Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki életében van legalább...

Mindenki életében van legalább egy nagy döntés, ami akár örökre megváltoztathatja az életünket. Ti állatok már nehéz döntés előtt, bele mertetek vágni az ismeretlenbe, bánjátok az akkori döntéseteket?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze sok ilyen volt már. Pl hol tanuljak tovább stb. Az ilyenekt nem bántam meg soha. Az egyetlenegy döntés amit megbéntam személyes jellegű volt, végülis azt se bántam meg igazán, csak sokat gondolkodom rajta, hogy mi lenne ha másképp csináltam volna.
2010. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A döntés csak akkor mindent eldöntő, ha mellette események sorozata is összejátszik.

Például nálam, hogy akkor és ott találkozzak azzal a nővel, és úgy, hogy a mélyponton voltam. Hogy ezért meg merjem tenni, hogy mindent otthagyok, és új életet kezdek valakivel, akit alig ismertem, mindezt egy olyan helyen, ahol még sosem voltam addig.

És a döntés további eseményeket szült, és ma már minden helyrejött az életemben, útközben pedig az álmaimat is megvalósítottam. Ha akkor nem hozom meg a döntést, ma már talán nem is élek.

2010. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok döntésemet megbántam, de már teljesen mindegy...:)

Tanultam belőlük:)

2010. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Sok döntést hoztam már, egyet sem bántam meg. Hiszen mindig az akkori legjobb tudásunk szerint döntünk. Am minden rosszban van vmi jó is :)
2010. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenkinek vannak olyan pillanatok az életében amikor dönteni kell,és később a döntése befolyásolja az életét.Nekem is volt többször is amikor dönteni kellett.Volt amikor nagyon rosszul döntöttem,és volt amikor jól..Vannak olyan döntések amire ma azt mondom,hogy ha újra kezdhetném nem így döntenék..De ezek a döntések miatt tartok ott ahol most vagyok,és ezek a döntések miatt élek úgy ahogy élek..Írok pár rossz és jó döntéseket.

Rossz döntés

- úgy döntöttem,hogy nem ellenkezek apámmal az iskola miatt(rossz döntés,mert ma munka szempontjából nem találom a helyem)

-férjhez mentem fiatalon(rossz döntés,mert nagyon hamar rá kellett jönnöm,hogy rosszul választottam)

-20 évesen megszültem a fiamat( jó döntés,mert ma még fiatal nőként már felnőtt fiam van,és életem legszebb alkotása)

- elváltam,(jó döntés,mert újra talpra tudtam állni,és újra nyitott lettem a világ felé)

- hiteleket vettem fel (rossz döntés,mert évekre adósságba taszított,és utána keményen megfizettem az árát)

-Újra férjhez mentem(jó döntés,mert 10 éve boldog házasságban élek,és a férjem a másik felem)

- Elmentem külföldre a férjem után (jó döntés,mert az életünk így gyökeresen megváltozott,és más "világot" is van alkalmam megismerni)

-Már tudom,hogy pár év és újra hazamegyünk..( ennél még nem tudom,hogy jó vagy rossz döntés lesz-e..Ez majd rajtunk múlik...)

Szóval a döntéseink befolyásolják az életünket.Vannak olyan döntések amiket nem lehet kijavítani,korrigálni ezért érdemes jó alaposan mindent mérlegelve dönteni..

38/N

2010. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

épp tegnap hoztam meg egy tanulmányaimra nézve elég nehéz döntést, belevágtam valamibe aminek biztosan hasznát veszem és felvállaltam melléje még valamit. Ha bejön jó döntés volt, ha rosszul vizsgázok, kevésbé. Remélem az előbbi...


De voltak hasonlóan fontos dolgok. Pl kiálltam a párom mellett még akkor is amikor nagyon megbántott. Ez jó döntés volt mert ma már nem tudnék nélküle élni...



És te kérdező, döntöttél már?:D

2010. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem talán az egyik legrosszabb döntésem az az volt, hogy hagytam magam befolyásolni mikor jelentkeztem fősuliba. Ennek köszönhetően most egy olyan iskolába és egy olyan szakon tanulok amelyet mindenféle szempontól utálok. Nem szeretek bejárni előadásokra, nem köt le az egész, és nem is tudtam olyan jól beilleszkedni mint szerettem volna. Igaz van 2-3 lány akikkel "jóba" vagyok, de ez olyan sulis kapcsolat tehát iskolán kívül nemigen találkozunk.


Most viszont egy nehéz döntés előtt állok. Még fiatal vagyok és úgy érzem még kijavíthatom ezt a sulis baklövésemet. Arra gondoltam, hogy keresek egy magántanárt, és jövőre újra leérettségizek matekból, és jelentkezek egy másik iskolába, ezt a szakot ahol most vagyok pedig levelezőn folytatom. A szívem azt súgja, hogy ez a helyes, de nem tudom, kicsit tartok tőle, hogy rossz vége lenne. :(

A másik pedig, hogy el akarok otthonról költözni. Édesanyám pár hónappal ezelőtt halt meg, most apámmal lakok, és ő pokollá teszi az életemet. Nem tudom bele merjek-e vágni!:-)


Amúgy köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!:)

2010. okt. 6. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv! Kérdező


1. Aki nem hoz döntéseket, egy helyben toporog. És mivel toporog nem is ÉL igazán.

2. tisztán helyes döntés nincs, csak kevésbé jó, így rossz sincs, csak kevésbé rossz. Amiről akkor azt hisszük jó döntés, vagy valóban jó, de a rossz részéről tudomást sem szerzünk... vagy rossz, de az a kis pozitívum akkor is benne van, amiért meghoztuk :D

3. Jó vagy rossz döntések, ettől élünk és érezzük azt hogy vagyunk, szerelem, bánat, öröm, keserűség.

4. Én soha nem érzem a kérdés súlyát, a helyes döntést hozom mindég és mindenkor, nem félek belevágni az ismeretlenbe... Tanulás terén is extrém vagyok.. Oda szakosodok ahol a legnehezebb és kinéznek, és miért mert képes vagyok rá, ha nem? akkor megpróbáltam, és ha tiszta szívvel és legnagyobb akarattal, legjobb tudásommal megyek vizsgázni és elhúznak, nem csalódok, mert bele adtam mindent. De ilyen nem lesz, mert akkor is röhögtek mikor egyetemre mentem, hát most itt járok :D:D


Egyébként, Gépészmérnök-Hegesztés technológia szakirány.


Másrészt akkor is hülyének néztek mikor azt mondtam 500.000nettót fogok keresni... hát pedig de.. :D


De nem a pénz, karrier, a bosszú, a másoknak megfelelni vágyás hajt, francokat, a saját határaimnak a pöckölgetése, a kisérletezés hogy, na vajon bírom e??? bejött :D:D

2010. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!