Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál most költözünk be párommal egy mellék-házacskába. Párom nemrég kapott munkát, én még tanulok, de dolgoznék mellette - folyamatosan munkát keresek.

Már jópárszor volt olyan, hogy felújítás közben apósom betéblábolt a házba, és az általunk vásárolt anyagot szó szerint szétcseszte, össze-vissza barkácsolta a házon.


Eddig nem szóltam érte, bár már nagyon elegem van belőle (úgy vagyok vele, végülis az övék a ház, egye meg :)).

Viszont vettem egy tűzhelyet, amit pb gázra kell átállítani. Apósom ezt lelkesen megtette, a végeredmény az volt, hogy a képembe robbant a sütő.

A hét elején lementünk a párommal a Balatonra, most hogy hazajöttünk, csálén állt a tűzhely ajtaja, apósom megint beleturkált, mikor világosan megmondtuk neki hogy ne nyúljon hozzá.

Ez már azért egy kicsit sok, rengeteg pénzt beleöltem a bútorokba, ő meg kénye kedve szerint barkácsolgat rajtuk? És ha tönkreteszi vehetek másikat? Mert ők biztosan nem tudnák megfizetni.


Párom már keresgél gázszerelőt, de én őszintén szólva mennék albérletbe.

Párom nem támogatja az ötletet, mert szeretne félretenni.

Ezt megértem, én is szeretnék, ez a nyilvánvaló turkálás viszont felháborít már. Ráadásul ezek után se fogom tudni apósomnak mikor támad kedve kotorászni, ugyanis náluk van a mesterkulcs, mi csak 1 db! másolt kulcsot kaptunk a házhoz... azt meg ugye nem tehetem meg hogy kicseréltetem a zárat :)


Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel? Ha találnék egy jobb munkát akár mennék egyedül is albérletbe, de a párom arra kiakadna rendesen. Ő viszont nem akar albérletre költeni, engem meg megfojtanak a szülei. Ördögi kör :)


2011. aug. 26. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
miért ne? ha nem te cseréled ki,akkor a párod. rá nem orrolhatnak meg ezmiatt.
2011. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ennek így nincs értelme. mi ezért vártunk addig míg befejeztem az egyetemet és lett munkám.

Több lehetőséged van, de nem irigyellek.

mivel az ő házukban vagy nem szólsz

vagy a párod rendezi el a dolgokat, vagy elmész albérletbe vagy otthon maradsz és gyűjtitek a pénzt a házra.

Ennek nem lesz jó vége, én nem költöznék más házába.

2011. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 komasa ***** válasza:
100%

Nem érti az öreg, amit mondotok neki? Akkor zárcsere! Értem én, hogy az ő háza, de egy tűzhelycser min 70000Ft, bútor csere 100000Ft, az életetek felbecsülhetetlen! Minden másra ott a mastercard.

Ne szórakozzon az életetekkel, hogy mókolgat a gázon!!!!!! Mondjátok meg neki, hogy a hülye feje miatt nem akartok megfulladni, vagy felrobbanni.

2011. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 komasa ***** válasza:
Bocsi! A gázos téma felb@szott, mert tényleg az életetekkel játszik!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, már én is megbántam ezt a döntést :)

Anyámnak mentális problémái akadtak, majd egy kis veszekedésnél egyszerűen kidobott.

Én már akkor mentem volna albérletbe (akkor még volt munkám, és két iskola között álltam), de az anyósom rábeszélt hogy költözzek hozzájuk, olyan vagyok mint a lánya, blablabla :)

Persze ez az idilli állapot tartott kb. fél évig.


Sajnos páromra se hallgatnak, akármit mond nem izgatja őket.

Én már nem tudok mit kezdeni velük, pedig nem vagyok egy elveszett csaj :/

2011. aug. 26. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, apuka, olyan ügyetlen voltam, beletörtem a kulcsot a zárba, muszáj volt kicseréltetni.


Aztán mindig elfelejteni lemásolni...

2011. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 12:39

Igen, én is valahogy így reagáltam. A legszebb az egészben az volt, kiküldtem a párom mmikor após hazajött, hogy ne nyúljon hozzá, terjengett a gáz az egész házban.

Após mit csinál? Bemegy, begyújtja a tűzhelyet (kis híja volt hogy nem robbant be megint, úgy szelelt mint a pokol tüze), és közölte hogy én! nem tudom használni azt :D

És még ő sértődött meg mikor bementem, eloltottam a lángot, és közöltem hogy innentől kezdve nincs barkácsolás.

2011. aug. 26. 12:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, talán ez a kulcstörős dolog nem is olyan rossz ötlet, köszönöm az eddigi válaszokat :)
2011. aug. 26. 12:45
 9/10 anonim ***** válasza:
ezt elsosorban a paroddal kellene megbeszelni. uljetek le egy pohar bor melle, es hetkoznapi hangnemben mondd el neki, hogy mit erzel. egyutt kell emgoldast talalnotok ra. a szuleivel is leulnek beszelni. fozz nekik egy vacsorat, mondd el, hogy halas vagy, hogy itt lakhattok, de ez nem azt jelenti, hogy VELUK szeretnetek lakni. koszonitek szepen a lehetoseget, de szuksegetek van a privat szferatokra. kerd meg megegyszer hatarozottan mindkettojuket, hogy ne nyuljanak az altalatok vasarolt dolgokhoz, ne probaljanak kerdezes nelkul gazt szerelni. ha nem tudjatok rendezni a helyzetet, akkor en elkoltoznek, a parommal- vagy nelkule.
2011. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát, a megbeszélés vitában ért véget miszerint mi kik vagyunk itt, tehát albérlet lett a megoldás...

köszönöm a válaszokat :)

2011. aug. 26. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!