Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a húgom...

Mit csináljak, ha a húgom borzasztóan kihasználja a párját?

Figyelt kérdés

Tudom, semmi közöm hozzá, biztos irigy vagyok, meg rosszindulatú, csak kavarni akarom a sz_rt... Nem így van, sőt, én hoztam őket össze, mert a párja nekem egy nagyon jó barátom, konkrétan óvodás korunk óta jóban vagyunk (27-28 éves korosztály).


A húgomban mindig is volt egy nagyobb adag önzőség, szerintem az első 20 helyen saját maga áll a fontossági sorrendben, minden és mindenki más csak ezután jön.


A párjával is hasonló. Irreális elvárásai vannak, neki mindent is csináljon meg szegény, de őt hagyja békén. Tényleg olyanokat kér/követel tőle, amire normális ember nem is gondolna. Például nagyon szereti a munkáját, neki az az egyik hobbija is. Húgomnak ez nem tetszik, azt akarja, hogy mondjon fel és keressen egy olyan munkahelyet, ahol délután 4-kor feláll az asztaltól és onnantól vele foglalkozik. De legyen meg ott is a milliós fizetés, meg a hosszabb ebédidő, hogy tudja ebédelni vinni, meg azért valamennyire legyen kötetlen is a munkaideje, ha pl. utaznának, ne legyen gond.

Vagy a barátomé a lakás, ahol élnek. A húgom rágja a fülét, hogy adja el, kezdjen bele egy építkezésbe, mert őt zavarja, hogy "nincs elég tere" és hogy abban a lakásban élnek, ahol az ex is lakott még ezer éve... Mondta nekem, hogy vannak megtakarításai, de ma Budapesten építkezni 150 millió alsóhangon. Még ha eladja a lakást, akkor is bőven kellene hitelt felvennie és úgy érzi, hogy a húgom fel sem fogja, mivel jár egy ház felhúzása és hogy az nem megy csettintésre, ahogy ő gondolja.


Ez a gond, hogy nekem panaszkodik ezekről, folyamatosan hallgatom. Mondtam neki, hogy a húgom nem hímestojás, vesszen vele össze az agyament ötletei miatt. Hát de az nem úgy van, mert a húgom azonnal sír, és pakolja a cuccait, hogy ő akkor onnan költözik és nem is mer semmit mondani ezentúl, meg hogy neki ott nincs szava stb. Mindig ez a mártírkodás megy, közben a párja úgy ugrál neki, ahogy fütyül. Kitalálná, hogy ugorjon kútba, azt kérdezné a srác, hogy melyikbe.

1 éve vannak együtt és azt látom, hogy a húgommal egyre inkább elszalad a ló. Anyagilag is kihasználja, nyilván egy kapcsolatban beleférnek az ajándékok, kedvességek, de mondta a barátom, hogy a húgom minden hónapban listát küld neki, hogy mi tetszik neki, miket szeretne és itt nem párezres apróságokra kell gondolni... Vagy simán megrendeli magának a 130 ezres kabátot és erről aznap szól, mikor viszi a futár. Vagy mondja hónapokig, hogy éppen milyen több száz/ezer eurós táska, ékszer vagy akármi kell neki, megkapja, eltelik egy hét és már újabb kiszemelt darab van, ami "nagyon régóta a kedvence" és "tini kora óta arra vágyik és nézegeti minden nap a neten". Mondta, hogy megveszi neki, mert örömet akar neki szerezni, de a húgom olyan természetesnek veszi ezeket, mintha csak egy péksüteményt kapott volna.


Ti mit tennétek?

Egyik oldalról hallgatom a folyamatos panaszkodás (barát), másik oldalról pedig látom, mennyire hülyének van nézve a másik (testvér).

Azt hittem, hogy jót teszek azzal, hogy összehozom őket és az elején még tényleg teljesen más volt ez az egész, ahogy én láttam...


2023. febr. 9. 01:17
1 2
 1/20 anonim válasza:
81%
Papucs
2023. febr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Kamu. Ha nem, akkor a haverod a hülye, hogy még a hugoddal van.
2023. febr. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Ha a csávónak nem egyértelmű, hogy ki kéne dobni a francba a húgodat, akkor veszett ügy.
2023. febr. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Felnőtt emberek megoldják egymas közt.
2023. febr. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Szemétségből hoztad össze egy ilyen öntő barommal?
2023. febr. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
A húgod egy undorító, önző barom, aki pofátlanul élősködik valakin... egyértelmű, hogy a srácot kell észhez téríteni, hogy szabaduljon meg tőle mielőbb.
2023. febr. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

" én hoztam őket össze, mert a párja nekem egy nagyon jó barátom, konkrétan óvodás korunk óta jóban vagyunk (27-28 éves korosztály).



A húgomban mindig is volt egy nagyobb adag önzőség, szerintem az első 20 helyen saját maga áll a fontossági sorrendben, minden és mindenki más csak ezután jön." - na ezek alapján te se vagy piskóta, jó kis barát lehetsz, ha egy ilyen hisztérikát a barátod nyakába varrsz. A csávó meg egy papucs.

Hagyd a francba. Majd észhez tér, ha késő lesz. Van aki a saját kárán tanul.

2023. febr. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Külvárosi srác válasza:
96%
Mond meg a haverodnak, hogy küldje el a pics*ba a húgodat és inkább kú*vázon azt olcsóbban megússza, meg az idegrendszerének is jobb lesz.
2023. febr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
A srácnak már rég a sarkára kellett volna állnia. Nem elég férfias, egy normális férfi már rég helyretette volna ezt a csajt.
2023. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem te jöttél össze a csávóval? :D
2023. febr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!