéne rászoktatni öcsémet hogy kitörölje magának?

Most lesz 9 éves de még mindig elvárja hogy más törölje ki neki, mikor meg azt mondják neki hogy oldja meg magának akkor kiakad

Nagyon telefon függő és mindig nyomkodja, wc-n is, viszont ha elvesszük tőle se ér semmit mert nagyon makacs


Nem kérek “Majd a pofon helyreteszi”-t, köszönöm


2023. febr. 1. 19:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Sokat telefonozik a wc-n, majd lesz egy patentos kis aranyere :D
2023. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy született, hogy telefonfüggő? Nehogy már ő legyen megbélyegezve, ez a szüleitek szégyene. 9 évesen a wc-n is nyomja... eszem megáll...

Nálunk is van egy 9 éves, 3 éves kora óta magának törli, telefonja nincs (csak okosórája, ami annyit tud, hogy 5 telefonszám be van írva, azokat fel tudja hívni, ha baj van, de nincs rajta net, sem játék stb).

Elképesztő milyen gyerekeket nevelnek... persze elhiszem, hogy könnyebb telefonnal meg tv-vel, így egy büdös szót nem kell hozzá szólni. Nálunk tv sincs, ellenben millió könyv, társas, közös játékidő, heti 3x edzés igen.


Nálunk úgy volt, hogy elmagyaráztuk neki hogyan kell, papírt félbehajtani, felfele törölni, ismételni, amíg fehér nem marad a wc papír. 3 évesen megértette, szerintem a 9 éves is meg fogja. Ha meg hisztizik, nem hajlandó kitörölni, akkor ott kell hagyni, nem kiszolgálni.

A szüleim mesélték évekkel ezelőtt, hogy ismerősöknél voltak, és a 15 éves fiú kiabált ki a wc-ről h végzett, az anyja ugrott és ment kitörölni neki. Szüleim majdnem lefordultak a székről...

2023. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mossa ki magának? Kád szélére csücsül, aztán zsa, megmossa.
2023. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja és amúgy mi az, hogy "elvárja"?

Elvárásokat a szülők szoktak a gyerekek felé támasztani, nem fordítva. Az egyik gyakori elvárás pl. h rendezze el maga után a wc-t,törölje ki magának, mossa meg a kezét stb..


Tényleg ott kell hagyni, ha hisztizik. Lehet ordibálni fog egy darabig, de ki kell bírnotok, aztán majd megunja. Persze előtte telefont elvenni, mert olyan zombit csináltatok belőle, hogy órákig ülne telefont nyomkodva szaros seggel a wc-n..

2023. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
És az iskolában ki törli ki neki?
2023. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
15. Gondolom az iskolát végigszenvedni, ha kell neki. A szomszédom is ilyen, ő is 9 éves, folyton a telefont vagy a ps-t nyomja, ő sem törli ki magának. Mi vittük iskolába reggel, fordítva vette fel a cipőt és elindult, én hívtam vissza, hogy cserélje meg. Döbbenet.
2023. febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Ja és persze tépőzáras cipő, mert masnit kötni nem tud...

Ez mind a szülők hibája, lusták megtanítani alapvető dolgokat a gyereknek, a kezébe nyomnak egy telefont és le van tudva a nevelés, így a gyereknek sincs igénye, hiszen olyan buborék, hogy fel sem tűnik neki, hogy kacsaláb van a cipője, hogy nem mos fogat sosem (fogkeféje sincs) stb...

A szomszéd kisfiú szó szerint olyan, mint egy zombi, szürke a bőre és hatalmas sötét lila karikák vannak a szeme alatt. Azt mondta az anyja, hogy nem tudja mikor alszik el a gyerek, mert amikor ők elalszanak, akkor a 9 éves még telefonozik....

2023. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 NTBS ***** válasza:
100%
Nem csináljátok meg helyette.
2023. febr. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Törölné ki neki a franc, és hogyha vergődne, megszégyenítem a barátai előtt.


Nem érdekelne, az öcsém pont ilyen elkényeztetett kis görcs volt - addig, míg a barátai előtt le nem oltottam.

2023. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem troll kérdés… és eszembe jutott egy újabb nem troll kérdés


A szüleimet hogy vehetném rá arra hogy ne töröljék ki neki?

Van hogy néha otthagyják azzal hogy “oldja meg” de a következő nap már újra ugranak


Ha észreveszem, hogy mennének, rángassam el onnan őket? Hogyha mondom nekik, az nem ér semmit, próbáltam


Nekem pedig már egyre jobban fáj nézni amit csinálnak xd

(Úgyhogy kérek mindenkit, ne úgy fogalmazzatok mintha én is -bűnös- lennék ><)

2023. febr. 2. 17:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!