Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó döntés ebben a...

Mi lenne a jó döntés ebben a helyzetben? Mennyi ideig várjak, mielőtt kezdeményeznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is bocsi, h ide írok, de itt mindig normális választ kapok, remélem ezentúl sem kell csalódnom! :)


Van egy fősulis csoporttársam, akihez tavaly nyáron szerettem volna közelebb is kerülni és szerettem volna ha többet érez irántam, mint barátság. Akkor éppen mosolyszünetet tartott a pasijával. Nem szétszedni akartam őket, csak érzékeltetni vele, h van más alternatíva is, mint visszamenni ahhoz, akit nem is szeret igazán (ő mondta, h nem is szereti). Ő finoman visszautasított, mondván egy nagyon jó barátra lelt bennem és szeretné ha ez továbbra is így maradna, majd visszament a barátjához. :S Én elfogadtam és ahogy tudtam kerültem a társaságát, mivel én többet éreztem/érzek iránta, mint szimpla barátság (és ezt valószínűleg érzi is, mert már leírtam neki levélben). Mindig nem tudtam kikerülni őt (és nem is akartam), de beszélgetéseink alkalmával is nemegyszer azon kaptam magam, h elmerengek az ajkain, a hangján, stb. :$ Azóta pár mosolyszünetet megejtett a pasijával. A múlthét végén volt közös óránk és akkor mondta nagy kivirulva, h befejezte, végleg szakítottak. Majd hozzátette azt is, h neki most nem kell senki, ő a tanulásra akar koncentrálni és jó neki egyedül. :(

Ugyanakkor tudom róla, h nem bír magában meglenni, neki kell valaki, h vele legyen, nem szereti a magányt. Nekem szenvedés minden vele töltött perc, mert még mindig nagyon tetszik, ő viszont (ahogy észreveszem) élvezi a társaságom. Pontosan nem mondta mikor szakítottak, de ugyanakkor nem akarok sokáig várni se, nehogy összejöjjön valaki mással.


Bocsi ha hosszú lett!


2011. okt. 19. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de ennél a lánynál a barátzónában vagy. Nem látok rá esélyt, hogy egy pár legyetek.
2011. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Találkoz vele minnél többet!Hadd ,hogy alakuljanak a dolgok magától.Ha a lány is többet érez irántad,akkor ide vagy oda a bartátság fontosabb hablaty ugyse fogg tudni ellent mondani az érzéseinek.Szépen lassan közeledj hozzá,ne legyél rámenös.De ne enged kicsuszni a kezedből se:) 26/N
2011. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez sajnos tipikus barát zóna :(
2011. okt. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Mivel ő is és én is dolgozunk suli mellett, így nem olyan egyszerű összeegyeztetni egy találkát, illetve erre nem is volt még példa. Mindig csak suliban találkoztunk, ahonnan néha óra után elmentünk sétálni, stb.

Azt is elmondta, h korábbi barátjával is azért volt és azért tartott ki mellette éveken keresztül, mert az a srác nem dohányzott, nem ivott és nem is bulizott minden hétvégén. Ez rólam is elmondható. :)

Nem szereti ha a nyakán lógnak állandóan, ezt már csak a munkám miatt se tudnám megtenni és egyébként se vagyok az a lógós fajta.

Talán a barátzónában vagyok nála, de onnan is van esély a kitörésre. ;)

Jövőhét végén lesz vele megint közös órám, azt hiszem, továbbra is fenntartom vele a jó kapcsolatot, még ha vérzik is a szívem érte. :$

Ja, nekem nem kell más, őbenne megvan minden, ami miatt egy nőt nőnek tartok.

