Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rasszista a csaladom es engem...

Rasszista a csaladom es engem borzasztoan idegesit?

Figyelt kérdés

Szuleim eleg konzervativ, “mi mindent tudunk es megeltunk” tipusu emberek. En sem voltam sosem olyan hu de politikailag korrekt vilag eletemben, egy jo rasszista VICCEN mindig el tudok rohogni pl.

Viszont a csaladomnal feltunk, hogy neha eleg komolyan gondoljak. Ausztriaban vagyok egyetemista, most nezek uj lakasokat, eddig kolis voltam.

Azert akarnak lebeszelni egy lakasrol, mert szerb neve van a hirdetonek, es o biztosan atver majd valamivel.

Vagy egy masikrol azert, mert afrikai lenne a lakotarsam es o biztos valami link alak.

Az egy dolog, hogy en is kulfoldi vagyok es semmi jogom ilyeneket mondani, de a masik, hogy ezek engem borzasztoan idegesitenek.

Ha rajuk szolok az a valasz, hogy nagyon elosztrakosodtam es tul pc lettem utobbi idoben.

De persze nem csak ezek a dolgok vannak, otthon mjndig ezerrel megy a ci*anyozas es ne*erezes, meg azok ilyen insten atka alja emberek, ne koltozzek olyan kornyekre ahol sok a torok meg arab.

Engem ez nagyon idegesit es elegge csalodott is vagyok bennuk.

Lehet tenyleg nagyon pc lettem itt ausztriaban, de azert megis csak ez a helyes.

Pedig muvelt, doktoralt nagyvarosi emberek a szuleim

20/f



2022. márc. 7. 20:29
1 2
 1/14 vantel ***** válasza:
24%

Gyerekek mindig szerencsét próbálnak.

Világot látsz,négerekkel laksz. Megismered őket.

Szeretik idegesíteni szüleiket. Ha ők nem szeretik a cigányokat, akkor te szeretni fogod.

Ilyen a világ,így megy ez!

2022. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Semmit nem tudsz tenni. Nálunk párom családja ilyen... Németországban élünk, ha nagy ritkán kijönnek, akkor egész nap hallgathatjuk, hogy "itt tele van minden arabokkal meg négerekkel"... Akinek ennyire futja az intelligenciája, azzal nem tudsz mit kezdeni.
2022. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha egyszer is látnák magukat kívülről… Európa normálisabb részén mi magyarok vagyunk a balkáni fehér cigányok…
2022. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Majd megéget a kályha, aztán nem nyúlsz hozzá többet.
2022. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudsz mit tenni,ők ilyenek. Hagyd a megjegyzéseiket figyelmen kívül,és hagyatkozz magadra. Nem egy példát tudnék felhozni arra,hogy a fehér emberek is lehetnek gonoszak,ez nem a rasszon múlik.
2022. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Az izmusok soha nem hoztak semmi jót. Ez a rasszizmusra is igaz. De nem csak a jelentése, hanem maga a szó sem. A szüleidet nem felcímkézned kéne ezzel a szóval, hanem belegondolni, hogy azért mondják ezt, mert féltenek. Természetesen ettől még rossz dolog a rasszizmus, viszont azt se szabad figyelmen kívül hagyni, hogy különböző emberi csoportok más kulturális hátterűek, és máshogy fognak viselkedni veled. Nem kell elszaladni, ha egy négert vagy arabot látsz, de az se jó, ha az ösztönös félelmeidet elnyomod, merthogy nehogy rasszista legyél, és túl naivan, felelőtlenül viselkedsz. Észnél kell lenni minden idegennel, de ha nagyon más kultúrából jött, akkor meg pláne.
2022. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Aki járt már pár helyen a világban az tudja hogy nem minden ilyen fekete-fehér mint ahogy ők gondolják. Butaság azt hinni higy a melanin mennyisége ennyire számít, szerintem inkább a származás a fontos és amit hozunk magunkkal.

Lehet hogy durván hangzik de leírom a saját tapasztalatomat. Szerintem van különbség a között hogy honnan vándorol be valaki. És az is fontos hogy már egy ott született emberről beszélünk-e. Sokszor látom hogy képtelenek beilleszkedni a bevándorlók mert olyan hatalmas kulturális különbségek vannak, sokszor nem is akarnak. De vannak olyanok is akik pont téged néznek le azért mert fehér vagy vagy mert más vallású, tehát pont úgy gondkodnak ahigy a te szüleid. Szóval nem szabad túl naivnak se lenni. Viszont ezeknek az embereknek a gyerekeik akik ebben a világban nőttek fel, már alkalmazkodtak, pont úgy mint te.

Ezért is gondom azt hogy nem tudod változtatni a szüleid mentalitását.

Az hogy milyen környékre költözöl abban annyiban adok igazat a szüleidnek hogy a bevándorlók sokdszor olcsóbb kornyekeken laknak, pláne az arabok akiknél a nők nem dolgoznak ezért a férfinak kell eltartani a családot...ilyen helyeken a kozbizzonság se jó szerintem de az a biztos ha utána kérdezel az ismerőseidtől. Belvárosban is lehetnek különbségek. A lakotársal meg ha van lehetőséged rá találkozz először.

2022. márc. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Ezzel nem nagyon elhet mit ekzdeni, ilyenek.
2022. márc. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen természetes.
2022. márc. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

A szüleid normálisan gondolkodnak. Az ember nem bántja azokat, akik kulturálisan alapvetően mások, élni és élni hagyni alapon.

De nem adja össze magát bárkivel.


Az arabok is így gondolkodnak. Ezért alakítják ki maguk körül a no go zónákat.


A cigányoknak is csak igen kis rétege alkalmazkodik az őket befogadó társadalom elvárásaihoz.


Az utóbbi időben elég nagy fejlődés tapasztalható, egyre többen büszkék, ha jól tanul a gyerekük, még ha nincsenek is még elegen.


A fenntartásoknak több évszázados és személyes tapasztalati okai is vannak. Ezért alapból elutasítani

a szüleid érthető és jogos fenntartásait butaság.


A PC = szájzár, gondolatcenzúra, az önvédelem kriminalizálása céljából brutális cenzúra.


El kell utasítani, mindent és mindenkit a nevén kell nevezni.


A szüleivel szemben “szabadságharcos” lázadó, aki a PC brutálisan korlátozó cenzúráját elfogadja, önmaga paradoxona.


Védtelen azokkal a népekkel szemben, akik viszont pl. a kérdezővel szemben, nagyon is ragaszkodnak a saját identitásukhoz: a feketék, a cigányok, az arabok.

2022. márc. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!