Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne rászoktatni a...

Hogyan lehetne rászoktatni a tesómat az olvasásra?

Figyelt kérdés

Én nagy olvasó vagyok. Kb harmadik osztályban kezdtem, a Harry Potterrel, aztán egyre többet, és többet olvastam. Már nem csak fantasykat, hanem szépirodalmat is olvasok, és imádom!

A tesóm 13 éves. Értelmes, okos fiú. Régen nagyon szeretett olvasni. Aztán ahogy elment felső tagozatra, egyszer csak kijelentette, hogy utál olvasni, és ez így is marad. Próbáltak olyan könyveket keresni ami az érdeklődési köre. Nem erőltetem, hagytam, ha nem olvas most, majd fog. Akkor kezdtem el megijedni, amikor megváltozott. Tudom, kamaszodik. Már nem érdekli semmi, csak a videojáték. Régi barátait lecserélte. Jómúltkor felajánlottam neki, hogy elviszem egy kedvenc helyére, ha elolvas egy harminc oldalas kis könyvecskét. Lehülyézett, és otthagyott. Én 17 vagyok, lány.

Hogyan lehetne rávenni, hogy legalább egy kicsit, de tényleg egy kicsit olvasson?


2020. nov. 15. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek erőltetni, ha nem szeretné? Ő se akar erőszakkal leültetni a gép elé, hogy márpedig te most játszani fogsz. Mindenkinek más az érdeklődési köre, így van jól.
2020. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

" Nem erőltetem, "

De,erőlteted.

De miért kell?

El kell fogadnod,hogy ő más.

2020. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, igazatok van! Hagyom.
2020. nov. 15. 10:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendben.:)
2020. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába erőlteted,ha nem akar nem fog olvasni.
2020. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha régen szeretett olvasni, simán visszatalálhat hozzá.

Én más generáció vagyok, később lett ennyire része a gép az életemnek, de nálam is volt ilyen. Gyerekként, kiskamaszként könyvmoly voltam könyvmoly családból, a könyvtárba hazajártam kb. Aztán mikor lett gépem, és belemerültem engem érdeklő dolgokba, akkor a könyv háttérbe szorult, szinte nem is olvastam, csak nagyon keveset. Felnőtt fejjel álltam rá vissza, mániákus könyvvásárló vagyok, itthon nem győz morogni a párom emiatt :)


A tesódnál súlyosbíthatják a dolgot, hogy kamasz, nyilván a haverok is beszólnak, hogy csak a sok hülye gyík olvas folyton, stb.

Ha tényleg szeretett régen olvasni, majd visszatalál. De ha nem, akkor sincs nagy gond, neki más a hobbija. :)

2020. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Olvass minél többet, előbb-utóbb ő is visszaesés visszatalál hozzá
2020. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikkel játszik? Mert sok játéknak van könyvadaptációja, az lehet érdekelné. Egyébként én öcsémnek is volt pár éve még "nem olvasok, mert utálok" aztán kinőtte :D Mostse egy nagy könyvmoly de szokott olvasni néha :)
2020. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:
100%
Az utóbbi nagyjából 10 évben ez tipikus kamasz fiú viselkedés. Öcsém ugyanezt csinálta kb. 10 éves korától, nem lehetett kirobbantani a gép elől semmivel, max a haverjaihoz ment. Olyan 21 éves korára nőtte ki.
2020. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztori alapú játékokhoz kapcsolódva szoktak lenni könyvek is, de 13 évesen nem hinné, hogy azokkal játszik. :D


Aliens vs Predator, StarCraft, HALO, Mass Effect, Vaják, Gyűrűk ura.

Ezekben a "világokban" könyvek és játékok is vannak.

Pl ha kijátsza Middle-earth: Shadow of Mordor és Middle-earth: Shadow of War játékokat, akkor csak elkezdi érdekelni, hogy mi történt még Középföldén.


A képregények nem opciók? (nem csak Marvel/DC) Vagy mangák?

2020. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!