2011. okt. 19. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:
második komentes vagyok:)nagyon aranyos vagy,én csak szoritani tudok nektek:)
2011. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15 éve élek boldog kapcsolatban a párommal. Ő nem egy kezdeményezős fajta volt. Már egy ideje beszélgettünk, mert be járt abba az étterembe ahol dolgoztam. Volt közös programunk, igaz ott barátok is voltak, sőt ruhát vásárolni is elkísért, mégsem mert kezdeményezni. Egyik este pizzát rendelt. Szakács srác kérdezte kinek lesz? Ő tudta, hogy ki tetszik nekem. Paradicsomból vágott egy szívecskét a pizza közepére, megszórta sajttal, gusztán nézett ki. Nem voltam hajlandó kivinni neki, mert égett a bőr a képemen. Kollégám felszolgálta, és vigyorogva lendített egyet a dolgok menetén, hogy Andi nem merte így kihozni neked. Hétvégén véletlenül összefutottunk, és onnan kezdve alakultak a dolgok.

Azért írtam le ezt a dolgot, mert szerintem a barátok, közös ismerősök át tudnak segíteni a kezdeti nehézségeken. Biztos találsz olyan ismerőst, akitől kérdezhetsz róla, ugyanakkor ne rohanj ajtóstól a házba, és ne közöld boldog -boldogtalannal, hogy ki lopta el a szívedet. Mindenesetre egy kis detektív munka nem árt. Esetleg egy picike meglepi, ami jelzi a szándékodat. Ne szemtől szembe, és nem fészbuk üzenőfalon!!! Szemtől szembe azért nem jó, mert hirtelen nem tud mindenki dönteni, de ha alszik rá egyet, akkor másként láthatja a dolgokat. Ráadásul, ha ő még nem készült fel a dologra, akkor könnyen lehet hogy a barátságotok is megszakadhat. Hajrá! Szurkolok neked!

2011. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Kedves második válaszoló! Megtisztelő, h aranyosnak tartasz. A gond csak az, h sok lány tart még rajtad kívül is aranyosnak, de viszont semmi komolyabbat nem akartak/akarnak tőlem :(


Ez a meglepis dolog hát nem is tudom. Fészbuk szerintem is kizárva, nem is ismerősöm ott, ő nem jelölt meg, én pedig szintén nem fogom; amúgy alig használom. Tavaly nyáron a szülinapjára írtam egy verset neki és elküldtem e-mail üzenetben. Nem egy hős szerelmes költeményre kell gondolni, csak egy figyelmes és kedves rímekkel teli sorokra, melyek versszakokban állnak össze. Illemtudóan megköszönte és ennyi (oké nem is vártam, h a karjaimba omoljon ezek után).

Előtte tavasszal a névnapján egy tábla csokival leptem meg. Hát annyira meglepődött, h még meg is puszilta az arcom. :$


Pár csoporttársam (akikkel jó viszonyt ápolok) tudják a szitut, be vannak avatva a kezdetektől. Valójában ők se értik mit miért csinál ez a lány (nem is ismerik jobban, mint én), és most, h egyedülálló lett, ők arra intettek, egy ideig várjak még, mielőtt megmondom neki, h többet is szeretnék tőle mint barátság.

2011. okt. 19. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:

akkr mondom én a jó híreket. Szomszédos bartném (általam vérig irigyelt házassása:-))

Szintén ugyanigy indult szintén főiskolán. Csak barátok meg minden a lány mondta a fiunak hogy csak barátként, stb.

De aztán 4. félévben valahogy rosszul esett neki más nő oldalán látni. Odament hozzá és elmondta őszintén az érzéseit. A sráv hazament és szakitott az akkori barátnőjével. Azóta más több 10 év, boldog házasság 3 gyerek.

Szóval csak kitartás és hjrá. A kincset nem szabad veszni hagyni;-))


Adri

2011. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi Adri a válaszod! :) Jó olvasni, h ilyenek is vannak.


Helyzet az, h ez a lány tudja mit érzek iránta és amikor volt valakije, akkor (talán) azért nem akart tőlem többet barátságnál, most hogy nincs senkije, valahogy most sem tűnik úgy, h akarna. :(

2011. okt. 24. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!